Foto: SHUTTERSTOCK

Kā iekārtot telpu ap televizoru, lai tas izskatītos mājīgi? 9

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Izdekorēt centrālo objektu savā mājoklī – vietu, kur atrodas televizors, – bieži vien ir izaicinājums, jo jāatrod balanss, lai izvēlētie risinājumi nepārslogotu televizoru un ierīce harmoniski un organiski iekļautos kopējā interjerā. Interjera dizainere Anda Ozoliņa dalās padomos, kā iekārtot telpu ap televizoru.

Sienu toņu rūpīga izvēle

Plānojot mājas interjeru un iepriekš zinot, kur tiks novietots televizors, savlaikus jāizvēlas sienu toņi un to saderība. Ņemot vērā telpas lielumu un platību, visām sienām jāizvēlas gaiši toņi, un tikai vienu sienu var izrotāt ar košāku, kontrastējošu krāsu. Pretējai sienai jābūt gaišākā krāsā, lai radītu līdzsvaru. Ieteicams arī izvairīties no īpaši spilgtām krāsām ap televizoru, jo tās var traucēt vai kaitināt, ja ilgstoši skatās ekrānā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Televizors kā daļa no dizaina kompozīcijas

Televizors un mēbeles tam apkārt, ja piestiprinātas pie sienas, izskatās elegantāk un rada plašuma sajūtu telpā. Iebūvētās vai sekcijas tipa mēbeles var būt alternatīva, ja, piemēram, televizors ir pārāk smags, lai to pieliktu pie sienas. Mēbeļu garumam un platumam jāatbilst televizora izmēram.

Gaumīgi un estētiski

Ierāmēšana, ap televizoru izvietojot fotogrāfijas dažādos rāmīšos, ierāmētus zīmējumus vai gleznas. Rāmjiem jāsaskan ar citām detaļām un krāsām telpā. Ja interjerā dominē melnas detaļas, melni rāmji būs ļoti atbilstošs dekors. Baltie rāmji piestāvēs gaišo sienu krāsojumam.

Lielam TV – daudz brīvas vietas

Lielam televizoram vajadzēs daudz brīvas vietas pie sienas, lai ekrāns būtu skaidri redzams. Tāpat svarīgi sienu nepārblīvēt ar dekoratīviem elementiem, košām krāsām, gleznām vai fotogrāfijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.