Latvijas U-20 izlases hokejisti uzmanīgi klausās galvenā trenera Arta Ābola teiktajā.
Latvijas U-20 izlases hokejisti uzmanīgi klausās galvenā trenera Arta Ābola teiktajā.
Foto: LHF

Mūsu junioriem šī ir unikāla iespēja sevi atrādīt uz lielās hokeja skatuves 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Šodien Latvijas U-20 hokeja izlase izlidoja uz Edmontonu Kanādā, kur no 9. līdz 20. augustam notiks pasaules čempionāts junioriem elites divīzijā. Latvijas jaunie hokejisti pērn pirmajā divīzijā A grupā palika otrie un tālāk netika.

Savukārt elites divīzijas čempionāts kovida uzliesmojuma dēļ gadu mijā tika apstādināts pusceļā, to vēlāk pārceļot uz augustu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam sākās Krievijas iebrukums Ukrainā un okupantus izslēdza no starptautiskās aprites, krievu vietā uz elites divīziju tiekot paceltai Latvijai. Mūsu junioriem šī ir unikāla iespēja sevi atrādīt uz lielās hokeja skatuves, piedevām ar kļūdas iespēju, jo neviena komanda no elites divīzijas ārā nekritīs un decembrī atkal mērosies spēkiem šādā pašā desmit komandu formātā.

Paklausīgāki par lielajiem

U-20 izlase gan ir būtiski mainījusies, pirmkārt jau uz komandtiltiņa, jo Kārlis Zirnis, kurš iepriekšējos piecus gadus bija galvenais treneris, nu ir palīgs Artim Ābolam.

Viņu komandā ir arī Artūrs Āboliņš un Edgars Masaļskis, par fizisko sagatavotību rūpējas Mārtiņš Klucis. Ābolam ir liela pieredze ar profesionāliem hokejistiem, ar junioriem – pirmā.

“Godīgi sakot, ne es, ne spēlētāji īsti nestādās priekšā, kas mūs sagaida,” pirms turnīra medijiem teica galvenais treneris. Komandas mērķis ir izkļūt no grupas, proti, tikt ceturtdaļfinālā. Tas nebūs viegli, jo apakšgrupā jātiekas ar Somijas, Kanādas, Slovākijas un Čehijas izlasēm. Otra grupa šķiet krietni vieglāka, jo tur spēlēs ASV, Zviedrija, Vācija, Šveice un Austrija.

Ābols teic, ka par mūsējo izredzēm vairāk varēs spriest pēc divām pārbaudes spēlēm ar vāciešiem un austriešiem, attiecīgi rīt un aizparīt. “Pieaugušo līmenī mēs varam nojaust, kas nāks pretim, bet U-20 līmenī es to nevaru pateikt.

Protams, izaicinoši spēlēt Kanādā. Ar mājiniekiem mums otrā spēle, un runā, ka tā ir izpārdota, būs 18 500 skatītāju.

Zinām, ka neesam favorīti, bet no tā nekautrējamies. Tāpat apzināmies, kā esam tikuši uz šo turnīru. Gribam, lai katrs mūsu komandā parāda labāko sniegumu un nospēlē tā, lai pārējiem parādītu, ka esam cienīgi būt šajā turnīrā,” par mazajiem mērķiem saka Ābols. Viņam šī ir pirmā pieredze ar junioru izlasi.

Reklāma
Reklāma

“Atšķirība no pieaugušajiem ir tā, ka visi vēlas strādāt. Šajā ziņā ir vieglāk spēlētājus virzīt tajā virzienā, kurā ir jāiet. Vienkāršāk sakot – paklausīgāki nekā pieaugušie,” atzīst Ābols. Abām Latvijas izlasēm gan ir kas kopējs, un tas nav patīkams, jo trūkstot spēlētāju ar izteiktu vārtu gūšanas prasmi.

Bez potenciālā līdera

Sastāvā ir septiņi 2002. gadā dzimuši spēlētāji, kuru decembrī izlasē vairs nebūs.

Starp viņiem gan nav potenciālā uzbrukuma līdera Raivja Ansona, kurš pavasarī noslēdza trīs gadu debitanta līgumu ar NHL klubu Pitsburgas “Penguins”.

Ansons se­zo­nu noslēdza vien jūlija sākumā, ar Sentdžonsas “Sea Dogs” izcīnot Kanādas junioru līgas prestižāko trofeju – Memoriālo kausu. “Viņam uzdevums ir tikt AHL čempionātā, tāpēc personīgu iemeslu dēļ viņa nebūs. Tas bija spēlētāja lēmums,” saka Ābols.

Komandā gan būs visi trīs šī gada NHL draftā iekļuvušie uzbrucēji – Sandis Vilmanis, Dans Ločmelis un Klāvs Veinbergs, kurš vienīgais jau ir paguvis apostīt arī pieaugušo pasaules čempionāta gaisotni, maijā piedaloties turnīrā Tamperē. Ābols gan nespekulēja par jautājumu, cik puišu no šī junioru sastāva varētu izsisties lielajā hokejā.

“Mums Latvijā tomēr ir vēlie ziedi, kaut vai mans dēls Rodrigo, kas man ir tuvākais piemērs. Agrīnā vecumā var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, kas rādījuši labu sniegumu junioru vecumā, lai jau spēlētu pieaugušo izlasē.

Šķiet, ka pēdējais bija Kaspars Daugaviņš, kas savu vietu izcīnīja pie lielajiem. Pirms šī gada lielā pasaules čempionāta teicu Harijam Vītoliņam, ka varam ņemt Ansonu, lai arī neesam viņu redzējuši, taču tas atkrita pats no sevis, jo viņš bija aizņemts klubā. Ļoti ceru, ka visi kaut kur tiks, bet tā nemēdz būt.

Ja skatāmies tos, kas šogad tika nodraftēti, tad, cerams, kāds tiks labā līmenī. Un gan jau būs kāds, kurš šobrīd netiek nemaz pieminēts,” uz Latvijas hokeja realitāti, ka mums nav savu slafkovsku, norāda Ābols.

Ja stāsts ir par līderiem, tad Ābols cer, ka tie būs visi, kas dosies laukumā. “Puišiem no pirmās dienas saku – pa vienam mēs neko neuzvarēsim un mums ir vajadzīgi divdesmit līderi, kuri ir gatavi darīt to, ko konkrētā situācija liek.

Mums visiem šī būs jauna pieredze. Vēlamies, lai turnīrs nebeidzas pēc grupas spēlēm. Galvenais, lai spēlētāji parāda savu labāko sniegumu. Ja spēlēsim kā komanda, tad sniegumam jābūt labam,” uzsver treneris.

Latvijas U-20 izlases sastāvs

* Vārtsargi – Bruno Brūveris (USHL, ASV), Patriks Bērziņš (“Liepāja”), Rūdolfs Lazdiņš (“Olimp/Venta 2002”)

* Aizsargi – Niks Feņenko (QMJHL, Kanāda), Bigdans Hodass (WHL, Kanāda), Harijs Brants (QMJHL, Kanāda), Rihards Simanovičs (“Mofo/LSPA”), Pēteris Bulāns (HS “Rīga”), Daniels Goršanovs (“Zemgale/LLU”), Ralfs Bergmanis (USHL, ASV), Gustavs Ozoliņš (USHL, ASV)

* Uzbrucēji – Oskars Lapinskis (Šveice), Martins Laviņš (USHL, ASV), Raimonds Vītoliņš (NCAA, ASV), Fēlikss Gavars (USHL, ASV), Darels Dukurs (Šveice), Rainers Dārziņš (HS “Rīga), Ģirts Silkalns (HK “Rīga”), Rainers Rullers (HS “Rīga”), Dans Ločmelis (Zviedrija), Sandis Vilmanis (Zviedrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale/LLU”), Pēteris Purmalis (USHL, ASV), Daniels Andersons (“Zemgale/LLU”), Anrī Ravinskis (QMJHL, Kanāda).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.