Praktiski
Svētki

Kā izmantot lampiņu virtenes un citus gaismas elementus omulīgai svētku atmosfērai0

Publicitātes foto

Svētku noskaņu mājoklī var radīt dažādi, bet gaismas virtenes un dekori ir lielisks veids, kā ne tikai ienest telpās svētku sajūtu, bet arī padarīt tās gaišākas un omulīgākas. Ne velti mēdz teikt, ka kamīns ar izstarojošo gaismu un siltumu rada mājīgumu, tāpat arī gaismas dekori.

Daudzveidīgais piedāvājums

Gaisma virteņu ražotāji pēdējos gados krietni sasparojušies. Piedāvājuma klāstā nav tikai parastas lampiņas kā agrāk. Tagad gaismu diodes ietērptas dažādu figūru kupoliņos – zvaigznītēs, ziediņos, mākonīšos, lāstekās, lukturīšos u.c.

Nopērkamas arī virtenes ar caurspīdīgām, spīdīgām un diegu bumbām. Nesen pat redzēju virteni ar aptamborētām bumbiņām, kas lieliski piestāv vintage stila vai Provansas interjeram.

Līdz ar to pielietojums ir gana daudzveidīgāks un interesantāks nekā agrāk, kad virtenes karināja vien eglīšu zaros.

Jaunas iespējas

Ērtāku lietošanu nodrošina arī barošanas avots, kas darbojas uz baterijām. Līdz ar to virtenes var izmantot jebkurā telpas vietā, neatkarīgi no elektrisko rozešu pieejamības.

Publicitātes foto

Turklāt, tagad virtenēm pieejamas ne tikai daudzveidīgas krāsas, bet arī dažādi darbības režīmi – vienmērīga mirdzēšana, pakāpeniska iedegšanās un izdzišana, mirgošana un ritmiska ieslēgšanas/izslēgšanās, ko pie barošanas bloka var noregulēt ar papildus podziņu vai slēdzīti.

Sienām un griestiem

Publicitātes foto

Ja agrāk lampiņas savienoja neglīti tumši vadi, tad tagad ir ne tikai melni un tumši zaļi vadi (kas labāk izskatās eglītē), bet arī balti vadi, kas interjerā nav tik pamanāmi.

Līdz ar to eglīšu virteni varam izmantot sienu dekorēšanai, papildinot, piemēram, ar sausiem koku zariem, bilžu
rāmjiem, vai veidojot no virtenēm dažādas formas zīmējumus.

Apvienojot vairākas virtenes, iespējams izveidot iespaidīgu gaismas plīvuru pie griestiem, ko var papildināt ar dažādiem svētku dekoriem – zvaigznēm, čiekuriem, lukturīšiem u.c.

irtenes ar īpaši dekoratīvu lampiņu veidu – zvaigznītēm, kupoliem, bumbām utt. pašas par sevi var kalpot par dekoru, ja to krāsa pieskaņota pārējai telpas noskaņai un tās labi izskatās arī tad, kad izslēgtas.

Telpas elementu izgaismošanai

Virtenes ar pavisam sīkām lampiņām ir ideālas, lai izgaismotu dažādus telpas elementus, aksesuārus vai augus.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Šādas virtenītes var ievietot caurspīdīgos stikla traukos un kombinēt ar čiekuriem, eglīšu rotājumiem, iegūstot jaukus galda vai grīdas dekorus. Tās lieliski atdzīvinās arī mākslīgo kamīnu dzīvoklī vai vientuļu istabaugu lielākā podā.

Logu dekorācijai

Publicitātes foto

Ja pirms gadiem desmit interesants veids logu izgaismošanai bija elektriskie svečturīši, tad tagad tas jau vairs nav moderni.

Publicitātes foto

Iecienītāki ir diožu virteņu aizkariņi, tīkliņi, kas sedz visu logu kā aizkars, vai arī dažādu izmēru dekori – zvaigznes, eglītes, rūķīši, sniegavīri, zaķīši u.c., kurus ar piesūcekņiem var piestiprināt pie loga stikla, un līdzīgi kā virtenēm ieslēgt gan gaismiņu, gan spīdēšanas režīmu pēc izvēles.

Saistītie raksti

Šie dekoriņi īpaši iepriecinās gan bērnus, gan vecvecākus. Ja vēlas dekorēt palodzi vai citas virsmas, lieliski derēs mākslīgās sveces ar elektrisko liesmiņu dažādos izmēros un krāsās, kas arī darbojas uz baterijām.

Šādu gaismas dekoru, atšķirībā no svecēm, var droši atstāt bez uzraudzības gan mājdzīvnieku, gan bērnu tuvumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.