Leģendārā latviešu dejotāja Vija Vētra.
Leģendārā latviešu dejotāja Vija Vētra.
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Ja es savā vecumā sāktu gulēt un nekustētu ne no vietas, es pārstātu dzīvot” – Vija Vētra savos 100 gados turpina dejot 15

Leģendārā indiešu dejas horeogrāfe, pedagoģe un dejotāja Vija Vētra 6.februārī nosvinēja savu 100. dzimšanas dienu. Un, kā izrādās, viņa joprojām dejo un pavasarī plāno atkal uzstāties Rīgā, raksta žurnāls “Ievas Veselība”.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Viņa sarunā ar žurnālu atklājusi – vēl aizvien jūtoties kā bērns, jo viņai nav laika novecot. Un viņa atzīst – vienmēr savā dzīvē centusies apgūt kaut ko jaunu. Tā, piemēram, Vētra pārvalda astoņas valodas – dzimto valodu – latviešu, angļu, vācu, itāļu, spāņu, franču, grieķu un krievu. “Man valodas padodas, tagad domāju apgūt japāņu un ķīniešu mēli. Jo jau sen ir pierādīts, ka smadzenes ir jānodarbina, jātrenē, tad tās labāk strādā un ģenerē jaunas šūnas,” – teic Vija žurnālā.

Viņa atklāj – tāpat kā daudziem senioriem, arī viņai šis tas iesāpas, iesmeldz, taču deja, kā izrādās, ir vislabākās zāles pret sāpēm. Vijai esot operētas abas gūžas un celis, par sevi liek manīt arī traumas, kas iegūtas dejojot. Viņa atzīst: “Ja es savā vecumā sāktu gulēt un nekustētu ne no vietas, es pārstātu dzīvot”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc katru dienu no rīta viņa sāk ar vingrinājumiem turpat gultā, bet pēc tam jau dodas pie baleta stangas un izpilda vairākus jogas vingrinājumus.

Vija uzskata – elpošana ir pats galvenais. “Jo dziļāk elpo, jo labāk jūties,” – viņa teic. – “Elpošana ir pats galvenais. Katru dienu vajag dziļi ieelpot – īpaši no rītiem un vakaros.”

Visu interviju ar Viju Vētru lasi žurnālā “Ievas Veselība”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.