Foto: Shutterstock

“Izlietot līdz” un “ieteicams līdz” – kā atšķiras uzraksti uz iepakojumiem? 5

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

“Ko īsti nozīmē uz pārtikas marķējuma esošā norāde “Ieteicams līdz…”. Es to saprotu tā, ka produktu drīkst lietot arī pēc norādītā datuma. Ir arī otra norāde – “Izlietot līdz…”. Vai tas nozīmē to pašu?” – jautā Viktors Rēzeknē.

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Vineta Grīnberga skaidro, ka norādi “Izlietot līdz” izmanto pārtikas produktiem, kas no mikrobioloģiskā viedokļa īpaši ātri bojājas, tāpēc īsā laikā var radīt draudus cilvēka veselībai. Tādi ir, piemēram, svaigi zvejas produkti, gaļas produkti, jauktie salāti, tortes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Produkts, kas sasniedzis “Ieteicams līdz…” datumu, nav tūlīt jāizmet. Tādi ir, piemēram, makaroni, sausiņi, kafija, putraimi. Pēc šā termiņa var izmainīties produkta krāsa, smarža, garša vai tekstūra. Būtībā šajā gadījumā patērētājam jāuzticas savām acīm, degunam un garšas receptoriem, kas palīdzēs saprast, vai tas vēl lietojams kādu laiku pēc norādīta datuma. Bet, ja nav īstas pārliecības par produkta stāvokli, labāk to nelietot.

Ielāgo!

Pēc “Izlietot līdz…” termiņa pārtikas produktus uzskata par nedrošiem, tos nav ieteicams lietot uzturā. Savukārt norādi “Ieteicams līdz…” izmanto pārējiem produktiem, kas no mikrobioloģiskā viedokļa nav tik bīstami.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.