Foto: Ģirts Raģelis/LTV

TV žurnāliste Ieva Strazdiņa: “Varbūt man piemīt kaut kāda gaišredzība – vizualizēju šo domu un, re, tā arī notika!” 2

Aija Kaukule, “Nedēļa Kabatā”, AS “Latvijas Mediji”.

Vēl nesen televīzijas raidījumu vadītāja Ieva Strazdiņa emocionāli atvadījās no skatītājiem “RīgaTV 24” ēterā. Nu Ieva saka – laiks doties plašākos ūdeņos. Turpmāk viņas enerģija un zināšanas būs vērojamas sabiedriskajā televīzijā – no 16. septembra Ieva Strazdiņa vadīs LTV1 analītisko raidījumu “Pārtikas revidents”, kura idejas autors ir žurnālists un raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vadītājs Guntis Bojārs. Raidījums ik trešdienu pētīs, kas īsti ir dažādu pārtikas produktu sastāvā, kur un kā tie radīti, revidējot dažu labu iesakņojušos mītu. Sarunā ar Ievu Strazdiņu – par drosmi uzsākt ko jaunu, par smadzeņu trenēšanu un ēšanas paradumiem.

Daudziem bija pārsteigums, ka pēkšņi pavēstīji par aiziešanu no “RīgaTV 24″…

KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
Katrs iedzīvotājs saņems uzreiz samazinātu rēķinu jau automātiski – viss, kas jāzina par valsts atbalstu energokrīzē
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Daudzbērnu ģimenes tiešām sliktākā stāvoklī nekā pensionāri?” Soctīklotāji neizpratnē par valsts pabalstiem rēķinu nomaksāšanai
14 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Okupantu pakalpiņi vēlas izjaukt pasākumu, par kuru Gunārs Astra kritis un miris,” Bordānu sadusmo vakcinācijas pretinieki 801
10 stundas
Lasīt citas ziņas

Ar “RīgaTV 24” esmu bijusi no pašiem tās pirmsākumiem. Vēl no tā laika, kad televīzija bija Elijas, nevis Blaumaņa ielā – atceros, tādā mazmazītiņā studijā. Kopš tā laika esam kopā izauguši – gan priecājušies, gan kopā pamatīgu sāls pudu izēduši. Tomēr pēdējā gadā arvien biežāk sāku domāt – varbūt pienācis laiks darīt kaut ko citu. Šobrīd nav tā, ka ir palikušas sliktas attiecības, nē – viss ir ļoti feini. Tomēr 7 gadi vienā vietā laikam ir brīdis, kad cilvēkam ir jāsāk darīt kaut ko jaunu.

Pandēmijas laiks pasteidzināja lēmumu?

Biju plānojusi martā nedaudz apstāties, veltīt laiku sev – pameditēt un padomāt, ko darīt tālāk. Savā galvā tolaik biju nolikusi, ka pavasaris ir laiks, kad viss mainās, arī es varētu kaut ko mainīt. Un tad pēkšņi notika tas, kas notika – nevis tikai es, bet visa pasaule martā paņem pauzi un meditē. Smejos, varbūt man piemīt kaut kāda gaišredzība – vizualizēju šo domu un, re, tā arī notika. Negribu vispārināt, bet šis periods, ko mēs kolektīvi pārdzīvojām, dažiem lika krist izmisumā, bet tikpat daudzi, iespējams, lielākā daļa, to izmantoja, lai pamainītu savu dzīvi. Vismaz manā “burbulī” daudzi to izmantoja, lai pavirzītos tālāk dzīvē. Iespējams, bez šiem notikumiem mana vēlme darīt kaut ko jaunu būtu lēnītēm pārgājusi. Bet, tā kā liela daļa dzīves apstājās, bija jādomā, ko darīt tālāk. Gribējās mest lielākus izaicinājumus un doties vēl plašākos ūdeņos.

Tava atvadīšanās bija ļoti emocionāla.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īstenībā nebiju gaidījusi, ka atvadas būs tik sirsnīgas un lielas. Tas, kas pēdējā radījumā notika gan ēterā, gan ārpus ētera, man bija milzīgs pārsteigums! Biju nolēmusi vienkārši pateikt paldies un uz redzēšanos, bet pēkšņi paskatos aiz kameras, un tur – pilns kolēģu, un viņiem rokās ir ziedi. Visi ir sanākuši un smaida – nezinu, kad vēl vispār viņus tik lielā pulkā būtu redzējusi. Tas bija “wow“! Ne iestudēts, ne inscenēts – patiess pārsteigums!

Ar kādu priekšnojautu dodies tālāk?

Kad pirmoreiz tikāmies ar raidījuma idejas autoru Gunti Bojāru, teikšu godīgi – man bija pamatīgs satraukums. Viņam bija ideja, viņš gribēja par to parunāt, bet tikšanās bija norunāta Latvijas Televīzijas ēkā – jau tas lika pamatīgi notrīcēt. Blaumaņa ielā “Rīga TV24” studija ir tāda maza, mājīga un omulīga, bet te – televīzijas milzu komplekss. Gunti Bojāru allaž biju vērojusi darbojamies ar lielu apbrīnu, un te – viņš mani uzrunā! Vēl lielāks bija uztraukums, kad pirmo reizi devos uz darbu. Sākotnēji likās – nu būs ziepes! Es, no maza medija nācis cilvēks, taču nevaru jebkādā veidā sevi salīdzināt ar tiem cilvēkiem, no kuriem daži televīzijā strādā jau 30 gadus. Pagāja mazliet mazāk par nedēļu, un es sapratu, ka ir labi.

Joprojām zinu, ka man vēl ir daudz jāmācās, ļoti daudz apgūstu no jauna, bet tieši tas bija nepieciešams – izcelt sevi no komforta.

Iemest sevi karstā ūdenī un mēģināt ķepuroties, lai tiktu visiem līdzi. Bet sajūta ir nenormāli forša. Šobrīd šķiet, ka tā ir bijis vienmēr, ka tās ir kā mājas, un visi cilvēki – savējie.

Nopietns, mazliet biedējošs nosaukums – “Pārtikas revidents”. Ko īsti revidēsit?

Tu taču pazīsti to situāciju, kad, ieejot veikalā, tev priekšā ir četrdesmit dažādi siera, piena, maizes veidi un tā tālāk. Vai nav tā, ka cilvēks vienkārši apjūk?

Parasti izvēlas sev zināmo.

Bet ko tad, ja zināmā vairs nav veikalā? Papildus tam sabiedrībā ir daudz dažādu mītu par pārtiku. Piemēram – nedzer to pienu, jo to taisa no pulvera. Vai – neēd tos tomātus, jo tie ir sapotēti. Radās doma, ka ir pienācis laiks būt par vidutāju starp sabiedrību un milzu piedāvājumu veikalos. Ieviest skaidrību par to, kas tad ir tas, kas ir mūsu priekšā, tas, ko liekam savā ledusskapī un uz pusdienu galda. Ik nedēļu pievērsīsimies kādam pārtikas produktam, kas ir sabiedrībā populārs, kas varētu interesēt daudzus. Pētām gan produktu sastāvu, gan izcelsmi, gan tā ceļu no radīšanas līdz veikala plauktam. Piemēram, pienam esam klāt jau tā izslaukšanas brīdī līdz brīdim, kad to iepakotu izvēlas pircējs. Skatīsimies, kādas izvēles izdara latviešu tauta, un skaidrosim, kādas tās patiesībā ir. Secinājumus, protams, varēs katrs izdarīt pats.

Pati iepērkoties mēdz lasīt produkta sastāvu?

Esmu ievērojusi, ka algas dienā lielākā daļa manu draugu un draudzeņu dodas uz kurpju, drēbju un kosmētikas veikaliem, un liela daļa viņu naudas tur arī paliek. Savukārt lielākā daļa manas naudiņas paliek pārtikas veikalā vai tirgū. Man viss šķiet interesants, visu gribas papētīt un galu galā – pagaršot. Protams, pētu to, kas rakstīts uz iepakojumiem. Tomēr arī es pati lielākoties nesaprotu, vai tas, ko tur lasu, ir normāli, slikti vai ļoti labi. Tad nu raidījumā arī centīsimies saprast tos pašus daudzos un dažādos vielu apzīmējumus un to, kas tad ir norma dažādu vielu klātbūtnei kādā produktā, un kas vairs nav nemaz tik labi.

Nereti veģetārais, vegānais ir sinonīms veselīgajam. Un šajā segmentā izvēle turklāt kļūst arvien plašāka un mulsinošāka.

Man kā veģetārietei ar stāžu arī šķita – ja ēdīšu to pašu sojas desu vai sojas gaļu, tad nu gan nedarīšu nevienam pāri – ne citiem, ne sev. Bet izrādās, pārāk priecīgs mans kuņģītis no šiem sojas gaļas aizstājējiem nav. Kā vienu no tematiem tieši tāpēc plānojam šo produktu pētīšanu. Tas pats ir ar augu izcelsmes pienu.

No vienas puses, šķiet, forši – tu dzer, piemēram, mandeļu vai auzu pienu, bet tad, kārtīgāk palasot to sastāvu, pamani, ka lielākoties tajos ir dažādi pulverīši, aromatizētāji, daudz cukura, bet no tām pašām mandelēm palicis pavisam maz.

Tāpēc ir ļoti svarīgi runāt par to, no kurienes ir pārtika, kā tā top un kas ir cilvēki, kas to ražo. Mēs pievērsīsimies ne tikai lielajiem ražotājiem, bet arī mazajiem, kuri itin veiksmīgi nodarbojas ar dažādu produktu ražošanu.

Pirmais raidījums būšot par sēnēm. Sēņošana un sēņu gatavošana latviešiem ir teju rituāla, mitoloģiska nodarbe. Pašai arī tuva tēma?

Ar šo ir diezgan interesanti. Arī mana ģimene katru rudeni ir gājusi sēnēs. Var pat teikt, ka esmu attīstījusi ērgļa aci sēņu atrašanā.

Jāatzīst, ka nekad mūžā nebiju apēdusi tik daudz sēņu kā pēdējās divās nedēļās, filmējot raidījumu.

Skatītājam būs interesanti uzzināt, no kurienes vispār nāk sēnes, kas ir veikalos vai tirgū. Analizēsim arī sēņu ķīmisko sastāvu – gan meža, gan veikalos nopērkamām sēnītēm. Pievērsīsimies arī netradicionālākiem sēņu audzēšanas veidiem, kas pastāv arī Latvijā. Tāpat runāsim par produktiem, kuru sastāvā ir sēnes. Man šķiet, tik daudz jaunu lietu par sēnēm vēl nebūsim dzirdējuši.

Šogad iznācis pasēņot?

Raidījuma dēļ nācās arī doties mežā un meklēt labas sēņošanas vietas. Nu jau var teikt, ka sēņošana pievienosies manam hobiju pulciņam. Starp citu, varu pačukstēt, ka dažus no veiksmīga sēņotāja slepenajiem trikiem atklāsim arī raidījumā. Piemēram, to, kurās dienās labāk sēņot, vai to, kā panākt, lai sēnes vispār aug.

Ieminējies par hobijiem. Zinu, tev padodas valodas. Ir kāda jauna valoda, ko esi sākusi apgūt?

SAISTĪTIE RAKSTI

Arvien nodarbojos ar dāņu valodu, bet nu manu uzmanību piesaistījusi velsiešu valoda. Jo trakāka valoda, jo vairāk tā mani interesē. Ļoti sena valoda, kurā mūsdienās runā maz pašu velsiešu. Nesapratu, kā var būt tā, ka, dzīvojot blakus angļiem, viņu valoda tomēr ir ļoti atšķirīga. Bet paralēli šim esmu pieņēmusi lēmumu studēt. Tas ir digitālais mārketings, kurā gan arī ir valoda – programmēšanas jeb html valoda.

Kas tevi arvien mudina meklēt, mācīties kaut ko jaunu?

Ja nemācās, nedara kaut ko jaunu, iznāk stagnācija, un zūd dzīvei jēga. Mani ļoti pozitīvi uzlādē tas, ka varu kaut ko jaunu iemācīties. Tā tev ir jauns instruments rokā, ar ko operēt tālāk dzīvē. Un man ir svarīgi, lai smadzenes nesāk atrofēties, bet es pati – stagnēt. Ir cilvēki, kuri iet uz sporta zāli un trenē muskuļus, es trenēju smadzenes.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?

Priecīga. Enerģiska. Izzinoša.

Bez kā nevari iedomāties savu dienu?

Bez pusdienām. Bez ģimenes. Vislabāk – pusdienas ģimenes lokā.

Būtiskākais sasniegums darbā?

Jaunais raidījums.

Labākā izklaide?

Ārkārtīgi patīk televīzija – kā skatītājai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IP
Ilze Pētersone
Stāsti
Uz Krieviju koncertēt Olga Rajecka nebrauc, uz Gruziju – gan! Bet Latvijā varot dziedāt arī uz ielas, pagalmos un tirdziņos. Saruna mākslinieces 60 gadu jubilejas noskaņās
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es negāju pa kreisi, es meklēju mierinājumu!”: dziedātājas Elīnas Gluzunovas bijušais dzīvesbiedrs Artjoms atzīst, ka kopdzīves laikā viņu krāpis 29
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Traģiskā negadījumā 37 gadu vecumā miris viens no talantīgākajiem aktieriem pasaulē
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Māksliniece Elita Patmalniece atklāj, cik ilgu laiku katru dienu viņai nākas veltīt savai frizūrai
11 stundas
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
Katrs iedzīvotājs saņems uzreiz samazinātu rēķinu jau automātiski – viss, kas jāzina par valsts atbalstu energokrīzē
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Daudzbērnu ģimenes tiešām sliktākā stāvoklī nekā pensionāri?” Soctīklotāji neizpratnē par valsts pabalstiem rēķinu nomaksāšanai
14 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Okupantu pakalpiņi vēlas izjaukt pasākumu, par kuru Gunārs Astra kritis un miris,” Bordānu sadusmo vakcinācijas pretinieki 801
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Uz Liepājas šosejas avarējis satiksmes autobuss; ir cietušie 5
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Stiliste Žanna Dubska par vīriešiem, kas uzsāk attiecības ar jaunākām sievietēm: “Viņi paši novecos un būs viņām par vecu!” 24
1 diena
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es ticu, ka pēc katra tumšā posma atkal nāks gaisma”: teic Markus Riva, kurš biļeti uz “Eirovīziju” centīsies iegūt jau astoto reizi
12 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena tev to atgādinās – klusēšana ir zelts! Horoskopi 21.janvārim 1
4 stundas
KA
Kristīne Akmentiņa
Kokteilis
Tu vari paveikt daudz vairāk, nekā iedomājies! Horoskopi no 20. janvāra līdz 2. februārim
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Oļģerts, Aļģirts, Orests un Aļģis
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pastāv bažas, ka princis Čārlzs vairs nekad nesatiks savus mazbērnus – Ārčiju un Lilibetu, prinča Harija un Meganas bērnus
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Stiliste Žanna Dubska par vīriešiem, kas uzsāk attiecības ar jaunākām sievietēm: “Viņi paši novecos un būs viņām par vecu!” 24
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatības karte: trijos Pierīgas novados situācija ir nopietna 13
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ārkārtas situācijas dēļ aptur tipogrāfijas darbību: kavēsies laikrakstu nonākšana pie lasītājiem 3
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Uz Liepājas šosejas avarējis satiksmes autobuss; ir cietušie 5
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kurzemē plosās sniega vētra: vēja ātrums vietām sasniedzis 33 m/s, stipri apgrūtināta braukšana 4
5 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Katrā lomā ir daļa no manis.” Saruna ar Dailes teātra aktrisi Kristīni Nevarausku
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Okupantu pakalpiņi vēlas izjaukt pasākumu, par kuru Gunārs Astra kritis un miris,” Bordānu sadusmo vakcinācijas pretinieki 801
10 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevičs: “Progresīvo” idejas Rīgā atgādina laiku, kad visus ar varu mēģināja sadzīt kolhozā
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Diennaktī atklājot 4885 Covid-19 gadījumus, saslimstības rādītājs pieaudzis līdz 1895,1
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Neparasts atradums: Liepājas pusē jūras krastā atrod pudeli ar vēstījumu. Meklē vēstījuma autorus 11
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Būs policija, mēs brīdināsim,” veikalu tīkla vadītājs atklāj, kā pārbaudīs sejas maskas pie lielveikaliem 118
1 diena
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Latvijā ir vairāk nekā 191 tūkstotis bezīpašnieka ēku. Kā īpašumā tās varētu pāriet? 62
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Stiliste Žanna Dubska par vīriešiem, kas uzsāk attiecības ar jaunākām sievietēm: “Viņi paši novecos un būs viņām par vecu!” 24
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Kompensēs OIK, elektrības sadales tarifu, būs mēneša pabalsts par katru bērnu!” Eglītis atklāj, kā valdība palīdzēs iedzīvotājiem cīņā ar inflāciju 136
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Kur vēl nervozāku situāciju kā pašlaik!” Kreituse par to, ka visi klusē par valdības dēļ stresā iedzītiem iedzīvotājiem 119
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Padoties netaisos!” Gundars Kalve – vīrs, kurš ar traktoru gāza no postamenta un nogremdēja Daugavā Otrā pasaules kara lielgabalu 612
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Valdība atgādina amatieru ugunsdzēsēju brigādi – nezina, kā dzēst, atbrauc par vēlu un beigās visu sabojā līdz pamatiem,” Jenzis prasa skaidrību 45
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pastāv bažas, ka princis Čārlzs vairs nekad nesatiks savus mazbērnus – Ārčiju un Lilibetu, prinča Harija un Meganas bērnus
1 diena
AK
Armands Kalniņš
Ziņas
Pavasaris ziemā. Armands Kalniņš vērtē iestudējumu „Pavasaris” Dailes teātrī
22:47
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatības karte: trijos Pierīgas novados situācija ir nopietna 13
22:13
RO
Regīna Olševska
Veselam
Āda zvīņaina un niez: tā iemesls var būt ne tikai dermatoloģiskas, bet arī citas saslimšanas
22:01