Kā ģimene – vārtsargs Bruno Brūveris, kurš, kā ierasts, ved savus komandas biedrus laukumā, teic par šī gada Latvijas U-20 hokeja izlasi.

U-20 hokeja izlasei ir jāmācās ienīst zaudējumus 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Cīnījās līdz pēdējam, taču pietrūka jaudas uzbrukumā. Latvijas U-20 izlases hokejisti pasaules čempionātā Edmontonā ceturtdaļfinālā ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) zaudēja Zviedrijai.

Skandināvu sastāvā 23 no 25 spēlētājiem ir ar NHL drafta ierakstu biogrāfijā, taču uz ledus bija līdzvērtīgi pretinieki. Latvijai izdevās labs sākums, taču 17. minūtē zviedri izmantoja skaitlisko vairākumu. Otrā perioda pirmajās desmit minūtēs pretiniekiem jau lielāks pārsvars, bet aizsardzība un vārtsargs Bruno Brūveris bija kā klints.

Vien 74 sekundes pirms otrā pārtraukuma aizsargs Gustavs Ozoliņš, kurš vien jūnijā atsāka trenēties pēc smagas traumas, panāca izlīdzinājumu. Trešajā periodā mūsējiem bija smagi brīži.

Komandas enerģiskākais spēlētājs Martins Laviņš, veicot spēka paņēmienu, to negribēdams, trāpīja zviedram galvā, nopelnot 5+20 noraidījumu. Komanda mazākumu izturēja, taču trīs minūtes vēlāk pretinieki savu panāca.

Pēdējā trešdaļā Latvijai bija pusmomenti, jo statistikā tikai viens metiens pa zviedru vārtiem, taču pēdējās sekundēs daudz netrūka, lai izrautu neizšķirtu. Šoreiz nesanāca, taču tik labu Latvijas U-20 izlases sniegumu grūti atminēties.

Visticamāk, tik kvalitatīvu sniegumu rādošas komandas līdz šim mums nav bijis.

Komandas galvenais treneris Artis Ābols pēc mača atzina, ka kautrēties nav par ko, taču ir zaudējums. “Es gribu, lai puiši ienīst zaudējumu.

Neklausieties jebkuru, kurš saka, kādi jūs malači, jūs tik cienīgi nospēlējāt ar zviedriem. Ienīstiet šo situāciju,” Ābols uzsver, ka arī šai Latvijas hokejistu paaudzei ir vēl jātiek līdz uzvarētāju mentalitātei. Jo spēles kvalitāte to ļauj, pārējais slēpjas galvā. Izlasē bijusi ģimeniska atmosfēra, par ko runāja Bruno Brūveris.

“Šī ir vislabākā komanda manā dzīvē, kādā esmu spēlējis. Mēs bijām kā ģimene, viens par visiem un visi par vienu. Uz katru spēli gājām kā pēdējo, mums nebija ko zaudēt,” tā vārtsargs, kurš šajā turnīrā bija laukumā četrās no piecām spēlēm, atvairot 91,55% metienu.

Viņš, tāpat kā komandas kapteinis Ralfs Bergmanis un Raimonds Vītoliņš, tika atzīti par labākajiem Latvijas izlasē šajā turnīrā.

Visiem trim ir 20 gadi, un decembrī, kad turpat Kanādā notiks 2023. gada pasaules junioru čempionāts, viņi vairs nevarēs spēlēt. Jau tagad zināms, ka Latvija grupā spēlēs Monktonā pret ASV, Somijas, Šveices un Slovākijas vienaudžiem.

Šī gada turnīrā pusfinālā zviedri tiksies ar somiem, bet Kanāda – ar Čehiju, kas ceturtdaļfinālā negaidīti ar 4:2 uzvarēja amerikāņus.