Dabā
Zaļā dzīvošana

Lielā talka pārcelta uz 16.maiju. Izskan ideja par “solo talkām”0


Kustības “Lielā talka” vadītāja Vita Jaunzeme: “Mana ideja ir, lai cilvēki par atkritumu vākšanu maksātu, nopērkot produktu.”
Kustības “Lielā talka” vadītāja Vita Jaunzeme: “Mana ideja ir, lai cilvēki par atkritumu vākšanu maksātu, nopērkot produktu.”
Foto: Zane Bitere/LETA

Ņemot vērā Latvijā noteikto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ, Lielā talka no 25.aprīļa pārcelta uz 16.maiju, liecina organizatoru publicētā informācija.

Vienlaikus organizatori aicina iedzīvotājus “neieslēgties savās mājās”, bet gan vairāk laika pavadīt svaigā gaisā un organizēt “solo talkas”, piedaloties ierobežotam skaitam cilvēku.

“Solo talku” vietas, līdzīgi kā pārējās talkošanas vietas, organizatori aicina atzīmēt interaktīvajā kartē, kuru var atrast pasākuma mājaslapā “www.talkas.lv“.

“Šī karte var kalpot arī par uzskates līdzekli, kurā cilvēki redzēs citu “solo talkotāju” aktivitātes, tādēļ, sniedzot iespēju savu talku rīkot drošā attālumā vai citā dienā. Visi solo talcinieki ir aicināti ar savām aktivitātēm dalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirkas “#solotalka”, “#esmuvesels” un “#parveselulatviju”, norāda pasākuma organizatore Vita Jaunzeme.

Tiem, kuri izvēlēsies doties “solo talkās”, organizatori iesaka būt uzmanīgiem un ievērot visas piesardzības un higiēnas prasības, vienlaikus “nepārspīlējot un nezaudējot veselo saprātu, uzturot možu garu un labvēlīgu attieksmi pret visiem apkārtējiem”.

LA.LV Aptauja

Ko Tu domā par "solo talkām"?

  • Labs un interesants risinājums, kā tomēr sarīkot talku.
  • Vēlētos uzzināt ekspertu viedokļus par šādu ideju.
  • Neuzticos šai idejai par solo talkām. Man tā nešķiet pareiza.

Savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri plāno pievienoties kopīgajai talkai 16.maijā, šogad tiks sniegta jauna iespēja, kā pieteikt savu tīrīšanas pasākumu, proti, sākot no šī gada ikviens talkotājs un organizators varēs atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas.

Labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens iedzīvotājs, neatkarīgi no tā, vai tas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus, un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos.

Saistītie raksti

Tikmēr tos, kuriem noteikta karantīna un pašizolācija, vai kuri vienkārši vēlas “pārlaist šo laiku drošībā savās mājās”, organizatori aicina piedalīties Ideju Talkā, kura notiks otro gadu pēc kārtas Lielās talkas laikā.

Tās laikā cilvēki ir aicināti dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku, un to, kā risināt samilzušās vides problēmas ilgtermiņā. Savas idejas iedzīvotāji tiek aicināti sūtīt uz e-pastu “talkas@talkas.lv” vai aizpildīt elektronisko anketu mājaslapā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latviju sasniegs arktiskais gaiss, vietām snigs. Kad kļūs siltāks?
1 diena
LE
LETA
Dabā
Piektdiena būs līdz šim siltākā diena šogad
1 diena
LE
LETA
Dabā
Latvijas debesīs kameras fiksējušas divus meteorus ar “pēdu” 1
1 diena

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
4 stundas