Ekrānuzņēmums no JRT Instagram konta.

Palīdz saprast mašinēriju. Kā skatītāji vērtē izrādi “Vēstures izpētes komisija” 1

Kā vērtējat jauno izrādi “Vēstures izpētes komisija” Jaunajā Rīgas teātrī?

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Raimonds Pauls, komponists: “Izrāde ir interesanta… No čekas maisu jautājuma cilvēki sāk pagurt, bet režisors Alvis Hermanis šo tēmu pasniedz citādi.

Es priecājos par lieliskiem aktierdarbiem, īpaši par Andri Keišu un Gunu Zariņu. Lieliski.
CITI ŠOBRĪD LASA

Dažas epizodes viņu izpildījumā ir vienkārši lieliskas. Izrāde ir diezgan gara – piecarpus stundas, bet mākslinieciskā ziņā ļoti interesanta.

Izrādes autori gan teic, ka tā ir par pārbaudītiem faktiem, ka runa ir par konkrētiem cilvēkiem, bet to vajag uztvert kā mākslas darbu. Izrādē skan arī manas melodijas. Manu ģīmi arī kādā vietā vēl parāda!”

Dzintra Geka-Vaska, režisore: “Izrāde ļoti patika. Tā parāda, kāpēc cilvēki kļuva par aģentiem. Vairākumam jauno cilvēku čekas maisu lieta neinteresē un viņi to arī nesaprot, bet izrāde vedina saprast tā laika mašinēriju. Izrādē izdomātie vai no vairāku cilvēku stāstiem radītie tēli paskaidro arī, kas ir lustrācija.

Padomju režīma lielākā nelaime bija tā, ka cilvēki nevarēja uzticēties viens otram un dzīvoja pastāvīgās bailēs.

Taču šobrīd Latvijā visi koncentrējas uz maisu publiskošanu un pārsimt zināmo aģentu apspriešanu. Pat nezinot, ko viņš ziņoja vai neziņoja. Es arī izrādē ļoti augstu vērtēju humoru, prasmi tik smagas lietas ar jokiem pasniegt.”

Aldis Ermanbriks, pensionārs: “Man izrāde nepatika. Izskatījās pēc ākstīšanās. Daži aktieri to izdarīja labāk, daži sliktāk. Nevar būt izrāde, kura ilgst vairāk nekā piecas stundas, ja tajā nav dramaturģijas, nav ne rakstnieka, ne lugas. Tā ir izrāde, kurā lekcijas mijās ar aktierspēles momentiem.

Ziņotāji visi tika attēloti kā kaut kādi dzērāji, muļķi. Es nesaprotu šo kariķēšanu. Man tā bija joka lieta, bet es zinu cilvēkus, kam tā pavisam nebija joka lieta.

Ideja izrādei ir ļoti laba – par Latvijas iedzīvotāju sašķeltību, bet tāpēc nevajag tik milzīgas fantāzijas.

Izrāde ir izdabāšana lētai gaumei, lielākā daļa zāles smējās, man nevienā vietā nenāca smiekli, vienīgi, kad stāstīja anekdotes par Brežņevu.”

Labāks darbs nekā īstajai komisijai

Uz jauno izrādi reaģējuši arī sociālie tīkli, un vairumam skatītāju izrāde šķitusi gan saistoša, gan saturīga. Tāpat daudzi, kas to jau redzējuši, aicina nenobīties no izrādes garuma (5,5 stundas). Bet citi, kuri vēlējušies iegādāties biļetes, vēsta, – tās nopirkt vairs navizdevies pat uz sezonas beigām.

Ilze Strenga ievietojusi īsu video, kurā nojaušama izrādes scenogrāfija un tēlu veidojums, arī viņai izrāde patikusi.

Pats JRT ievietojis sociālajā tīklā “Instagram” atsevišķus foto no izrādes.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.