Ko mēs saprotam ar vārdiem “Ukrainas uzvara”? Slaidiņš komentē, cik ilgi varētu turpināties karš 153

“Cik ilgi turpināsies karš? Kad iestāsies miers? Vai Ukrainai pietiks spēka?” uz šiem un vēl dažiem aktuālākajiem jautājumiem TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā ” atbild Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Lasīt citas ziņas

1. Cik ilgi turpināsies karš? Uz to atbildēt neviens nevar, kaut ko prognozēt arī nav iespējams, jo 90% militāro prognožu nepiepildās. Kamēr ukraiņu militārie spēki neapturēt krievus un viņi nesapratīs, ka Ukrainu nav iespējams iznīcināt ar militāro spēku, tikmēr tas karš turpināsies.

2. Ko mēs saprastu ar vārdiem “Ukrainas uzvara”? Slaidiņš norāda, ka šeit pat nav runa par kādām robežlīnijām, bet pat neatkarības atgūšanu. Pašas Ukrainas pastāvēšana ir Putina lielākā sakāve. Viņš grib to valsti pilnībā iznīcināt. Kamēr viņi, kaut vai zaudējot teritoriju, paliks neieņemti, neokupēti pilnībā – tā būs viennozīmīgi Ukrainas uzvara.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Kad iestāsies miers? “Visiem būs miers vien tad, kad beigs pastāvēt Krievija kā neatkarīga valsts. Nav svarīgi, kurš vada Krieviju, viņiem ir imperiāla domāšana, nemitīgi kaut ko iekarot, ieņemt, sagraut, pazemot,” viņš saka.

4. Vai Ukraina var atbrīvot okupētās teritorijas? Putins ies tik tālu, cik viņam atļaus iet.

5. Kāds scenārijs ir kara pārtraukšanai? Tāpat kā starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju – 38. paralēle, bet tas nenodrošinās mieru.

6. Vai Ukrainai pietiks spēka? “Mana pārliecība, ka noteikti pietiks, bet problēma ir organizēšanā. Karavīri dara savu darbu un politiķiem būtu jādara savs, šobrīd ne vienmēr tā notiek,” Slaidiņš norāda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.