Publicitātes foto

Jura Kaukuļa jubilejas koncerti izpārdoti: “Dzelzs vilks” izsludina papildkoncertu 0

2020. gada ziemas nogalē un pavasarī grupa “Dzelzs vilks” aicina uz tās solista un dziesmu autora Jura Kaukuļa pusgadsimta dzimšanas dienas koncertiem Latvijas pilsētās. Tā kā jau notikušie un vēl gaidāmie koncerti ir pilnībā izpārdoti, grupa izsludina papildkoncertu Rīgā, 18. aprīlī, plkst. 16.00, mūzikas namā “Daile”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Šajā februārī “Dzelzs vilks” jau aizvadījis pilnībā izpārdotus koncertus Liepājā, Skrīveros un Valmierā, vēl gaidāmi koncerti Jelgavā, Cēsīs un Rīgā.

“Esam ārkārtīgi pateicīgi un laimīgi par fanu mīlestību, tāpēc, reaģējot uz lielo interesi, esam lēmuši rīkot vēl vienu tikšanos ar “Dzelzs vilka” draugiem – gaidīsim jūs pēcpusdienas papildkoncertā 18. aprīlī, Rīgā, Mūzikas namā “Daile”,” saka grupas solists Juris Kaukulis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncertos skanēs sulīgākās dziesmas no “Dzelzs vilka” dažādiem daiļrades posmiem, tāpat fanus priecēs Jura Kaukuļa radītās populārākās kompozīcijas un pavisam jaunas dziesmas. Koncertos izskanēs arī dziesmas, tapušas radošās sadarbībās kopā ar dažādiem māksliniekiem.

“Šīs būs viens no nebeidzamajiem mēģinājumiem noķert dzīvās mūzikas skaņās manu nemierīgo laikmeta sajūtu šajā dzīves posmā – tās radītāji ir arī mani cīņubiedri mūzikā un visi tie ļaudis, kurus laimīgi saucu par klausītājiem. Koncertos ceru viņus satikt – dažādu vecumu, dažādu pārliecību draugus, kuri mīl gan trakulīgi dejot, gan sēdvietās mierīgi klausīties,” par koncertiem saka Juris Kaukulis.

2020. gada februārī rokgrupas “Dzelzs Vilks” vadošais solists un ģitārists svin pusgadsimta dzimšanas dienu. Jura Kaukuļa balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanās maniere un nebeidzamā enerģija ārpus standartiem nav sajaucama ne ar vienu citu – ne velti 90. gados viņš alternatīvajā metālmūzikas skatuvē dēvēts par Panku.

Jura dibinātā grupa “Dzelzs vilks”, kas, gadiem ejot, kļuvusi arī par paša mūziķa alter ego, ir viena no populārākajām Latvijas rokgrupām, kas saņēmusi ievērojamu skaitu apbalvojumu gan par labākajiem roka un folka albumiem, gan dziesmām. Grupu 1991. gadā Juris Kaukulis, tolaik garmatains metālmūzikas fans, dibina dzimtajā Mālpilī kā metālmūzikas apvienību, kas gūst atzinību 90. gadu Latvijas alternatīvās mūzikas scēnā. Šobrīd tolaik izdotajiem albumiem “Mirušās kaijas” un “Palodze” ir Latvijas metālmūzikas kulta ierakstu statuss.

Uz plašāka popularitātes viļņa “Dzelzs vilks” Jura vadībā nokļūst pēc tūkstošgades mijas, līdz ar albumiem “Lai arī tu būtu ar mani” (2001) un “Ļauj man tevi” (2003), kam seko “Manās mājās sieviešu nav” (2004), “Sārtā rītausma” (2007) un Dailes teātra izrādei “Tas trakais, trakais Harijs” rakstītais albums “Dzelzs vilka teātris” (2009). Top arī kopā ar “Dzelzs vilku” tapušie un latviešu folkloras iedvesmotie albumi “Vakara zvaigzne” (2005) un “Uijā, uijā nikni vilki” (2008), arī rokmūzikas albumus “Dzīvnieks pilsētā” (2011) un “Perfekta rītdiena” (2014), kā arī labāko dziesmu izlase dubultalbumā “Dziesmas pilnmēness naktī” (2016).

Reklāma
Reklāma

Paralēli Juris Kaukulis rakstījis mūziku teātra izrādēm Dailes un Leļļu teātros (“Man arī būtu bail”, “Tas trakais, trakais Harijs”, “Riķa un niķa stiķi”, “Makss un Morics”, “Puscilvēki”), kā arī mūziku Olgas Žitluhinas dejas izrādēm, kinofilmām un televīzijas seriāliem (“Šķiršanās formula”, “16+”), kā arī pats nokļuvis aktiera lomā, atveidojot vienu no galvenajām lomām Andreja Ēķa filmā “Klases salidojums”.

Jauni radoši meklējumi likuši izveidot arī jaunfolka mūzikas projektu “Jauno Jāņu orķestris”, izdodot albumus “Kālabad” un “Ieviņa”. Kopā ar JJO radīts skaņu celiņu Rozes Stiebras Latvijas simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs”.
Jura dziesmas – “Balerīna”, “Oranži mati”, “Uijā, uijā nikni vilki”, “Ļauj man tevi”, kā arī jaunākās: “Tu vilki nakti”, “Bīstami vārdi”, “Ieviņa” un “Tās vēl nav beigas” kļuvušas par latviešu roka un postfolka klasiku, un arvien pulcē visu vecumu klausītājus mūziķa koncertos.

Koncerti:

  • 22. februāris, Jelgava, “Melno Cepurīšu Balerija”
  • 29. februāris, Cēsis, “Fonoklubs”
  • 18. aprīlis, Rīga, Mūzikas nams “Daile” – 16.00 (papildkoncerts) un 20.00

Biļetes uz papildkoncertu var iegādāties www.aula.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.