Kokteilis
Mīli

Ja būs lemts, satiksieties! Liktenīgos pārus saista burvju pavediens4

pixabay.com

Tie, kuriem lemts satikties, ir vienoti ar neredzamu burvju diedziņu, uzskata ezoteriķi. Ne laiks, ne telpa, ne citi cilvēki vai paši sarežģītākie apstākļi netraucēs tam notikt.

Pa dzīves ceļu

Mēs nenākam šajā pasaulē vientuļi, kaut arī varētu šķist, ka piedzimšana ir kā balta lapa – viss jašāk no paša sākuma. Jaunas iespējas, tikšanās, zināšanas.

Tomēr kāpēc tad pieaugot mēs dvēseles dziļumos zinām, ka kaut kur šajā pasaulē ir cilvēks, kas ir mums ļoti līdzīgs, precīzāk, nevis līdzīgs, bet bezgalīgi tuvs, un ar kuru mēs noteikti satiksimies. Šis cilvēks ir tuvāks par vecākiem, tuvāks par vistuvākajiem draugiem un noslēpumaināks par pašu Visumu. Kaut kur tur, aiz saprāta robežas, ir šis cilvēks – iepriekš nolemtais, vienīgais, īstais.

Un mēs ejam pa dzīves ceļu ar pastāvīgi klātesošu sajūtu, ka tūlīt, tūlīt viņu satiksim. Varbūt jau aiz nākamā pagrieziena, varbūt nākamajā nedēļā, bet, iespējams, pašos negaidītākajos apstākļos. Iespējams ir viss. Bet, kamēr mēs gaidām, ceļā sastopam citus cilvēkus – interesantus, skaistus, gudrus, pievilcīgus. Hormoni spēlējas, jūtas virmo, sabiedrībai nekas nav iebilstams. Šķiet, tā ir pat mīlestība. Gandrīz īsta.

Bet paiet laiks, un kopā ar to atgriežas sajūta, ka kaut kas nav tā, kā vajadzētu būt. Tā kompasa adata krūtīs, kas aicina meklēt Viņu, to īsto, nekur nav pazudusi. Tātad blakus nav īstais cilvēks. Dzīves ceļš vedina tālāk, kaut kur krēslā un nezināmajā, kur, iespējams, var sastapt Viņu, to Citu. Un cilvēks iet tālāk. Un atkal jauna tikšanās. Un jauns jūtu virpulis. Bet atkal garām…

Un, jo garāku ceļa posmu noejam, jo mazāk paliek ticības, ka šī tikšanās iespējama. Un piezogas šaubas: vai tas, ko meklēju, patiešām eksistē?

Atrast atlaižot

Ziniet, tieši tad, kad atlaižam visus mēģinājumus kādu atrast, kad pilnībā pieņemam faktu, ka Cita nav, kad pilnībā atlaid un pieņem lietu kārtību un savu vientulību jo sevišķi… Tikai tad atveras iepriekš neredzētas esības šķautnes un takas. Tikai tad šis neredzamais burvju diedziņš saspringst un netraucēts raida signālus tam Citam. Un notikumi sāk risināties, brīnumi notikt, satiekas divas vientulības, kas jau zaudējušas visas cerības vienai otru atrast.

Ar neredzamu burvju diedziņu savienoti tie, kuru ceļiem jāsastopas. Viņi viens otru atradīs tikai tad, kad iepazīs brīvības un vientulības būtību, kad viedums svinēs uzvaru pār muļķību, apzinātība pār nevērību, pieņemšana pār spītību. Tikai tad viņu sirdis sāks skanēt vienā toņkārtā, kad lepnība un egoisms būs nolikuši savas pilnvaras, tikai tad dvēseles parādīs ceļu uz atkalsavienošanos, kad gatavība mīlēt no sirds būs sasniegusi augstāko punktu. Bet tas iespējams tikai tad, kad būsi iepazinis alternatīvu, to, kas nav mīlestība.

Gatavība mīlestībai

Viņi satiekas. Tīri, atklāti, vienlīdzīgi, gatavi mīlēt, gatavi dāvāt, gatavi kļūt vēl labāki. Tāpēc ka divi vairs nav viens. Divatā viņi ir spēcīgāki. Vairojot jūtas, vairojot viedumu un iegūstot veselu mūžību kopīgiem eksperimentiem.

Viņu tikšanās nozīmē jaunas iespējas, kuras var īstenot tikai divatā. Un pasaule viņiem aplaudēs, jo tāda savienība nesīs gaismu un zināšanas visiem apkārtējiem.

Saistītie raksti

Ne attālums, ne cilvēki vai apstākļi nevarēs viņiem liegt īstenot to misiju. Viņi satikās – tātad viss jau ir noticis. Pārējais ir tikai laika jautājums. Galvenais, jāatceras, ka patiesa mīlestība nav dzirkstele dzīves ugunskurā. Patiesa mīlestība arī ir pats ugunskurs. Un tā liesmās sadegs viss, kas traucēs viņu atkalapvienošanos.

Ar neredzamu burvju diedziņu savienoti tie, kuriem lemts satikties. Un šis diedziņš arī ir Patiesa Mīlestība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Zaiga, Asna un Asne
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Latvieši radījuši unikālu namiņu, kas “karājas” virs upes – nekur citur pasaulē tāda nav! 4
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Modes mākslinieks Dāvids: “Izskatos labāk par Ričardu Gīru!”
2 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
3 stundas