Pasaulē
Citur

Jaunais koronavīruss varētu būt radies citur. PVO paziņo par vērienīgu pētījumu6

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Ķīnas pilsēta Uhaņa varētu arī nebūt jaunā koronavīrusa sākotnējās izcelsmes vieta, pirmdien pieļāva augsta ANO veselības amatpersona Maiks Raiens, paziņojot arī par vērienīgu pētījumu par dzīvnieku sugām, kas vīrusu nodevušas cilvēkiem.

“Tas, ka tika iedarbināta ugunsgrēka trauksme, nenozīmē, ka tur slimība pārgāja uz cilvēkiem,” preses konferencē Ženēvā sacīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ārkārtas operāciju priekšnieks Raiens.

PVO un Ķīna izveidos starptautisku komandu, kas dosies uz Uhaņu, lai izsekotu inficēšanās ķēdei no pirmajiem Covid-19 gadījumiem, kas tur parādījās pagājušā gada nogalē, kad uzliesmojums tika konstatēts pilsētas pneimonijas novērošanas sistēmā.

Kaut arī Ķīnas zinātnieki centienos atrast dzīvnieku, kas bijis inficēšanās avots, veikuši pētījumus par pirmajiem gadījumiem un par Uhaņas jūras velšu tirgus rajonu, “epidemioloģiskajā ainavā ir robi”, norādīja Raiens.

“Ir nepieciešams ievērojami plašāks retrospektīvs epidemioloģiskais pētījums,” lai raudzītos uz pirmajiem gadījumiem, kad notikusi cilvēku inficēšanās, viņš piebilda.

Saistītie raksti

PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss jūnija beigās paziņoja, ka neliela PVO komanda dosies uz Ķīnu, lai sagatavotu šo darbu.

Pagāja mēnesis, līdz PVO eksperti ar Ķīnas kolēģiem izstrādāja darba plāna aprises.

Piektdien starptautiskā ekspertu grupa, kas konsultē PVO par Covid-19 pandēmiju, norādīja, ka ANO veselības struktūrai vajadzētu pasteidzināt pētījumu gaitu, lai atrastu jaunā koronavīrusa avotu dzīvnieku pasaulē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.