FOTO: VID

Kravas vilcienā atklāj gandrīz 85 tūkstošus kontrabandas cigarešu 11

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, novērsa 84 960 cigarešu (4248 paciņas cigarešu) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas čuguna kravās, un tās tika atklātas ar kravu kontroles rentgena iekārtas un tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītu muitas darba suņa palīdzību.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

2023. gada 4. aprīlī Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenēšanas rezultātā iegūto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētām precēm vagonos ar čuguna kravu. Kravas vilciena pārbaudes laikā arī muitas kinologi ar darba suņiem identificēja aizdomīgus vagonus.

Veicot kravu fizisko kontroli, muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas konstatēja, ka piecos vagonos zem čuguna kārtas ir paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tika izņemtas 54 960 cigaretes (2748 paciņas cigarešu) “NZ” un “Queen” (10200 gab.) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Padziļinātās muitas kontrole veikšanai vilciena sastāvs tika novirzīts uz Daugavpils preču staciju. Kontroles gaitā muitas amatpersonas čuguna kravās atklāja vēl 30 000 cigarešu (1500 paciņas cigarešu) “NZ” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 17 tūkstoši eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.