Ekonomika
Bizness

Kā izskatīsies Stacijas laukumā pēc gada? “Origo” pārbūvē iegulda 70 miljonus8


“Origo” pārbūves būvlaukumā martā. Foto – LETA
“Origo” pārbūves būvlaukumā martā. Foto – LETA
“Origo” pārbūves būvlaukumā martā. Foto – LETA

Šodien svinīgā ceremonijā uzņēmums “Linstow Center Management” atklāja tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanas un biznesa centra “Origo One” būvdarbus Stacijas laukumā 1. Atklāšanas pasākumā projekta attīstītāji informēja par būvniecības gaitu un ieceres plāniem, kuri noslēgsies nākamā gada rudenī.

Dos darbu aptuveni 1000 darbiniekiem

Paredzēts, ka jaunais projekts iekļausies Rīgas jaunā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla projektā, kļūstot par nozīmīgu, modernu un pievilcīgu galamērķi, tādējādi stiprinot Rīgas un Latvijas starptautisko konkurētspēju.

“Infrastruktūras un vides uzlabojumu būs daudz,” uzsvēra AS “Linstow” valdes priekšsēdētājs Pērs Mortensens “Esam priecīgi un lepni, ka varam sākt šo lielā mēroga projektu. Mums ir arī pieredze, strādājot dzimtajā pilsētā Oslo un veidojot līdzīga veida biznesa projektus. Ticam, ka dzelzceļam un sabiedriskajam transportam ir nākotne. Priecājamies arī par projektu “Rail Baltica”, kas sekmēs sabiedriskā transporta attīstību Rīgā.”

“Origo” jaunbūve būs energoefektīva ēka, kas ir draudzīgāka dabai un cilvēkiem. Būtiski, ka līdz ar šī kompleksa uzbūvēšanu tiks sakārtots posms no Stacijas laukuma līdz pat Dzirnavu ielai. Tāpat ieplānota Elizabetes un Satekles ielas krustojuma rekonstrukcija, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt A klases biroji būs aprīkoti ar jaunākajiem tehnoloģiju risinājumiem.

“Biroju telpas tiek projektētas atbilstoši biroju nomnieku individuālajām prasībām. Telpās paredzētas paceltās grīdas ērtākai darbavietu pārvietošanai un komunikāciju pielāgošanai, modeļu koncepti atbilstoši katrai gala lietotāja vajadzībām (no slēgta līdz plnīgi atvērta tipa birojam), kā arī jumta un iekšējās terases jeb zaļie dārzi un citas ērtības. Tāpat Jaunajam projektam būšot liela ietekme arī uz tautsaimniecību, jo biznesa centrā “Origo One” paredzētas vietas aptuveni 800 līdz 1100 darbiniekiem.

Palielinās līdz 80 000 kvadrātmetriem

Projekta kopējās investīcijas veido 70 miljonus eiro. “Linstow Center Management” informē, ka būvniecības projekts tiek realizēts atbilstoši globālajai tendencei, nodrošinot tirdzniecību un uzņēmējdarbību blakus maģistrālajiem transporta mezgliem. Pēc tā īstenošanas tirdzniecības un biroju telpu, kā arī autostāvvietas platība tiks palielināta vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 80 000 kvadrātmetrus. “Ticu, ka sabiedriskais transports arī Rīgā apvienos iepirkšanos, darbu un izklaidi. Rīga nebūs izņēmums, jo citur pasaulē tas ļoti veiksmīgi darbojas,” norādīja “Linstow Center Management” valdes priekšsēdētājs Frods Gronvolds.
Savukārt projekta īstenotāja “Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis sacīja, ka ar uzņēmumu “Linstow Center Management” viņiem esot jau ilgus gadus laba sadarbība. Kā piemēri veiksmīgai sadarbībai ir tirdzniecības veikali “Mols” un “Galerija centrs”. “Esam sastrādājušies un apzināmies, kas no mums tiek sagaidīts. Strādāsim kvalitatīvi, iekļausimies laikā un bez liekas aizķeršanās. Esmu pārliecināts, ka gala rezultāts būs perfekts.”

Projekta pasūtītajs ir “Linstow Center Management”, būvzuņemējs “Skonto Būve”. Arhitekti – “Arcade”, kas sastāv no “DEPO projekts” un “Jensen Consult un Arhis inženieri”. Interjera dizainu veido “Xcelsior”, bet par ainavu rūpējas ainavu arhitekti no birojiem “ALPS”, “Hendrikson&Co”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Cilvēks vienkārši pazūd.” Pie viesnīcas piebrauca divas policijas ekipāžas un viņu aizveda… Cietumā Itālijā nokļuvusi mūziķe Dženifere Rumpāne 3
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Minimālo algu palielinās līdz 500 eiro, ārstiem un skolotājiem dos, radošajiem atņems – cik “biezi” nākamgad būs mūsu maciņi 5
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ogrē apskatāma apbrīnojama strūklaka: tajā “ieausta” Lielvārdes josta
46 minūtes
MB
Madara Briede
Praktiski
Mājas Latvijā sāk zaudēt savu identitāti: kāpēc māju nosaukumus nomaina uz ielām ar numuriem?
39 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Negaidīti notikusi Lukašenko inaugurācijas ceremonija
41 minūtes