Foto – Shutterstock

Izplatīta nezāle mazdārzos galinsoga. Lai apkarotu, nedrīkst ļaut uzziedēt 0

Ar kādu herbicīdu miglot nezāles pēc uzdīgšanas kartupeļu stādījumā? Mums pamatā izplatīta galinsoga. Tā dīgst līdz pat rudenim. SKUDRIŅA LIEPĀJĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Sīkziedu sīkgalvīte (Galinsoga parviflora) jeb galinsoga ir divdīgļlapju īsmūža nezāle, ar kuru ļoti grūti cīnīties. Agrā pavasarī augs nedīgst, jo ir jutīgs pret salnām, toties vasarā tas aug, zied un vairojas nepārtraukti. Ikreiz pēc lietus sīkgalvītei dīgst nākamā paaudze, kas strauji veido zaļu klājienu. Ziedošās nezāles līdz rudenim nogatavina miljoniem sēklu.

Lielos laukos sīkgalvīte parasti neieviešas, jo tiek ierobežota ar herbicīdiem. Mazdārziņos šī nezāle sastopama ļoti bieži.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nelielās platībās atliek tikai ravēt, neļaujot nezālēm uzziedēt un izveidot sēklas. Sīkgalvīte regulāri jāiznīcina, tiklīdz parādās, lai neturpinātu augšanu. Pieaugušas nezāles labāk savākt un sadedzināt, lai nepapildinātu augsnē esošos nezāļu sēklu krājumus.

Lielākās platībās izmanto ķīmiskos līdzekļus, piemēram, Nuflon (apsmidzina pirms kartupeļu un nezāļu sadīgšanas), Mistral 700 (apstrādā nezāļu pirmo īsto lapu stadijā, kad kartupeļu dīgsti ir 8–10 cm gari). Visi sīkziedu sīkgalvītes ierobežošanai paredzētie preparāti ir II klases augu aizsardzības līdzekļi, kurus atļauts iegādāties tikai profesionāliem lietotājiem. Lai tos izmantotu, jānokārto augu aizsardzības līdzekļu lietotāju pārbaudījums un jāiegūst apliecība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.