Ekonomika
Bizness

Izsludināts konkurss uz “airBaltic” valdes locekļa amatu0

Publicitātes foto

Izsludināts konkurss uz Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” valdes locekļa amatu, liecina Pārresoru koordinācijas centra publiskotā informācija.

Nepieciešama nevainojama reputācija

Amata kandidātiem prasīta nevainojama reputācija, kā arī plašas zināšanas un izpratne par aviokompānijas vadību un operatīvo darbību, ko var apliecināt ar vairāk nekā piecu gadu darba pieredzi vadošā amatā aviokompānijā vai ar lidojumu operācijām saistītos uzņēmumos, un papildu iegūtajām kvalifikācijām aviācijas darbības vai uzraudzības jomā un/vai dalība kā pasniedzējam/lektoram konferencēs un/vai specializētos aviācijas jomas kursos.

Tāpat amata kandidātiem prasīta augstākā izglītība uzņēmējdarbības vadībā, finanšu vadībā vai aviācijas inženiertehniskajās specialitātēs, vismaz piecu gadu pieredze valdes locekļa amatā ar aviācijas nozari saistītos uzņēmumos ar apgrozījumu virs 10 miljoniem eiro gadā Eiropas Savienībā pēdējo 10 gadu laikā, kā arī vismaz piecu gadu pieredze augstākā līmeņa vadības amatā operatīvās vadības jomā lidsabiedrībā, kas veic regulārus pasažieru pārvadājumus Eiropā pēdējo 10 gadu laikā.

Amata kandidātiem prasīta arī komandas vadības kompetence, prasme konfliktu risināšanā, labas komunikācijas prasmes, ko pierāda vismaz piecu gadu nepārtraukta pieredze vadībā struktūrvienībā ar darbinieku skaitu virs 500 darbiniekiem, kā arī lēmumu pieņemšanas kompetence, analītiska un sistēmiska domāšana, plānošana un organizēšana, ko var apliecināt ar pieredzi liela apmēra (virs miljona eiro ieguldījuma) veiksmīgi realizētu projektu ieviešanā, vadībā un uzraudzībā, kā arī augsta atbildības sajūta, psiholoģiska noturība stresa situācijās, ko var apliecināt ar pieredzi piecu gadus amatā ar atbildību par uzņēmuma darbību, drošību, sabiedrības drošību un veselību, piemēram, nominētās personas amatā aviokompānijā Eiropā, vai citā līdzvērtīgi atbildīgā amatā.

Valodas zināšanas un “Airbus” vadīšanas prasmes

Tāpat amata kandidātiem prasītas angļu valodas zināšanas C2 līmenī, bet pieredze “Airbus A220” gaisa kuģu operāciju pārvaldīšanā tiks uzskatītas par priekšrocību.

Kandidātiem jāiesniedz motivētu pieteikumu angļu valodā (iekļaujot informāciju, kas apliecina izglītības, pieredzes un prasmju esamību, atbilstību valdes locekļa amatam, norādot savas kompetences, ievērojot izvirzītās obligātās minimālās prasības), dzīvesgājuma un profesionālās darba pieredzes aprakstu angļu valodā (Curriculum Vitae), apliecinājumu atbilstībai Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām, kā arī augstāko izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, atbilstoša līmeņa angļu valodas zināšanas apliecinošu dokumentu un apliecinājumu par pieredzes un kompetenču atbilstību izvirzītajiem kritērijiem, ja to nav iespējams pārbaudīt publiskos reģistros.

Tāpat jāiesniedz izziņa no Sodu reģistra par visu personas dzīvi, iekļaujot datus par administratīvajiem pārkāpumiem un ziņas no Arhīva datubāzēm, kā arī apraksts par stratēģisku redzējumu “airBaltic” darbības organizēšanai, attīstības prioritātēm, attīstības virzību, problēmām un risinājumiem angļu valodā (ne vairāk kā divas A4 formāta lapaspuses).

Pieteikumus var iesniegt līdz 2020.gada 7.februāra plkst.10.

Uzziņa:

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka darbu “airBaltic” valdē plāno atstāt Martins Sedlackis. Šobrīd “airBaltic” valdē strādā arī valdes priekšsēdētājs Martins Gauss un Vitolds Jakovļevs.

Saistītie raksti

Tāpat ziņots, ka 2019.gadā “airBaltic” pārvadāja 5,049 miljonus pasažieru, kas ir par 22,1% vairāk nekā 2018.gadā.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 70 galamērķiem, kā arī “airBaltic” piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas. Latvijas valstij pieder 80,05% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – gandrīz 20% akciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Jaunas vidējā ātruma mērīšanas kameras uz Latvijas ceļiem nesola 1
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Saules gaismu neapliks ar OIK 3
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Izsolē pārdod mirušā “Olainfarm” īpašnieka Maligina mantinieces īpašumu Jūrmalā 1
1 diena

Lasītākie raksti

LA
LA.LV
Latvijā
Kādiem jābūt novadiem? Saeimā no likuma svītro to veidošanas kritērijus, vēsta raidījums
2 stundas
LE
LETA
Kokteilis
VIDEO. Emocionāli kadri! Eltons Džons zaudē balsi un pārtrauc koncertu Jaunzēlandē
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Politiski nepieskaramie
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ķuzis saņēmis iespaidīgu atvaļināšanās pabalstu un kompensāciju 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sākts kriminālprocess par daudzdzīvokļu nama uzcelšanu dzelzceļa aizsargjoslā Rīgā
1 stunda