Praktiski
Sadzīve

Kā iztīrīt permanentā marķiera traipus no auduma un virsmām – par spīti tā nosaukumam0

Foto: Pixabay

Neatkarīgi no tā, vai kļūmes pēc esat ar noturīgo marķieri aprakstījis tāfeli, vai bērns ar to saķēpājis visas savas drēbes vai paklāju, ir dažas metodes, kas palīdzēs atbrīvoties no traipiem, ko radījis noturīgais marķieris – par spīti tā nosaukumam.

Gludas virsmas

Galdu vai citu virsmu, uz kura marķiera traipi, tīra ar spirtu vai degvīnu. Piesūcina drānu ar spirtu, un izmanto to, lai noberztu ķēpājumus. Ja spirta nav, var mēģināt traipu noņemt ar masu, kas pagatavota, zobu pastu sajaucot ar sodu. Te gan jābūt uzmanīgiem ar pārlieku spēcīgu beršanu – abrazīva pasta var saskrāpēt tīrāmo virsmu.

Atsevišķu materiālu virsmu tīrīšanai var noderēt arī nagu lakas noņēmējs. Nekādā gadījumā tas nederēs koka virsmu tīrīšanai. Labāk, pirms tīrīt ar šo stipro šķidrumu kādu virsmu, sākotnēji pārbaudīt kādā neuzkrītošā vietā, vai tas nerada nekādu kaitējumu materiālam.

Audums

Ja permanentā marķiera švīkas tikušas uz paklājā vai dīvāna, var izmantot WD-40 universālo eļļu. Izsmidzina to uz traipa un atstāj ievilkties. Pēc tam noslauka paliekas ar tīru drānu. Taču jau atkal – vienmēr vispirms jāizmēģina WD-40 neuzkrītošā vietā, lai pārliecinātos, ka tas nesabojā audumu.

Baltā tāfele

Saistītie raksti

Gadījumā, ja parastā marķiera vietā uz baltās tāfeles uzrakstīts ar permanento marķieri, var mēģināt tam pa virsu uzkrāsot laukumu ar tāfelei paredzēto marķieri, un tad noslaucīt ar sūkli vai lupatiņu. Reizēm noturīgais marķieris notīrās kopā ar parasto. Var izmēģināt arī nosmidzināšanu ar matu laku vai dezodorantu, ko pēcāk noslauka ar drānu.

Baltas drēbes

Ja ar spēcīgo marķieri notraipītas baltas drēbes, droši vien nekas cits neatliek, kā tikai balināt tās vai izmantot speciālos traipu tīrītājus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Rīgā kaķis pēc pastaigas mājās atgriežas asiņainām ķepām: kāds ļaundaris brutāli nogriezis nagus
3 dienas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Kas latviešiem kāpostu tītenis, Austrumu tautām – dolma: arī divas receptes
3 dienas
VB
Valija Beluza
Praktiski
Latviešu ģimenes dzīve Bakūzes muižā: cilvēki šajā vietā mituši kopš 14.gadsimta – aizvien atrodas mīklainas, leģendām apvītas lietas un liecības
3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Pēc sprādziena Beirūtā VDD atklāj, ka Latvijā ir seši bīstami objekti
19 minūtes
LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
3 stundas