Itālijas titulētais futbola klubs “Juventus”.

“Juventus” iesit trīs, “Barcelona” atkal būs vajadzīgs brīnums 1

Pie negaidīti pārliecinošas uzvaras UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfināla pirmajā spēlē otrdien tika Itālijas čempione Turīnas “Juventus”, kas savā laukumā ar 3:0 (2:0) pieveica Spānijas grandu “Barcelona”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Juventus” sastāvā divus vārtus šajā mačā guva argentīniešu uzbrucējs Paulo Dibala.

Jau pirmajās minūtēs laba iespēja izcelties bija “Juventus” uzbrucējam Gonsalo Igvainam, taču viņa sitienu ar galvu diezgan viegli atvairīja “Barcelona” vārtsargs Marks Andrē ter Štēgens. Tiesa, dažas minūtes vēlāk arī viņš bija bezspēcīgs, kad no soda laukuma precīzu sitienu veica Dibala, tādējādi izvirzot Itālijas čempionus vadībā.

Lai arī teritoriālais pārsvars piederēja “Barcelona” komandai, “Juventus” atbildēja ar diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem. Viens no tādiem bija 22.minūtē, kad mājinieku futbolists Mario Mandzukučs piespēlēja bumbu Dibalam, kurš ar spēcīgu sitienu panāca 2:0.

Lai arī “Juventus” atradās vadībā ar 2:0, tā pirmajā puslaikā ļoti maz kontrolēja bumbu un pārsvarā tikai aizsargājās. Zīmīgi, ka pirmajā puslaikā mājiniekiem bumbas kontrole bija tikai 29%.

Lai arī “Barcelona” cerēja atspēlēties otrajā puslaikā, tās izredzes to paveikt jau 53.minūtē tikpat kā kliedēja Džordžo Kjelīni, kurš pēc stūra sitiena izpildes veica sitienu ar galvu un panāca jau 3:0. Iepriekšējo reizi viņš vārtus UEFA Čempionu līgā bija guvis vien 2009.gadā.

Viesi no Barselonas arī otrajā puslaikā turpināja pārliecinoši kontrolēt bumbu, taču tas nenesa nekādus augļus, jo “Juventus” komanda demonstrēja labu spēli aizsardzībā, turklāt pieredzējušais vārtsargs Džanluidži Bufons spēlēja pārliecinoši, tikdams pie “sausās” uzvaras.

Abas komandas savā starpā tikās 2015.gada finālā, kurā uzvaru ar 3:1 izcīnīja “Barcelona”. Toreiz par čempionu tika kronēts arī aizsargs Dani Alvešs, kurš starpsezonā pēc astoņu gadu kalpošanas Barselonas klubam pārcēlās uz Turīnu, turklāt nesen nekautrējās kritizēt iepriekšējās komandas vadību.

Astotdaļfinālā “Barcelona” divu spēļu summā ar 6:5 pārspēja Francijas čempioni Parīzes “Saint-Germain”, turklāt panākums tika gūts, atbildes mačā brīnumaini atspēlējoties no četru vārtu deficīta. Tikmēr “Juventus” ar 3:0 pārspēja Portugāles vienību “Porto”.

Zīmīgi, ka “Juventus” stadionā, kas tika atvērts pirms sešiem gadiem, Turīnas futbolisti nav zaudējuši nevienā no 22 Eirokausu spēlēm – izcīnītas 13 uzvaras un nospēlēti deviņi neizšķirti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien Vācijas kluba Dortmundes “Borussia” autobusu skāra trīs sprādzieni, kā rezultātā pēc šī atgadījuma šīs vienības duelis tās laukumā pret Francijas komandu “Monaco” tika pārcelts uz trešdienu.

Šajos sprādzienos cieta Dortmundes kluba spāņu aizsargs Marks Bartra, kurš tika aizvests uz slimnīcu. Spēlētājam gan nopietni savainojumi nav konstatēti, vien traumēta roka.

Trešdien laukumā dosies arī pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināliste Madrides “Atletico” no Spānijas, kas savā laukumā uzņems pērnās sezonas pārsteidzošo Anglijas premjerlīgas čempioni Lesteras “City”, bet Vācijas grands Minhenes “Bayern” mājās spēkosies ar trofejas īpašnieci Madrides “Real” no Spānijas.

Ceturtdaļfināla atbildes spēles notiks pēc nedēļas.