“Kalev” bija citā svara kategroijā 0

VTB līgas spēlē “VEF Rīga” pārliecinoši ar 103:89 apspēlēja pastarīšus Tallinas “Kalev”, saglabājot cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs. Visticamāk, izšķirošā cīņa vefiņam būs 18. martā Kauņā pret “Žalgiri”.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Latvijas un Igaunijas čempionu spēlē līdzvērtīga cīņa ilga tikai pirmās piecas minūtes un arī tādēļ, ka šajos brīžos rīdzinieki mazāk domāja par aizsardzību un ceturtdaļas pirmo pusi pacīkstējās abpusējā skriešanā. Tā nebija pārāk veiksmīga un brīžiem priekšā bija “Kalev” komanda, taču kā ceturtdaļas vidū tika pārņemta vadība (tobrīd 16:15), tā melnais ekspresis aiztraucās igauņiem neredzamās tālēs. Grūti atrast šajā spēlē kādu pozīciju, kurā kaut kādu pārsvaru varēja iegūt pretinieks. Ārējā līnija mums nebija sliktāka, pat labāka – gan spēles organizācijā, gan ātrumā un precizitātē. Sastāva dziļumā un spēlētāju individuālā meistarībā – galvas tiesu pārāks VEF. Zem groziem spēks, centimetri un meistarība atkal mūsējo pusē. Arī Armands Šķēle Tallinas klubā nav glābējs, viņam pašlaik nav sezonas veiksmīgākais brīdis un arī viņš savu skatītāju priekšā bija tikpat nemanāms kā visa”Kalev” komanda. Drošs pārsvars tika iegūt jau otrās ceturtdaļas sākumā, pārtraukumā ejot 55:40.

Dažas dienas atpakaļ vefiņš līdzīgu 13 punktu pārsvaru pēc pārtraukuma paspēlēja Kijevā un tas zaudējums var izrādīties izšķirošs cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Šoreiz vairs nekādu aizķeršanos nebija un nevarēja būt. Kā pēc spēles LTV kameru priekšā atzina rīdzinieku kapteinis Kristaps Janičenoks – “Budivelnik” un “Kalev” tomēr ir divas dažādas komandas. Kapteinis pats pagaidām vēl laukumā nedevās, taču janvārī salauztā roka ir sadzijusi un nākamajā spēlē Janičenoks būs laukumā. Arī 18. martā Kauņā.

Labas ziņas nepienāca no Samaras, tur vietējie “Krasnije kriļja” nebija īsti pretinieki Kauņas “Žalgirim”. Lietuvas superklubam līdz 18. marta spēlei vēl atlikušas trīs cīņas – Kijevā pret “Budivelnik”, savā laukumā pret “Unics” un “Kalev”. Maz ticams, ka šajās spēlēs zaļie piedzīvos vismaz divus zaudējumus. Ja brīnumi nenotiks, “VEF Rīga” vietu VTB līgas A grupas četriniekā un izslēgšanas spēlēs būs jāizcīna ar uzvaru Kauņā.

BASKETBOLS

VTB LĪGA

A grupa

“VEF Rīga” – Tallinas “Kalev” 103:89 (30:19, 55:40, 83:63). Zavacks 21 +9AB, K. Bērziņš 18 +7AB, Kavaļausks 14, Bertāns 12, Jahovičs 11, Beilijs 8, Miledžs 6, Valters 5, Keins 4 +6AB, J.Bērziņš 2, Geks 2; Dorbeks 23, Uļjanko 19, Tome 17 +10AB, Soks 11, Arbets 7, Sakss 6, Tamms 2, Šķēle 2, Nelsons 2.

Citās spēlēs: A grupā “Krasnije kriļja” – “Žalgiris” 59:79 (28:42); B grupā “Lietuvos Rytas” – “Azovmash” 72:61 (37:32), “Nymburk” – “CSKA” 79:60 (38:39), “Lokomotiv-Kubanj” – “Spartak” 85:77 (46:49).

A grupa: 1. “Unics” 12-2, 2. “Khimki” 12-3, 3. “VEF Rīga” 8-7, 4. “Nizhniy Novgorod” 8-8, 5. “Žalgiris” 6-6, 6. “Krasnija kriļja” 7-8, 7. “Astana” 6-9, 8. “Budvelnik” 5-9, 9. “Kalev” 1-13.

B grupa: 1. “CSKA” 12-2, 2. “Spartak” 10-4, 3. “Lietuvos Rytas” 9-5, 4. “Lokomotiv-Kubanj” 8-6, 5. “Azovmash” 7-7, 6. “Nymburk” 7-7, 7. “Prokom” 7-8, 8. “Jeņisej” 3-11, 9. “Minsk” 1-14.