Ilvess: NATO robežvalstīs ir nepieciešama pastāvīga sabiedroto militārā klātbūtne 0

Pievieno LA.LV

Pašreizējā drošības situācijā NATO robežvalstīs ir nepieciešama pastāvīga NATO vienību klātbūtne, tikšanās laikā ar Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leijenu paziņoja Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess.

Ukrainas izlūkdienestu rīcībā nonākuši dokumenti, kas atklāj Krievijas iespējamos nākamos mērķus
Kokteilis
Kuras 4 horoskopa zīmes ir vislielākie sliņķi? Pat siltās brīvdienās viņus nevar dabūt ārā no dīvāna 2
Kokteilis
Sestā maņa viņiem ir dabas dota: dzimšanas datumi, kuriem piedēvē “raganisku” enerģiju
Lasīt citas ziņas

Ilvess un fon der Leijena Tallinā apsprieda Eiropas drošības jautājumus un NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs, informēja prezidenta birojs.

Lai arī aizvien vairāk tiek runāts par hibrīdkaru, Krievijas darbība Ukrainā parāda, ka joprojām liela nozīme ir tradicionālajai atturēšanas stratēģijai, norādīja Igaunijas prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsvēra, ka, lai arī Krievijas militārās spējas ir vājākas par NATO kopējām militārajām spējām, militāro vienību skaits Baltijas jūras reģionā šobrīd ir par labu Krievijai. Tādēļ ir nepieciešama lielāka sabiedroto klātbūtne šajā reģionā.

Ilvess arī vērsa uzmanību uz to, ka 1997.gadā noslēgtais NATO un Krievijas Pamatakts, kurā NATO vienpusēji deva solījumu neizvietot “pašreizējās un paredzamās drošības situācijās” jaunajās alianses dalībvalstīs “ievērojamus bruņotos spēkus”, ir jāskata sava laika kontekstā.

Krievijas aktivitātes Ukrainā kopš pagājušā gada ir atņēmušas Pamataktam tā sākotnējo nozīmi, paziņoja prezidents.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.