Aija Austruma, LAstrA sertificēta astroloģe, žurnāla “Spīgana” redaktore.
Aija Austruma, LAstrA sertificēta astroloģe, žurnāla “Spīgana” redaktore.
Foto: Inga Krusta

Jauno pasaules karti redzēsim rudenī. 2023. gada astroloģiskais apskats 19

Aija Austruma, LAstrA sertificēta astroloģe, žurnāla “Spīgana” redaktore, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas
Lasīt citas ziņas

Īpaši jau gada nogalē, kad mediji pilni ar prognozēm un horoskopiem, prātā pavīd jautājums – kā viņi, astrologi, savas prognozes būvē? Varam kopā pavērt aizkaru un paraudzīties, ko Rietumu astroloģija domā par 2023. gada pamattēmām un akcentiem.

Pirms ķeramies pie 2023. gada vētīšanas, gribu vēlreiz cieši likt pie sirds: katram no mums ir savs dzimšanas horoskops, un katrs no ikviena laika cikla paņem savu mācību – tik, cik personīgā brieduma pakāpē ir spējīgs un gribošs. Lai cik sarežģīti laiki pasaulē valdītu, allaž kāds būs iemanījies “no kūtsmēsliem sviestu izspiest”, savukārt kāds cits visplaukstošākajā situācijā izšķirsies, saslims vai bankrotēs, ja sava likteņa scenāriju būs izspēlējis sliktākajā variantā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai netur ļaunu prātu astroloģijas interesenti un zinātāji, šoreiz prognoze top, neminot vārdā faktorus, uz ko to balstīšu, un nenogurdinot lasītāju ar astroloģijas terminiem. Tāpēc parunāsim par gada kopējo noskaņu un aplūkosim 12 mēnešu tendences.

Gada kopējā noskaņa

Visu 2023. gadu nevar mērīt ar vienu olekti: ir vairāki pagrieziena punkti, kuros noskaņa un valdošās tēmas diezgan radikāli mainās.

Kā pirmais zīmīgais pārlauziena punkts solās izpausties 2023. gada marts. Jutīsim, ka dažādi ierobežojumi, noteikumi, likuma un citi rāmji kļūst vaļīgāki – vismaz ārēji un šķietami. Jo patiesībā tie kļūs izplūdušāki, nesaprotamāki, vieglāk pagriežami uz vienu vai otru pusi. Ir vesela virkne cilvēku, kas to uztvers kā labu zīmi, pārējie varēs mulst par to, kur beidzas likuma burts un sākas likuma gars. Sākot ar martu, sarežģītāk klāsies nozarēm, kuru darbības pamatā ir ticība, paļāvība, arī spēja ievest paralēlā vai virtuālā realitātē. Iespējams, stingrāki noteikumi medicīnas pakalpojumu saņemšanai, alkoholisko dzērienu apritei, arī datu plūsmai interneta vidē.

Otrs zīmīgais brīdis ir maija viducī. Līdz tam valda agresīva, konkurējoša, “ar galvu sienā skrienoša” enerģija, kurā maz vietas rūpēm par rītdienu: svarīgs ir te un tagad faktors un uzvara kā balva.

Tiesa, šī enerģija palīdz arī veidot veiksmīgu uzņēmējdarbību (un ne tikai militārajā industrijā), gūt uzvaras sportā un citās sacensībās, tāpēc tiem, kuri iesaistīti šādās aktivitātēs, es ieteiktu izmantot pavasari uz pilnu klapi, lieliem malkiem. Gada otrajā pusē tik labu iespēju izlauzt jaunus ceļus vairs nebūs!

Reklāma
Reklāma

Laiks no maija vidus un līdz pat gadumijai vairāk pieprasīs stabilitāti, mieru, paredzamu resursu plūsmu, materiālo nodrošinājumu ērtībām, komfortu. Kopumā tā ir miermīlīga enerģija – līdz brīdim, kad kāds pastiepj savu roku pēc tava labuma. Aktīvai karadarbībai, cik tālu tā ir izvēle, šis laiks nav piemērots, jo ir emocionāli grūti resursus iznīcināt, nezinot, kad un kā vietā parādīsies jauni.

No otras puses – šī enerģija ir medusmaize rausējiem. N.B.! Ļoti ticams, ka mēs būsim spiesti uz resursiem palūkoties citādi. Varbūt pat drastiski citādi, jo vērtību var iegūt tas, kas līdz šim nav šķitis īpaši vērtīgs, un otrādi.

Lai respektētu gada noskaņu, jāsakopj zeme, jārūpējas par resursu ilgtspēju, jāveido un jāsaglabā vērtības. Arīdzan – jāizbauda dzīve ar visām maņām, jāizgaršo, jāizsmaržo, jāsaklausa un jāsajūt pirkstu galos, jānovērtē katra diena uz šīs planētas.

Šajā gadā arī sāksies ilgstošs un pamatīgs process, kura gaitā mums nāksies radikāli pārskatīt savu attieksmi pret biedrošanos, brīvības un domubiedru konceptu. Pašos pamatos mainīsies principi, pēc kādiem mēs personīgā un valstiskā līmenī meklējam sabiedrotos, kritēriji, pēc kādiem vērtējam savu brīvību, un, protams, tehnoloģiju un vied-ierīču nozīme augs augumā. Tāpat kā centieni lielos mērogos manipulēt ar cilvēku apziņu.

Iepriekšējais šādu milzu pārmaiņu slieksnis bija 2008. gadā – vai tolaik varējām iedomāties, ka pēc 15 gadiem par teju normālām uzskatīsim dažādas sociālās normas, dzīvošanu planšetēs un telefonos? Lūk, tikpat nozīmīgas un ievērojamas pārbīdes sāksies nākamgad. Dominējošā biedrošanās tēma attiecas arī uz organizācijām, apvienībām, draugu kopām, aliansēm, organizācijām, pat ļoti lielām starptautiska mēroga apvienībām.

Rudens pusē, visticamāk, būs redzams, kā izskatās jaunās pasaules karte un kur akmens uz akmens nav palicis.

Ja lūkojamies tieši uz Latviju (1918. gadā dibināto), ierobežojumi, kārtības ieviešana un jostas savilkšana visvairāk skars kopējo un aizņemto resursu, starpvalstu sadarbības, augstākās izglītības un pasaules uzskata jautājumus, arī tiesu sistēmu. Savukārt uz uzplaukumu var cerēt augstākais menedžments, un lielāka uzmanība tiks cilvēku juridiskajam statusam un iespējai realizēt savu potenciālu. Abi aptumsumu pāri trāpa teritorijas un pārvaldības tēmā, un tur var būt vērojama pēkšņa sarosīšanās. Vai uz labu – tas atkarīgs no mūsu valsts “mašīnistu” godaprāta.

Janvāris

Līdz mēneša vidum bruņnieciskums ir “uz pauzes”, tagad darbojas apreibis zaldāts, kam jūra līdz ceļiem un kurš dzīvo pēc principa: ja reiz man jāmirst, paķeršu līdzi uz elli tik lielu kompāniju, cik vien patronu pietiks. Taču īsti aktīvas un kalnus produktīvi pārbīdīt spējīgas enerģijas tajā nav. Arī komunikācija līdz pat 18. janvārim ir apgrūtināta. Atpūšamies no svētkiem, nozīmīgas lietas pasāksim pēdējā dekādē.

Februāris

Diezgan produktīvs mēnesis, kurā var atrast vairākus labus datumus jauniem sākumiem. Ir vērts sakārtot ar transportu un satiksmi saistītus jautājumus. Mūzai šis laiks patīk – nekas nenovērš viņas uzmanību: tver mirkli un nododies radīšanai, kamēr valdošās enerģijas to brīvi ļauj! Metu mešana Meteņos šomēnes būs īsti laikā.

Marts

Visaktīvākais 2023. gada mēnesis, kurā daudziem būs sajūta – beidzot dzīve notiek, kaut kas bīdās uz priekšu, kaut ko var izkustināt no vairāku gadu sasaluma. Pašā marta viducī jābūt uzmanīgiem ar naudu, investīcijām un vienkārši tēriņiem, kā arī ar citu naudā konvertējamu resursu lietā likšanu. Lai kādi būtu impulsi un kārdinājumi, jādomā ilgtermiņā!

Aprīlis

Arīdzan labs mēnesis tiem, kas dzīves grožus stingri tur savās rokās un necer, ka kāds kaut ko izdarīs vai apmaksās viņu vietā. Ja ne citādi, tad vismaz pirmo dekādi izmantosim kaut kam nozīmīgam! Pēc tam – līdz aprīļa beigām un vēl ilgāk – atkal būs vairāk nesaprašanos, kļūdu aprēķinos un saziņā, aizkavēšanos transporta un informācijas ceļā. Kā ķirsis uz kūkas – pēkšņs impulss radikāli mainīt savu dzīvi. Tomēr – jānomēra septiņreiz.

Maijs

Mēneša pirmā puse solās būt nervoza, būs grūti valdīt emocijas, saglabāt skaidru skatījumu, neiesaistīties svešās spēlītēs. Es pat teiktu – labāk paņemt atvaļinājumu un nesavilkt liekus mākoņus pār savu galvu. Daudz konfliktu var izraisīties par īpašuma un naudas tēmu. Sajūtu, ka jālec pēdējā vilcienā, nav vērts kultivēt – ļoti iespējams, ka vilciens dodas uz depo.

Jūnijs

Vēl viens produktīvs mēnesis, kad lielas lietas darāmas un kalni gāžami. Svarīgiem sākumiem šis faktiski ir pēdējais mēnesis 2023. gadā – pārējais jau būs par dīgšanu, kopšanu, audzēšanu un, ja paveiksies, ražu. Labs laiks tiem, kam sevi publiski jāparāda, skatītāju simpātijas jāiegūst un aplausi (vai tīkšķi sociālajos tīklos) jāsaņem.

Jūlijs

Mēneša fona noskaņa – mierīga, rāma, drīzāk produktīva nekā slinka. Jūlija pirmajā pusē vēl daži alks padižoties (un sekmīgi to darīs), bet vēlāk akcents uz ģimeni, māju, dzimtu, savu tuvāko cilvēku loku. Iekļūt citu cilvēku uzticības lokā var būt pagrūti, bet svarīgi tikt galā vispirms ar sevi, personīgo pagalmu un savējiem.

Augusts

Tradicionāli par kāzu laiku uzskatītais augusts 2023. gadā nu nemaz nebūs piemērots šādiem mūža godiem un savienību slēgšanai vispār. Par pirkumiem izdotā vai citādi ieguldītā nauda var izrādīties vējā palaista vai nenest cerēto gandarījumu. Būs emocionāli grūti izpatikt citu cilvēku priekšstatiem par labo, gaumīgo, patīkamo. Mēneša beigās – apgrūtināta saprašanās.

Septembris

Līdz mēneša vidum ar neatslābstošu rūpību jāpārbauda visi rēķini un dokumenti, lai nesaliktu paši sev sprunguļus spieķos. Septembra otrajā pusē var atkal plānot naudas darījumus, pirkumus un aktivitātes, kur gaumei un labai izvēlei ir noteicošā loma. Varam atgriezties pie martā–aprīlī aizsāktajiem dižprojektiem.

Oktobris

Sarežģīts mēnesis, saistīts ar emociju uzbangošanu un atviļņiem, impulsiem mainīt visu un tūlīt, vēlmi saraut saites reizi un uz visiem laikiem. Nestabila situācija attiecībā uz likumiem un noteikumiem. Nav ieteicams ķerties pie kaut kā nozīmīga, ja vien tas nav sīki izplānots jau iepriekš. Jaudīgi cilvēki un organizācijas šo laiku var izmantot, lai atbrīvotos no kaut kā nevēlama.

Novembris

Pirmajā novembra nedēļā un varbūt vēl ilgāk var būt sajūta, ka darbus grūti “ierūmēt” grafikā un notikumus – vēlamajā secībā. Būs grūti pašiem ievērot noteikumus un sagaidīt no citiem godīgu spēli. Īstais laiks izvētīt, kas tad ir patiesie un uzticamie sabiedrotie un kuri tikai skata vai pieklājības pēc ar mums biedrojas.

Decembris

Mēneša pirmā dekāde der lietišķu, “zemes” jautājumu kārtošanai, bet jāvalda savs vēriens un tieksme uz krāšņu naudas tērēšanu: labdarība, par kuru vēlāk sāp sirds, zaudē savu patieso jēgu. Tālāk līdz pat gada beigām atkal mēles, cipari un ceļi pinas un mudžinās, labāk veltīt šo laiku sev un saviem mīļajiem, kārtīgi izplānot nākamā gada darbiņus, mērķus un uzdevumus.

***

Ja runājam par nākamo gadu, līdz marta vidum pavājāk ar veiksmi var būt Ūdensvīra zīmes beigās dzimušajiem. Bet Saturns, kurš vienā zodiaka zīmē pavada 2,5 gadus, jau gana ilgi pārbaudījis Ūdensvīra nebūt ne milzīgos pacietības krājumus. Nu laiks pienācis Zivīm (tiesa, 2023. gadā – tikai Zivju zīmes sākumgalā dzimušajām), palaikam var “norauties” arī Jaunavas. Jādara viss, lai savu dzīvības spēku, veselību, optimismu noturētu līmenī!

Savukārt līdz maija vidum pret Auna zīmē dzimušajiem un tiem, kam daudz planētu Aunā, un tālāk līdz gada beigām – pret Vēršiem 2023. gads varētu būt dāsns, taču ne rāms un garlaicīgs. Kurās jomās gaidāma drebināšana? Te jāņem vērā aptumsumu datumi +/– 1 diena: ja dzimšanas datums iekrīt šajā laikā, dzīve var apmest pamatīgāku kūleni, bet tas jau ir dziļākas izpētes un personīgas konsultācijas jautājums.

Lai izdodas saskatīt iespējas un atgūt stabilu pamatu zem kājām!

* Planētas debesjumā reāli nekādas cilpas nemet, taču konkrētos periodos, no Zemes lūkojoties, izskatās, ka planēta “ieslēgusi atpakaļgaitu”. Šādiem periodiem ir īpašas iezīmes.

UZZIŅA

Zīmes maina trīs lielie spēlētāji

7.III Saturns pāriet Zivīs

23.III Plutons pāriet Ūdensvīrā (bet 11.X uz laiciņu vēl atgriežas Mežāzī)

16.V Jupiters pāriet Vērsī

Cilpas (planētas retrogrādā kustībā)

Veneras cilpa* 23.VII–4.IX

Marsa cilpa* līdz 12.I

Merkura cilpas:

līdz 18.I Mežāzī

21.IV–15.V Vērsī

23.VIII–15.IX Jaunavā

13.XII– 2.I 2024. Mežāzī/Strēlniekā

2023. gadā mūs gaida četri aptumsumi:

20.IV Saules aptumsums Auna zīmē

5.V Mēness aptumsums Skorpiona zīmē

14.X Saules aptumsums Svaru zīmē

28.X Mēness aptumsums Vērša zīmē

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.