Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ivars Soikāns/LETA

RTU radīta jauna ceļu seguma recepte 1

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Rīgas Tehniskajā universitātē pilnveidota tehnoloģija bitumena un asfaltbetona ražošanai no nolietotām autoriepām.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Lai uzlabotu asfaltbetona ražošanas un ekspluatācijas īpašības, RTU zinātnieki bitumenam līdz ar riepu granulām pievieno arī pārstrādātu plastmasu. Pārbaudot tehnoloģiju reālos apstākļos, Lietuvas pierobežā Vilces pagastā tapis jau otrais eksperimentālais ceļa posms. “Pirmais ceļa posms, kur asfaltbetons tika modificēts ar riepu granulām, tika ieklāts pirms gada. Tā ekspluatācija apliecina, ka inovatīvais ceļa segums ir elastīgāks un noturīgāks pret plaisu un risu veidošanos,” norāda RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ceļu un tiltu katedras vadošais pētnieks Viktors Haritonovs.

Taču, turpinot pilnveidot šo tehnoloģiju, apvienojot spēkus ar RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimēru materiālu tehnoloģijas katedras zinātniekiem, tagad izstrādāta jauna recepte bitumena un asfaltbetona modificēšanai ar hibrīdu kompozītmateriālu, ko veido gumijas granulas un polimērs. Abas šīs izejvielas iegūtas no atkritumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.