Publicitātes foto

Koncertos varēs dzirdēt Renāra Kaupera veltīto dziesmu Valteram “Gaismiņ, teci man pa priekšu” 0

Uz jaunu latviešu Ziemassvētku dziesmu koncertu Salaspils kultūras namā 14. decembrī klausītājus aicina mūziķi no projekta “Tev tuvumā”. Jaunās un iemīļotās dziesmas izdziedās Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš un grupa “Putnu balle”, koncertos piedalīsies arī īpašie viesi – Andris Keišs, Aivars Hermanis, Jānis Streičs un Jānis Lūsēns.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
TESTS. Karstuma neatņemamais pavadonis… Ko par tevi var pateikt mīļākā saldējuma garša? 1
Lasīt citas ziņas

Jau astoto gadu klausītājus priecē īpašās ziemas noskaņas koncerti “Tev tuvumā”. To ideja dzima grupai “Putnu balle”. “Jau astoņus gadus grupa “Putnu balle” un mūsu mīļie draugi Marts Kristiāns Kalniņš un Aija Andrejeva braucam pa skaistākajām Latvijas baznīcām un šogad ļoti daudz koncertēsim koncertzālēs un kultūras namos. Ir liels prieks nedaudz nomainīt vidi,” neslēpj Kristiāna Stirāne. Līva Kalniņa atsauc atmiņā, kāpēc dzima šī skaistā ideja: “Tajā mirklī Latvijā trūka koncertprogrammu, kurās nebūtu tikai klasiskās Ziemassvētku dziesmas. Bija sajūta, ka vajag atrast vairāk aizmirstas dziesmas, ko cilvēki kādu laiku nav klausījušies vai nekad nav dzirdējuši. Tā mēs programmu veidojam katru gadu. Tā nav tikai par sniedziņu aiz loga, bet par kopējo šī laika sajūtu.”

Kristiāna uzsver, ka visas ir latviešu komponistu dziesmas: “Nemaz nenojautām, cik daudz mums ir latviešu komponistu dziesmu!” Runājot par šo gadu, Kristiāna uzskata, ka šis ir ir ļoti īpašs gads. “Mums ir trīs šī gada koncertiem sarakstītas dziesmas, un tādēļ šogad šīs trīs dziesmas apaudzēsim gan ar to zelta klasiku, ko mēs jau gadu gadiem dziedam, un, protams, tiek meklētas jaunas sajūtu dziesmas šim laikam, ko radījuši latviešu komponisti.” Jaunās dziesmas sarakstījis Aivars Hermanis, Jānis Lūsēns un Renārs Kaupers.

CITI ŠOBRĪD LASA

Īpaša ir Renāra sarakstītā dziesma “Gaismiņ, teci man pa priekšu”. To izpilda “Putnu balle” – Līva, Kristiāna, Elvijs un Kārlis –, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, šajā dziesmā skan arī Artūra Skras­tiņa, Renāra Kaupera un Jāņa Aišpura balsis. Viena liela ģimene. Sākotnējā doma gan bijusi cita. “Tad, kad Renārs bija sarakstījis šo dziesmu, nebija šaubu, ka tajā jāpiedalās arī Valteram Frīdenbergam. Tāpēc ka dziesmas teksts ir spēcinošs, un mēs ļoti cerējām, ka tas būs spēcinošs arī Valteram. Viņš dziesmu dziedās, un ar mūziku labās domas tiks virzītas augšup, bet sanāca tā, kā sanāca… Valters šo dziesmu diemžēl nepaspēja iedziedāt, un šis spēcinošais kods tika mums, kas esam šeit palikuši. Jāsaka, Valters ir tā gaismiņa, kas arī mums tek pa priekšu,” stāsta Kristiāna.

Koncertos izskanēs Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Aivara Hermaņa, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Ulda Marhilēviča, Igo, Aigara Voitišķa un citu latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmas. “Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Arī šogad mūziķi aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc tā ilgojas, un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visa gada garumā,” smaidot stāsta projekta producents Rimants Liepiņš.

Kad un kur?

14. XII 19.00 Salaspils kultūras namā. Īpašais viesis – J. Streičs.

15. XII 19.00 Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Īpašais viesis – J. Streičs.

16. XII 16.00 un 19.00 Jelgavas kultūras namā. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis.

18. XII. 19.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis.

19. XII 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis.

21. XII 18.00 Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcā. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis.

22. XII 16.00 un 19.00 Baltezera baznīcā. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis.

23. XII 18.00 Ogres kultūras namā. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis.

26. XII 19.00 Rīgas Torņakalna baznīcā. Īpašie viesi – A. Keišs, A. Hermanis, J. Lūsēns.

28. XII 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”. Īpašie viesi – J. Streičs, A. Hermanis.

29. XII 16.00 Velēnas baznīcā. Īpašie viesi – J. Streičs, A. Hermanis.

Cena: No EUR 10 līdz 30

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.