Lielbritānijas karaliene Elizabete II.
Lielbritānijas karaliene Elizabete II.
Foto: AP/ PA/ ZUMAPRESS/ REUTERS/ EPA/ SCANPIX/ LETA

Karalienei Elizabetei II pieder 5 Ginesa rekordi: diez vai uzminēsiet, kādi! 0

94 gadus vecajai Lielbritānijas karalienei Elizabetei II pieder pieci Ginesa grāmatas rekordi! Tos viņa uzspējusi uzkrāt 68 gadu laikā kopš vada valsti.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Kokteilis
Saulrietu tests: izvēlies vienu attēlu un uzzini, ko tava izvēle atklāj par tavu iekšējo “es”
Lasīt citas ziņas

2012.gadā karaliene Elizabete II tika pasludināta par visturīgāko karalieni pasaulē. Tobrīd viņas īpašumi tika novērtēti 310 miljonos Lielbritānijas mārciņu: šajā summa tika uzskaitīti viņas gada ienākumi, nekustamie īpašumi, rotaslietas un mākslas priekšmeti.

Otrs rekords – tās ir valstis, kur karaliene Elizabete II ir “vadone”, lai arī tikai formāli. Attiecīgi karaliene Elizabete II formāli vada 116 Sadraudzības valstis, kurās dzīvo 139 miljoni cilvēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Elizabete II ir attēlota uz 35 valstu naudas monētām – šis ir vēl viens rekords. Neviens cilvēks savas valdīšanas laikā nav pat pietuvinājies šim skaitlim.

Nākošajam rekordam karalienei jāpateicas savai ilgstošajai valdīšanai tronī. Elizabete II ir visilgāk tronī esošais monarhs vēsturē ne tikai Lielbritānijā, bet arī visā pasaulē. 2015.gadā viņa uzveica šajā rekordā karalieni Viktoriju, kura tronī valdīja 63 gadus.

Un, visbeidzot, 2013.gadā karaliene Elizabete II kļuva par visvecāko monarhu mūsdienās pēc Saūda Arābijas karaļa nāves: tobrīd karalis bija 90 gadus vecs.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.