Latvijā
Politika

Jautājam partijām: Kā uzlabot drošību uz ceļiem?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Dainis Bušmanis

Laikraksts “Latvijas Avīze” un portāls “LA.lv” priekšvēlēšanu laikā vērtē partiju darbus un solījumus. Meklējam atbildes uz jautājumiem, kā veidot labāku nākotni Latvijā un kas partijām un politiķiem jāpaveic nākamajos četros gados.

Īpaši analizējam šādas nozares – izglītība, veselība, labklājība, ekonomika, reģionālā attīstība, iekšpolitika, tieslietas, ārpolitika, drošības politika.

Uzdodot jautājumus, 16 sarakstus sadalījām divās grupās. Partijām, kurām ir lielāks atbalstītāju skaits, par katru nozari uzdevām 4–6 jautājumus, bet mazajām partijām – vienu.

Lasiet, ko lielākās partijas atbild uz jautājumu:

Kādi ir jūsu trīs priekšlikumi, lai uzlabotu drošību uz ceļiem?

Jaunā konservatīvā partija, Juta Strīķe:

Korupcijas izskaušana ceļu policijas rindās. Maksimāla tehnisko līdzekļu izmantošana ceļu satiksmē negadījumu un pārkāpumu fiksēšanā. Bīstamo ceļu infrastruktūras vietu identificēšana un to pārveide.

Nacionālā apvienība, Edvīns Šnore:

Papildus radariem ieviest sistēmu, kas nosaka auto vidējo ātrumu noteiktā ceļa posmā. Dot tiesības ceļu policistiem, arī netrafarētās automašīnās, fiksēt pārkāpumus un formulēt protokolus, neapturot pārkāpēju automašīnas. Vadītājiem, kuru stāžs mazāks par diviem gadiem, uz auto izvietot īpašas uzlīmes.

“Saskaņa”, Jānis Ādamsons:

Jāuzlabo ceļu kvalitāte, vairāk jāizmanto fotoradari – gan stacionārie, gan pārvietojamie. Jāpanāk, lai policists jebkuram ceļu satiksmes dalībniekam būtu draugs, nevis bieds.

“Attīstībai/Par!”, Daniels Pavļuts:

Līdzīgi kā Somijā ieviest izmaksu efektivitātes analīzi, pieņemot lēmumus par ceļu satiksmes drošību. Īpašā datorprogrammā analizēt avāriju datus uz visiem Latvijas autoceļiem un tos izmantot, lai novērtētu izmaiņas par avārijām pēc ceļu infrastruktūras pasākumiem. Paplašināt maza ātruma zonu ieviešanu dzīvojamos rajonos, pie skolām un tirdzniecības rajonos. Plašāk aizstāt vienkāršos krustojumus ar lokveida krustojumiem. Ieviest citas ceļu satiksmes drošības paraugprakses.

Latvijas Reģionu apvienība, Aigars Evardsons:

Preventīvo pasākumu izvēršana – netrafarēto Valsts policijas auto papildu iegāde. Bīstamo ceļu krustojumu pārbūve, lai novirzītu ceļa plūsmu vairākās joslās, izvairoties no bīstamiem, grūti manevrējamiem pagriezieniem. Fotoradaru uzstādīšana uz valsts un reģionālās nozīmes ceļiem. Tas samazinās pārgalvīgu braukšanu, samazinot kustības ātrumu, kas nereti ir viens no iemesliem avārijām.

“Jaunā Vienotība”, Rihards Kozlovskis:

Jāturpina darbs pie kvalitatīvas uzkrātās informācijas un datu analīzes par ceļu satiksmes negadījumiem, kas jāizmanto visu iesaistīto institūciju darbā. Ātruma kontrolei vēl vairāk jāizmanto tehniskie līdzekļi, taču nedrīkst arī atteikties no patrulēšanas, tematiskiem reidiem, policijas redzamības un izglītojošām kampaņām. Jāuzlabo ceļu infrastruktūra.

“KPV LV”, Artuss Kaimiņš:

Veloinfrastruktūras integrācija pilsētvidē, prevencija drošas ceļu satiksmes nodrošināšanai, ceļu būvniecības kvalitātes standartu paaugstināšana.

Zaļo un zemnieku savienība, Māris Kučinskis:

Sabiedrības mobilitātei – darbam, mācībām, ceļam uz ārstniecības un kultūras iestādēm, valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanai, jānodrošina sociālekonomiski nozīmīgāko autoceļu, tai skaitā reģionālo un vietējās nozīmes, identifikācija, renovācija un uzturēšana. Jānodrošina autoceļu fonda pakāpeniska atjaunošana un investīciju pieaugums autoceļu renovācijai, uzturēšanai, kvalitātes un satiksmes drošības uzlabošanai. Jāīsteno veloinfrastruktūras tālāka attīstība apdzīvotās vietās, lai nodrošinātu līdzsvarotu attieksmi visiem satiksmes dalībniekiem kustības drošības paaugstināšanai.

Lasiet vēl:

Jautājam partijām: Kā izbeigt dažu personu iedzīvošanos maksātnespējas procesos?

Jautājam partijām: Cik jāpelna policistam?

Jautājam partijām: Kā ierobežot azartspēles?

Jautājam partijām: Kad beidzot cietumā liks lielos blēžus?

Jautājam partijām: Kādi ir jūsu priekšlikumi tiesas procesu saīsināšanai?

Partiju piedāvājumu reģionālajā politikā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu ārpolitikā, aizsardzībā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu ekonomikā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu labklājībā, demogrāfijā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu veselības aprūpē un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu izglītībā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Publikāciju projektā “Saeimas vēlēšanas 2018. Ko sagaidām, ko mums sola” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild “Latvijas Avīze”.

LA.lv