Latvijā
Politika

Jautājam partijām: Cik jāpelna policistam?1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Timurs Subhankulovs

Laikraksts “Latvijas Avīze” un portāls “LA.lv” priekšvēlēšanu laikā vērtē partiju darbus un solījumus. Meklējam atbildes uz jautājumiem, kā veidot labāku nākotni Latvijā un kas partijām un politiķiem jāpaveic nākamajos četros gados.

Īpaši analizējam šādas nozares – izglītība, veselība, labklājība, ekonomika, reģionālā attīstība, iekšpolitika, tieslietas, ārpolitika, drošības politika.

Uzdodot jautājumus, 16 sarakstus sadalījām divās grupās. Partijām, kurām ir lielāks atbalstītāju skaits, par katru nozari uzdevām 4–6 jautājumus, bet mazajām partijām – vienu.

Lasiet, ko lielākās partijas atbild uz jautājumu:

Cik jāpelna policistam, ņemot vērā esošo algu līmeni valstī? Kā to panākt?

Jaunā konservatīvā partija, Juta Strīķe:

Tikpat, cik attiecīga līmeņa NBS karavīriem. To var panākt, taisnīgi un racionāli pārdalot valsts budžetu.

Nacionālā apvienība, Edvīns Šnore:

Algai jābūt tādai, kas radītu kaut minimālu konkurenci uz policista vakanci. Līdzekļi jārod, optimizējot policijas darbu saskaņā ar Valsts kontroles ieteikumiem. Pagaidām tas nav izdarīts.

“Saskaņa”, Jānis Ādamsons:

Neto algai esošajos apstākļos jābūt vismaz 750 eiro mēnesī. To var panākt, palielinot Iekšlietu ministrijas budžetu un veicot reorganizāciju ministrijas centrālajā aparātā – cilvēki no ministrijas biroja jānovirza darbam uz ielām.

“Attīstībai/Par!”, Daniels Pavļuts:

1000 eiro jau tuvākajos gados.

Latvijas Reģionu apvienība, Aigars Evardsons:

Iestājamies par iekšlietu darbinieku pakāpenisku algu palielināšanu, 2019./2020. gadā sasniedzot 15% palielinājumu no pašreizējām algām. Savukārt tālāk jāskatās pēc valsts budžeta iespējām. Papildu finansējumu algu palielināšanai iespējams iegūt, efektīvāk apkarojot ēnu ekonomiku. Tāpat nepieciešama precīza ministrijas normatīvo aktu izstrāde, kas nosaka, kā aprēķināma virsstundu likme, lai tā būtu vienāda visos Latvijas reģionos.

“Jaunā Vienotība”, Rihards Kozlovskis:

2017. gadā atalgojuma palielināšanai policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām piesaistīti papildu 62 miljoni eiro. Jaunā atalgojuma reforma noteic, ka sevišķi smagu un īpaši sarežģītu lietu izmeklētāja atalgojums pēc Atlīdzības likuma ir piesaistīts rajona (republikas pilsētas) prokurora atalgojumam, un tas likuma pieņemšanas brīdī bija 1615 eiro. Būtiski nepieļaut, ka, mainot un paaugstinot tiesnešu un prokuroru atlīdzību, netiek palielināts iekšlietu struktūru amatpersonu atalgojums. Strauji augot vidējai algai valstī, jāpārskata arī to iekšlietu sistēmas amatpersonu atalgojums, kurām ir speciālās dienesta pakāpes.

“KPV LV”, Artuss Kaimiņš:

“KPV LV” sagatavos nodokļu reformu, kurā būtiski tiks palielināts iedzīvotāju ienākumu neapliekamais minimums. Šādi tiks atbalstīti visi zemo algu saņēmēji, arī policisti. Piedāvājam strukturālas izmaiņas Iekšlietu ministrijā, kas sevī iekļauj arī algu reformu.

Zaļo un zemnieku savienība, Māris Kučinskis:

Tas atkarīgs no policista darba stāža, dienesta pakāpes, ieņemamā amata utt. Ņemot vērā šos aspektus, jau esošās valdības laikā ir būtiski palielināts atalgojums policijas darbiniekiem. Iespējas turpināt algu palielinājumu tiks vērtētas arī turpmāk.

Lasiet vēl:

Jautājam partijām: Kā ierobežot azartspēles?

Jautājam partijām: Kad beidzot cietumā liks lielos blēžus?

Jautājam partijām: Kādi ir jūsu priekšlikumi tiesas procesu saīsināšanai?

Partiju piedāvājumu reģionālajā politikā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu ārpolitikā, aizsardzībā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu ekonomikā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu labklājībā, demogrāfijā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu veselības aprūpē un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Partiju piedāvājumu izglītībā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Publikāciju projektā “Saeimas vēlēšanas 2018. Ko sagaidām, ko mums sola” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild “Latvijas Avīze”.

LA.lv