Kultūra
Teātris un kino

Kas ir divi pašmāju jaunie seriāli, kuriem atvēlēts miljons eiro0


Seriāls “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, fokusējoties uz zīmīgiem Emīlijas Benjamiņas dzīves fragmentiem, rādīšot starpkaru Latvijas sabiedrību visā tās krāsainībā ar daudzu vēsturisku personāžu klātbūtni. Emīlijas Benjamiņas lomai izvēlēta aktrise Guna Zariņa.
Seriāls “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, fokusējoties uz zīmīgiem Emīlijas Benjamiņas dzīves fragmentiem, rādīšot starpkaru Latvijas sabiedrību visā tās krāsainībā ar daudzu vēsturisku personāžu klātbūtni. Emīlijas Benjamiņas lomai izvēlēta aktrise Guna Zariņa.
Publicitātes foto

Nacionālā kino centra (NKC) konkursā, kur paredzēts sniegt atbalstu mākslinieciski augstvērtīgu seriālu veidošanai, finansējumu saņems daudzsēriju filmas “Emīlija.

Latvijas preses karaliene” un “Meklējiet sievieti”. Preses konferencē NKC vadītāja Dita Rietuma žurnālistiem sacīja, ka šis ir īpašs notikums, jo pirmo reizi centrs konkursē finansējumu daudzsēriju filmu veidošanai.

Viņa vērsa uzmanību, ka finansējums nāk no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un tā bijusi gan iespēja, gan izaicinājums, jo nauda jāizlieto un kvalitatīvs audiovizuālais darbs jārada striktos termiņos. Seriāliem pirmizrāde jāpiedzīvo jau 2021. gadā.

Konkursā, kurā tika iesniegti 16 seriālu pieteikumi (katrs vismaz septiņu sēriju apjomā, sērijas garums ne mazāk kā 45 min), pieejamais finansējums ir viens miljons eiro.

Dita Rietuma pauda, ka liela daļa pieteikumu bijuši interesanti un kvalitatīvi, tomēr par uzvarētājiem tika atzīti divu seriālu pieteikumi – “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kas vēstīs par latviešu žurnālisti un izdevēju Emīliju Benjamiņu, un “Meklējiet sievieti”, kura pamatā ir latviešu autora Andra Kolberga romāns ar tādu pašu nosaukumu.

Filmu studijas “Mistrus Media” seriālā “Emīlija. Latvijas preses karaliene” galveno lomu atveidos Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa, citās lomās būs redzami atpazīstami latviešu aktieri. Pie seriāla strādās trīs režisori – Dāvis Sīmanis, Andis Mizišs un Kristīne Želve. Daudzsēriju filmas scenāristu komandu veidos Ivo Briedis, Māra Zālīte, Baņuta Rubess un Aiva Birbele.

 

Saistītie raksti
Publicitātes foto

Arī studijas “Red Dot Media” daudzsēriju filmu “Meklējiet sievieti” veidos vairāki režisori, piemēram, Armands Zvirbulis un Dzintars Treibergs. Seriāla pamatā ir Latvijas detektīvu klasiķa Kolberga romāns, un, kā norādīja Rietuma, Kolberga vārds ir nosacīti pazaudētā saikne ar Latvijas kino pagātni, kad rakstnieka romāni bija “dāsna augsne lieliskajām detektīvfilmām, kas tapa Rīgas kinostudijā”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Tagad meitenes mācīsies zāģēt, urbt un virpot, savukārt zēniem būs jāapgūst tamborēšana, adīšana un šūšana 24
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Francijas prezidents Emanuels Makrons, viesojoties prezidenta pilī, koķetē ar sievu Bridžitu 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu gāzt na**j!” Ubanovičs Saeimā aizmirst izslēgt mikrofonu 2
52 minūtes
LA
Laukos.lv
Laukos
Daudzi latvieši domā, ka Igaunijā viss ir labāk. Cik reāli tas ir, atklāj “E-piim” valdes priekšsēdētājs Jānuss Murakass
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pēteris Apinis: “Placebo, nocebo un Covid 19 jeb – kādēļ ar baidīšanas kampaņām tiek nodarīts vairāk slikta nekā laba!” 5
3 stundas