Vietās, kur pilsētā intenīva satiksme, neregulējamās gājēju pārejas cilvēkiem nav pārāk drošas.
Vietās, kur pilsētā intenīva satiksme, neregulējamās gājēju pārejas cilvēkiem nav pārāk drošas.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Nelaime uz bēdīgi slavenās gājēju pārejas Imantā: Aleksandrs notikušo ļoti pārdzīvoja 8

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa par uzbraukšanu sievietei un viņas savainošanu uz neregulējamas gājēju pārejas piesprieda rīdziniekam Aleksandram trīs gadu nosacītu cietumsodu un uz tikpat ilgu laiku atņēma braukšanas tiesības.

Notikumu vieta: viena no šajā ziņā bēdīgi slavenajām Rīgas, Kurzemes prospekta Imantā gājēju pārejām.
CITI ŠOBRĪD LASA

Intensīva transporta kustība pa vairākām joslām apkārt dzīvojamajam rajonam, gājēju kustība paralēli uz/no autobusa pieturām, veikaliem, zaļo zonu tur bieži noved pie nelabojamām sekām. Imantas mikrorajons tapa padomju laikā, kad satiksme bija vairākas reizes mazāka un līdz ar to gājēju pārejas drošākas.

Tā 2019. gada 11. septembrī, vadot automobili, 1953. gadā dzimušais Aleksandrs uz gājēju pārejas nepamanīja Marinu un viņai uzbrauca. Sieviete guva vidējus miesas bojājumus – vairākus kaulu lūzumus. Vadītājs savu vainu atzina un notikušo ļoti pārdzīvoja.

Marina nokļuva slimnīcā, kļuva par II grupas invalīdi, par fizisko un morālo kompensāciju paļaujas uz apdrošināšanu, no Aleksandra pieņēma tikai 1800 eiro rehabilitācijai, ko apdrošinātāji nesedz, vadītājam vēlējās piecu gadu nosacītu cietumsodu un tiesību atņemšanu uz tādu pašu laiku.

Tiesa notika bez pierādījumu pārbaudes un ātri. Tiesnesei Maijai Miltiņai apsūdzētajam bija tikai viens jautājums: “Jūs esat II grupas invalīds un jau cienījamos gados – kāpēc sēdējāt pie stūres?”

Aleksandrs atbildēja: “Man ir ārsta atļauja. Vadu automobili jau 50 gadus. Pirmo reizi mūžā izraisu ceļu satiksmes negadījumu.”

Aleksandrs lūdza neatņemt viņam braukšanas tiesības, kas viņam nepieciešamas darbam. Vīrietis nodarbojas ar medicīnisku iekārtu piegādi, tajā skaitā tagad tik aktuālajām koronavīrusa testu laboratorijām. Tomēr viņam nācās šķirties no autovadītāja tiesībām uz trīs gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.