Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Foto: TASS/SCANPIX/LETA

Krievijā ierosināta krimināllieta pret Starptautisko krimināltiesu, kas izdeva Putina aizturēšanas orderi 26

Krievijā tika ierosināta krimināllieta pret Hāgas Starptautiskās tiesas prokuroru un tiesnešiem, kuri izdeva Putina aizturēšanas orderi, ziņo Meduza.io, atsaucoties arī uz Telegram kanāliem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Runa esot par Starptautiskās krimināltiesas prokuroru Karimu Hanu, kurš pieprasīja apcietināšanas orderi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un bērnu tiesībsardzei Marijai Ļvovai-Belovai, kā arī tiesnešiem Tomoko Akanē, Rozario Salvatori Aitalu un Serhio Žerardo Ugaldi Godinesu, kuri apstiprināja šos orderus.

Izmeklēšanas komiteja apgalvo, ka Putina un Ļvovas-Belovas vajāšana “ir acīmredzami nelikumīga, jo tai nav pamata”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijā Hanu tur aizdomās par pantu pārkāpšanu par apzinātu nevainīgas personas saukšanu pie kriminālatbildības apvienojumā ar prettiesisku apsūdzību sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā (Kriminālkodeksa 299. panta 2. daļa), kā arī gatavošanos uzbrukt kādas personas pārstāvim, lai sarežģītu starptautiskās attiecības (Kriminālkodeksa 30. panta 1. daļa, Kriminālkodeksa 360. panta 2. daļa).

Attiecībā uz Starptautiskās krimināltiesas tiesnešiem lieta tiek izmeklēta pēc pantiem par apzināti prettiesisku aizturēšanu (Kriminālkodeksa 301.panta 2.daļa) un gatavošanos uzbrukumam ārvalsts pārstāvim (Kriminālkodeksa 30.panta 1.daļa).

Jau ziņojām, ka 17. martā Hāgas Starptautiskā krimināltiesa izdeva orderi Krievijas prezidenta Vladimira Putina aizturēšanai. Viņu tur aizdomās par bērnu nelikumīgu deportāciju no Ukrainas okupētajām teritorijām uz Krieviju. Līdzīgs orderis izdots pret Krievijas bērnu tiesībsardzi Mariju Ļvovu-Belovu.

Kremlis Starptautiskās krimināltiesas lēmumu nodēvēja par “bezkaunīgu”, vienlaikus norādot, ka Krievija neatzīst šīs tiesas jurisdikciju. Krievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka orderim “nav nozīmes”. Putins lēmumu nekomentēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.