Ekonomika
Bizness

Kā rūpēties par elektroierīcēm?0

Publicitātes attēls

Nenoliedzami, ka mājokļa pavasara tīrīšana jau ir paveikta, bet vai atcerējies sakopt ne tikai mājokļa grīdu, logus un mēbeles, bet arī elektroierīces? Viens no būtiskiem tīrīšanas palīgiem ir putekļsūcējs, bet, lai tas spētu efektīvi savākt putekļus, neiztrūkstoša ir arī pašas ierīces kopšana.

Tāpat, lai veļas mazgājamā mašīna spētu rūpīgi izmazgāt gan ziemas virsdrēbes, gan arī aizkarus, savukārt trauku mazgājamā mašīna noputējušos lampu kupolus, nepieciešams parūpēties par ierīču tīrību.

Aicinām ņemt vērā šeit apkopotos ieteikumus gan tīrīšanas laikā, gan arī ikdienā, lai nodrošinātu kvalitatīvu un energoefektīvu elektroierīču darbību!

Putekļsūcējs

Lai nodrošinātu maksimālo sūkšanas jaudu un novērstu putekļu daļiņu nokļūšanu atpakaļ mājoklī, putekļu savākšanas maisiņu vai konteineri ieteicams iztukšot uzreiz pēc indikatora iedegšanās.

Putekļu savākšanas maisu ieteicams iztukšot arī gadījumā, ja indikators vēl nespīd, bet sūkšanas jauda ir samazinājusies.

Putekļsūcēja filtrs parūpējas, lai sūkšanas laikā telpā atkārtoti nonāktu pēc iespējas mazāks putekļu daudzums, tādēļ jāatceras filtru regulāri, aptuveni reizi pusgadā, iztīrīt vai nomainīt. Rekomendējamais filtra nomaiņas biežums ir norādīts ierīces lietošanas instrukcijā.

Veļas mazgājamā mašīna

Ieteicams veļas mazgājamās mašīnas durtiņas atstāt vaļā ik reizi pēc veļas izņemšanas, lai novērstu nepatīkamas smakas veidošanos.
Arī pēc katras mazgāšanas reizes ieteicams noslaucīt gumijas blīvējumu ap veļas mazgājamās mašīnas durvīm.

Regulāri ieteicams iztīrīt veļas mazgājamā līdzekļa atvilktni un nodalījumu, kur tā ievietota. Šaurāku vietu iztīrīšanai, kur nevar piekļūt ar lupatiņu, var izmantot zobu birsti, kura pēc tam noderēs citos tīrīšanas darbos.

Vismaz pāris reizes gadā ieteicams iztīrīt veļas mazgājamās mašīnas filtru no netīrumiem, kas tur ir sakrājušies. Lai to izdarītu pareizi, ieskaties ražotāja lietošanas instrukcijā.

Tāpat arī ieteicams atbrīvoties no kaļķakmens nosēdumiem, kas izveidojušies veļas mazgāšanas tilpnē. To var izdarīt sev un videi draudzīgā veidā, izvairoties no ķīmiskiem līdzekļiem – mazgāšanas tilpnē jāieber divas paciņas citronskābes un ierīce jāieslēdz režīmā ar augstāko ūdens temperatūru (90 °C). Cikla beigās ieteicams vēlreiz izskalot tilpni, ieslēdzot skalošanas režīmu.

Trauku mazgājamā mašīna

Lai novērstu nevēlamas smakas veidošanos trauku mazgājamajā mašīnā, ik reizi, izņemot traukus, traukus mazgājamās mašīnas durvis ir jāatstāj vaļā.

Trauku mazgājamās mašīnas filtru ieteicams iztīrīt un nomazgāt tekošā ūdenī ik pēc pāris trauku mazgāšanas reizēm, jo tajā mēdz sakrāties ēdiena paliekas. Norādes, kā to darīt, ir atrodamas ierīces lietošanas instrukcijā.

Tāpat laiku pa laikam ieteicams iztīrīt trauku mašīnas ūdens izsmidzināšanas sprauslas, jo ēdiena paliekas var tās nobloķēt. Šim procesam noderēs saru birste.

Lai atbrīvotos no kaļķakmens nosēdumiem, var izmantot citronskābi – šķidrā mazgāšanas līdzekļa nodalījumā jāieber divas paciņas citronskābes un ierīce jāieslēdz standarta režīmā. Cikla beigās ierīci ieteicams izskalot vēlreiz.

Publicitātes attēls

Tvaika nosūcējs

Tvaika nosūcējam pārklājoties ar tauku nosēdumiem, tā darbības efektivitāte ievērojami samazinās.

Ja tvaika nosūcēja filtrs tiek tīrīts regulāri, tajā neuzkrājas daudz netīrumu un to viegli var notīrīt ar karstu, tekošu ūdeni vai filtru pamērcējot ūdenī.

Ja tvaika nosūcēja filtru ir grūti notīrīt, izmantojot tikai ūdeni, tad var pagatavot pastu, dzeramo sodu sajaucot ar ūdeni. Iegūto pastu uzklāj uz traipiem, ļaujot pusstundu vai nepieciešamības gadījumā ilgāk iedarboties, un pēc tam notīra ar mitru lupatiņu.

Tvaika nosūcēja filtru var mazgāt arī trauku mazgājamajā mašīnā, pievienojot to pašu mazgāšanas līdzekli, ko izmanto traukiem.

Elektriskā tējkanna

Lai nepalielinātos elektroenerģijas patēriņš ūdens uzvārīšanai, elektriskās tējkannas sildelements ir regulāri jāatkaļķo.

Atkaļķošanu var paveikt dabai draudzīgā veidā, izmantojot citronskābi. Tējkannā ieber citronskābi un ielej maksimāli pieļaujamo ūdens daudzumu. To uzvāra, nedaudz nogaida, iekams atmirkst kaļķakmens nogulsnes, un izlej ārā. Pēc tam vēlreiz uzvāra tīru ūdeni un to izlej ārā.

Ledusskapis

Reizi gadā ieteicams ne tikai atsaldēt, bet arī izvēdināt ledusskapi un saldētavu, jo katrs ledus centimetrs saldētavā palielina elektroenerģijas patēriņu aptuveni par 10 %.

Ieteicams izslaucīt ledusskapja iekšpusi, notīrīt plauktus un nodalījumus, iztīrīt kondensāta novades atveri, kas atrodas ledusskapja iekšējās sienas apakšējā daļā.

Tāpat ieteicams veikt ierīces ārēju apkopi – notīrīt durvju blīvgumijas un notraust putekļus no kondensācijas caurulītēm vai plāksnes ledusskapja aizmugurē.

Elektriskais tilpuma ūdens sildītājs

Ja elektriskā tilpuma ūdens sildītāja jeb boilera sildelements ir apkaļķojies, tā elektroenerģijas patēriņš būtiski palielinās.

Saistītie raksti

Vismaz reizi gadā ieteicams veikt boilera tehnisko apkopi – notīrīt tā sildelementu, novērtēt anoda stāvokli un rūpīgi izskalot boilera iekšpusi. Ja ir zināšanas, to var izdarīt pašu spēkiem, ja ne – labāk pieaicināt zinošu meistaru.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.