FOTO: Latvijas Mediji

Kādu materiālu labāk klāt siltumnīcā kā grīdas segumu, ja augus audzē podos? 1

Kādu materiālu labāk klāt siltumnīcā kā grīdas segumu, ja augus audzē podos? Jautā Velta M. Konsultē SIA “Silja” dārzkopības preču nodaļas vadītāja Sigita Linde.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Par grīdas segumu siltumnīcā, ja augus audzē podos vai maisos, visērtāk izmantot ģeotekstilu, kas paredzēts augsnes stabilizācijai, atdalīšanai un filtrācijai. Tas atšķiras ar biezumu, blīvumu, slodzes izturību un lietojumu dažādās vietās. Ir divu veidu – austais un neaustais ģeotekstils. Pirmais tiek ražots, aužot pavedienus taisnā leņķī – kā mums ierastos audumus, lai materiāla struktūra būtu sakārtota.

Neausto ģeotekstilu izgatavo no nepārtraukta polipropilēna pavediena, to termiski presējot.

Universāls lietojums

CITI ŠOBRĪD LASA

Dārzkopībā vairāk izmanto neausto ģeotekstilu, kura blīvums 100 g/m2. Tas laiž cauri gan mitrumu, gan gaisu un labi nomāc nezāļu augšanu. Tas var kalpot pat 10 gadu. Ģeotekstilu izmanto ne tikai siltumnīcu grīdai, bet arī daudzgadīgajos stādījumos zemeņu, krūmmelleņu, vīnogu audzēšanai, dīķa malu nostiprināšanai un stādaudzētavās. Uz materiāla iezīmētās rūtiņas palīdz augus iestādīt vēlamajos attālumos, neizmantojot mērlenti.

Siltumnīcas grīdai var izmantot arī lētāku materiālu – melno 50 vai 80 g/m2 blīvuma agrotīklu, bet tas parasti kalpo tikai vienu divus gadus.

Priekšroka baltajam

Ģeotekstils pieejams melnā, brūnā, baltā un tumši zaļā krāsā. Zaļajam un brūnajam vairāk ir estētiska nozīme. Visiecienītākais ir melnais ģeotekstils, kas pavasarī labāk uzsilst, līdz ar to zeme zem tā un gaiss siltumnīcā. Turpretī vasarā piemērotāks ir balts ģeotekstils. Tāpēc, kopumā vērtējot, izvēlē priekšrocība būtu jādod baltajam.

Ģeotekstilmateriāli tiek pārdoti dažāda platuma ruļļos, sākot no viena līdz pieciem metriem, tāpēc to ērti var izklāt dažāda lieluma siltumnīcās. Pirms tā uzklāšanas zeme siltumnīcā jānolīdzina. Materiālu klāj uz zemes un piestiprina ar speciālām plastmasas tapām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.