Foto – Shutterstock

Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu sarakstā – izmaiņas lietojumā 0

Butoxone (iepriekš Butoksons) – paplašināts herbicīda lietojums. Turpmāk atļauts lietot arī īsmūža un daudzgadīgo divdīgļlapju nezāļu ierobežošanai zirņos, pupās, baltajā un sarkanajā āboliņā, galegā. Pakšaugu sējumus apsmidzināt, sākot ar kultūrauga 3 lapu stadiju līdz 6 lapu stadijai (AS 13–16), āboliņa un galegas sējumus – ar kultūrauga 3 īstajām lapām. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1.

LA
LA.LV
Ziņas
“Kur vēl nervozāku situāciju kā pašlaik!” Kreituse par to, ka visi klusē par valdības dēļ stresā iedzītiem iedzīvotājiem
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kauns rakstīt iesniegumu par maznodrošinātā statusa piešķiršanu. Vai var citādāk to iegūt?
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kompensēs OIK, elektrības sadales tarifu, būs mēneša pabalsts par katru bērnu!” Eglītis atklāj, kā valdība palīdzēs iedzīvotājiem cīņā ar inflāciju 121
12 stundas
Lasīt citas ziņas

Focus Ultra – pēc atkārtotas novērtēšanas un sastāvā esošās darbīgās vielas ciklok­sidima iekļaušanas Eiropas Kopienā reģistrēto darbīgo vielu sarakstā paplašināts lietojums. Atļauts lietot kā herbicīdu īsmūža un daudzgadīgo viendīgļlapju nezāļu ierobežošanai rapšu, biešu, kāpostu, zemeņu, linu, zirņu, pupu, dārzeņu, krāšņumaugu sējumos un stādījumos, augļukoku un ogulāju stādījumos u. c.

Ziemas un vasaras rapšu, kā arī vasaras ripšu sējumos preparāts lietojams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju, līdz izveidojušies divi starpmezglu posmi (AS 12–32), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cukurbiešu, lopbarības biešu, galda biešu, mārrutku, pastinaku, sakņu seleriju, kāļu, rāceņu, turnepšu sējumos preparāts lietojams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju, līdz lapas sedz 30% no augsnes starprindās (AS 12–33), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Zirņu un pupu sējumos lietojams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju, līdz izveidojušies deviņi stublāju posmi (AS 12–39), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Ziedkāpostu, galviņkāpostu, Savojas kāpostu stādījumos lietojams, sākot ar kultūr­auga trīs lapu stadiju, līdz sāk veidoties galviņa (AS 13-41), kad nezāles un labības–sārņ­augi ir 2–4 lapu stadijā (Briseles kāpostos, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju, līdz sāk veidoties galviņas (AS 12–41)).

Burkānu, sīpolu, ķiploku, puravu sējumos lietojams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju, līdz sakne, sīpols vai stublājs sasniedzis 50% no raksturīgā lieluma (AS 12–45), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Āboliņa un lucernas sēklu laukos lietojams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju līdz ziedpumpuru attīstībai (AS 12–51), sarkanās auzenes, sākot ar kultūrauga četru lapu stadiju līdz piecu mezglu attīstībai (AS 14–35), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Linu sējumus apsmidzināt, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju līdz stiebra veidošanās sākumam (AS 12–31), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Kartupeļu stādījumus apsmidzināt, sākot ar kultūrauga sadīgšanu līdz augu saskaršanās vagā sākumam (AS 11–31), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā. Zemeņu stādījumus apsmidzināt, sākot ar kultūrauga pirmo lapu līdz sešu lapu stadijai (AS 11–16), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Apsmidzināt Ķīnas kāpostu un lapu kāpostu stādījumus, sākot ar kultūrauga trīs lapu stadiju, līdz lapu rozete sasniegusi 30% šķirnei raksturīgā diametra (AS 13–33), bet salātu sējumus un stādījumus, sākot ar kultūr­auga divu lapu stadiju, līdz izveidojusies lapu masa 50% no sagaidāmās lapu masas lieluma (AS 12–45), kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā. Dekoratīvo koku, krūmu, krāšņumaugu, ābeļu un bumbieru, upeņu, jāņogu, ērkšķogu, aveņu un krūmmelleņu stādījumus apsmidzināt, kad nezāles un labības–sārņaugi ir 2–4 lapu stadijā.

Effector – pēc atkārtotas novērtēšanas un pēc sastāvā esošās darbīgās vielas ditianona iekļaušanas Eiropas Kopienā reģistrēto darbīgo vielu sarakstā veiktas izmaiņas lietojumā – precizētas devas, nogaidīšanas laiks, samazināts atļautais apstrāžu skaits sezonā, lai aizsargātu ūdens organismus, jāievēro 50 m (!) aizsargjosla līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm. Atļauts lietot kā fungicīdu slimību ierobežošanai ābeļu, bumbieru, ķiršu, plūmju, upeņu, jāņogu, ērkšķogu un aveņu stādījumos. Atļauts esošos preparāta krājumus, kas saražoti līdz 2018. gada 13. septembrim, izplatīt līdz 2019. gada 13. martam, izlietojot atbilstoši jaunajiem nosacījumiem.

Lai ierobežotu ābeļu stādījumos augļu parasto puvi, augļu rūgto puvi un bumbieru stādījumos augļu parasto puvi, smidzinājums veicams ar augļu briešanas sākumu, līdz augļiem izveidojies raksturīgais krāsojums (AS 75–85). Lai ierobežotu ābeļu un bumbieru kraupi, jāsmidzina pēc signāla par iespējamo infekcijas parādīšanos slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos ar pumpuru briešanas sākumu, līdz augļiem izveidojies raksturīgais krāsojums (AS 51–85). Lai bumbieru stādījumos ierobežotu rūsu, profilaktiski – slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos, sākot ar bumbieru lapu plaukšanu līdz augļaizmetņu veidošanās sākumam (AS 55–72). Atkārtota apstrāde pēc 5–7 dienām. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 3. Nogaidīšanas laiks – 28 dienas.

Lai ierobežotu ķiršu stādījumos augļu parasto puvi, apsmidzināt ar augļu briešanas sākumu līdz augļu gatavošanās sākumam (AS 75–81), ķiršu kraupi – pēc signāla par iespējamo infekcijas parādīšanos slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos ar pumpuru briešanas sākumu līdz augļu gatavošanās sākumam (AS 51–81). Atkārtota apstrāde pēc 7–10 dienām. Lai ierobežotu ķiršu stādījumos ķiršu lapbiri, apsmidzināt slimības attīstību veicinošos apstākļos pirms ziedēšanas līdz augļu gatavošanās sākumam (AS 59–81) vai pēc ražas novākšanas, lai ierobežotu kauleņkoku sausplankumainību; pavasarī – sākoties ziedēšanai (AS 60–64), un atkārtoti rudenī. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 3. Nogaidīšanas laiks – 21 diena.

Lai ierobežotu plūmju stādījumos plūmju rūsu, smidzinājums veicams, sākoties augļ­aizmetņu nobiršanai un atkārtoti pēc mēneša vai parādoties slimības pirmajām pazīmēm līdz augļu gatavošanās sākumam (AS 72-81), savukārt kauleņkoku sausplankumainības ierobežošanai apsmidzināt pavasarī, sākoties ziedēšanai (AS 60-64), un atkārtoti rudenī. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 3. Nogaidīšanas laiks – 21 diena.

Upeņu, jāņogu, ērkšķogu stādījumus pret rūsu un lapu plankumainību, bet avenes pret avenāju mizas plaisāšanu un dzinumu iedegām apsmidzināt, parādoties slimību pirmajām pazīmēm pirms ziedēšanas vai pēc ražas novākšanas. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 3.

Alister Grande OD – krājumus atļauts izplatīt līdz 2019. gada 12. aprīlim un izlietot līdz 2019. gada 31. decembrim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Iestājoties atkusnim, sācies kļavu sulu laiks. Daži saimnieki jau paguvuši satecināt šo koku saldeno sulu 5
5 dienas
LE
LETA
Ziņas
Atsevišķiem lauksaimniecības zemju īpašumiem šogad var mainīties kadastrālā vērtība 10
6 dienas
MS
Māra Skrīvele
Laukos
Ziema būs jāpārcieš ne tikai cilvēkiem, bet arī dārza augiem. Kas ietekmē augļu koku ziemcietību? 1
9. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
Skatītājs jautā: Kāpēc cenas salīdzinām ar Eiropas cenām, bet nerunājam par algu starpību? 75
8. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
“Kur vēl nervozāku situāciju kā pašlaik!” Kreituse par to, ka visi klusē par valdības dēļ stresā iedzītiem iedzīvotājiem
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kauns rakstīt iesniegumu par maznodrošinātā statusa piešķiršanu. Vai var citādāk to iegūt?
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kompensēs OIK, elektrības sadales tarifu, būs mēneša pabalsts par katru bērnu!” Eglītis atklāj, kā valdība palīdzēs iedzīvotājiem cīņā ar inflāciju 121
12 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Latvijā ir vairāk nekā 191 tūkstotis bezīpašnieka ēku. Kā īpašumā tās varētu pāriet?
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mīļotā dēļ atdeva uzkrājumus, aizņēmās naudu no draugiem, pārdeva ģimenes īpašumus! Rēzeknietis pēc pāris randiņiem izkrāpj 20 000 eiro 79
1 diena
Lasīt citas ziņas
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Zinātnieki spēj modelēt meža nākotni,” atklāj mežzinātņu doktors Jurģis Jansons 16
Intervija 8. janvāris, 2022
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Rita visus dripelējusi un mācījusi, kā pareizi darbs darāms.” Kā saglabāt priežu mežus piejūrā? 6
3. janvāris, 2022
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Mums nav naftas, bet ir atjaunoties spējīga izejviela – koksne un biomasa.” Kā koksne var konkurēt ar nanomateriāliem? 31
2. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Laukos
“Pērciet un ēdiet, kamēr vēl zemnieki jūs sponsorē.” Gulbe atklāj, kuram produktam jau gadu ir neadekvāti zema cena 123
2. janvāris, 2022
UG
Uldis Graudiņš

Laukos
Augstākā piena iepirkuma cena kopš 2014. gada priecē lauksaimniekus, bet dzen izmisumā pārstrādes uzņēmumus 19
28. decembris, 2021
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniekus uztrauc pārtikas dārdzība un pieejamības samazināšanās 37
29. decembris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Lielās rindas uz Covid-19 testiem daļēji veido antivakseri, kuri cer inficēties un tikt pie pārslimošanas sertifikāta, vēsta raidījums 62
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Dumpis: Situācija slimnīcās pasliktināsies ne tikai ar Covid-19, bet arī citu slimību pacientiem 1
5 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Latvijā ir vairāk nekā 191 tūkstotis bezīpašnieka ēku. Kā īpašumā tās varētu pāriet?
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Anglijā no nākamās nedēļas tiks atcelta lielākā daļa Covid-19 ierobežojumu
5 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Gints Narogs: Sportā tolerance pret antivakseriem izsīkst 1
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Augstākā saslimstība ar Covid-19 joprojām Ādažu novadā
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Blinkens: ASV nesniegs rakstisku atbildi uz Krievijas ultimātu
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kauns rakstīt iesniegumu par maznodrošinātā statusa piešķiršanu. Vai var citādāk to iegūt?
10 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Krievijas dezinformācijas apskats: ASV izdzīs Baltijas valstis no NATO 70
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Linda Mūrniece atklāj, ka viņai ir jaunas attiecības: “Kāds man pa jokam zīlēja. Satikšu kādu, ko sen zinu…” 35
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Puče: Covid-19 pastrādājis kā sanitārs – esam atteikušies no liekā 34
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pastāv bažas, ka princis Čārlzs vairs nekad nesatiks savus mazbērnus – Ārčiju un Lilibetu, prinča Harija un Meganas bērnus
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja nemieri nonāks līdz gāzes ieguves vietām, ieraudzīsim vēl lielāku gāzes cenu,” brīdina Nemiro 29
16 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kur uzglabāt, cik ilgi “drošas”: kā pareizi rīkoties ar medicīniskajām sejas maskām un respiratoriem?
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Stiliste Žanna Dubska par vīriešiem, kas uzsāk attiecības ar jaunākām sievietēm: “Viņi paši novecos un būs viņām par vecu!”
15 stundas
Debešķīgi gards kartupeļu sacepums uz “ātro”
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Apledojis ceļš sagādā grūtības alnim nostāvēt kājās 8
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Lielās rindas uz Covid-19 testiem daļēji veido antivakseri, kuri cer inficēties un tikt pie pārslimošanas sertifikāta, vēsta raidījums 62
22:58
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Gints Narogs: Sportā tolerance pret antivakseriem izsīkst 1
22:35
LE
LETA
Ziņas
Dumpis: Situācija slimnīcās pasliktināsies ne tikai ar Covid-19, bet arī citu slimību pacientiem 1
22:09