Sports
Citi sporta veidi

Krīze pārdzīvota. Florbola saime gatavojas nākamajai sezonai0


Šogad Latvijas florbola virslīgas čempionu kauss netika pasniegts, taču florbola saime ir uzkrājusi enerģiju, lai rudenī atgrieztos sporta zālēs ar jaunu sparu.
Šogad Latvijas florbola virslīgas čempionu kauss netika pasniegts, taču florbola saime ir uzkrājusi enerģiju, lai rudenī atgrieztos sporta zālēs ar jaunu sparu.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijas florbola virslīgas čempionāts bija viens no daudzajiem mūsu valstī populārajiem sporta pasākumiem, kurš koronavīrusa krīzes dēļ marta vidū tika apstādināts pusratā. Pavasarī nenotika tradicionālās, ļoti labi apmeklētās un teicami organizētās finālcīņas “Arēnā Rīga”.

Florbols ir reģionu sporta veids, kurš tagad ar jaunu sparu ir atsācis rosību un gatavošanos jaunajai sezonai.

Nācās savilkt jostu

“Mums cipari, salīdzinot ar profesionāļiem, ir daudz pieticīgāki, bet labi tāpat nebija. Šos trīs mēnešus jostu stipri nācās savilkt, jo naudas plūsma bija pilnībā apstājusies.

Ceru, ka mēs izdzīvosim un viss būs labi,” “Latvijas Avīzei” teic Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons. Nākamajā trešdienā LFS notiks gadskārtējais kongress, kurā plānotas arī valdes vēlēšanas. Pētersons cer turpināt iesākto.

“Mums nav iepriekšējās pieteikšanās amatiem, viss notiek uz vietas. Savus resursus vēl neesmu izsmēlis un esmu gatavs darboties arī turpmāk. Par potenciālajiem konkurentiem nemāku teikt, neko daudz neesmu dzirdējis, bet grūti teikt. Vienmēr var labāk, bet esam strādājuši bez kardinālām kļūdām.”

Tuvākajās dienās tiks izsludināti nākamās sezonas florbola čempionāta līgu nolikumi. Virslīgā komandu skaits var papildināties par vienu vienību, līdz 13 komandām līdzšinējo 12 vietā, turnīru sākot septembra vidū.

Aizvadītajā sezonā bija plānotas pārspēles starp virslīgas vājāko un pirmās līgas labāko komandu. Vīruss to izjauca, taču florbola sabiedrībai jālemj, vai labāko ešelonā ļaut palielināt komandu skaitu.

Pētersons min, ka klāt varētu nākt Rīgas klubs “RTU/Rockets”. Galvaspilsēta pērn virslīgā nebija pārstāvēta.

LFS vadītājam lielākas bažas rada reģionālā reforma, jo pēc tās trīs jaunajos novados būs pa divām virslīgas komandām, līdz ar to neskaidrība.

“Tā ir liela jautājuma zīme, vai pašvaldības turpinās uzturēt nu jau pa divām florbola komandām? Cēsis – Pārgauja, Valmiera – Kocēni, Ogre – Lielvārde,” Pētersons uzskaita komandas, kuras pēc reformas būs zem vienas pašvaldības.

Savukārt dāmu čempionātā LFS vēlas apvienot spēkus ar Igauniju, jo tad turnīrs kļūtu interesantāks. “Mums ir nepilnas četras komandas, igauņiem tikpat. Apvienojot spēkus, būtu interesants turnīrs.”

LFS vadītājs ir optimistisks par līguma pagarināšanu ar virslīgas ģenerālsponsoru “ELVI”. “Ceru, ka viss būs kārtībā, no savas puses esam centušies izdarīt visu, cik labi vien spējām. Šobrīd nav bažu, ka sadarbība varētu pārtrūkt, bet viss tiks izdiskutēts jūlijā.”

Izlasei nākamnedēļ treniņnometne

Ir izkristalizējies arī Latvijas vīru valstsvienības darba plāns, kurā gan var mainīties dažas nianses. Jau nākamajā nedēļā valstsvienības kandidāti pulcēsies uz trīs dienu treniņnometni Liepājā.

“Treneru korpuss nemainās. Galvenais treneris Arto Rīhimeki Latvijā ieradīsies jau 1. jūlijā, vispirms aizvadot individuālas pārrunas ar spēlētājiem, lai saprastu, kādi kandidātiem ir plāni. Izlase varētu spēlēt arī “Latvian Open” turnīrā, kas notiks augusta otrajā pusē, savukārt septembra pirmajā nedēļas nogalē notiks Četru Nāciju turnīrs Liepājā ar Somijas un Šveices U-23 izlasēm.

Vēl nav skaidrības par zviedriem, ja viņiem būs ceļošanas ierobežojumi, tad brauks vācieši. Nākamajā izlašu logā bija plānots turnīrs Vācijā, taču tas diemžēl nenotiks, jo vācieši nav droši, vai varēs noorganizēt. Tas starptautiskais logs tiks aizpildīts ar pārbaudes spēlēm, iespējams, Somijā,” izlases plānus ieskicē Pētersons.

Pasaules čempionātam decembrī jānotiek Somijā, taču starptautiskā federācija gala lēmumu pieņems līdz 1. oktobrim.

“Jāgaida atbilde no Somijas puses, vai viņi ļaus aizvadīt turnīru ar skatītājiem. Nav 100% pārliecības, ka tas notiks, jo pasaules čempionāts bez skatītājiem nesīs finansiālus zaudējumus. Biļetes veido divas trešdaļas no čempionāta ienākumiem, ja nav skatītāju, tad tie ir prognozējami zaudējumi. Svarīgākās ir čempionāta pēdējās divas dienas – izšķirošās cīņas. Ja arēnā ir ap 15 000 skatītāju, tad tie ir ieņēmumi ap miljonu eiro dienā,” LFS prezidents atzīst, ka pagaidām nav skaidrs, vai turnīrs plānotajos termiņos notiks.

Pasaules čempionātam šogad ir papildu bonuss, jo piecas labākās komandas iegūs tiesības piedalīties 2022. gada Pasaules sporta spēlēs ASV. Pasaules spēles ir neolimpisko sporta veidu olimpiāde.

Klubi starta gatavībā

Daļa Latvijas florbola klubu jau atsākuši treniņus, daļa to darīs jūlija pirmajā pusē.

Andris Pīlups (“Oxdog Ulbroka”): Krīzes laikā trenējāmies, līdz maija vidum pēc individuāliem plāniem, pēc tam, kad tika atļauti kopīgi treniņi, ievērojot distancēšanos, tad sanācām kopā. Jūnijs mums parasti ir brīvs no kopīgiem treniņiem, bet kopā nāksim 7. jūlijā.

Pārliecinoši lielākā daļa apstiprinājuši, ka paliks komandā, tikai daži vēl ir neziņā. Ir, kas pabeidzis studijas un meklē darbu, nezina, kā izveidosies ikdiena. Kāds vēl domā, vai turpināt karjeru.

Šobrīd notiek sarunas par ģenerālsponsoru, neesam vienīgie, kam šobrīd ir neskaidrība, bet nosaukumā noteikti paliks “Oxdog Ulbroka”.

Artis Malkavs (“Lekrings”): Kā 9. jūnijā atcēla ārkārtas situāciju un mīkstināja ierobežojumus, atļāva kaut ko darīt kopā, tā atsākām treniņus divas reizes nedēļā. No jūlija jau plānojam tikties trīs reizes nedēļā.

Jūlijā jābūt skaidrībai par nākamās sezonas nolikumu. Sastāvā izmaiņas būs nelielas, kāds beidzis spēlēt, bet vadošie paliek. Domāju, mēs būsim konkurētspējīgi arī šogad.

Saistītie raksti

Ivars Jēkabsons (“Rubene”): Šobrīd trenējamies individuāli, bet kopā atsāksim 15. jūlijā. Sastāvs praktiski nemainīsies, vienīgi vārtsargs pāriet spēlēt uz Norvēģiju.

Cits neviens nav teicis, ka dosies prom vai liks punktu. Plānojam pārbaudes spēles, arī piedalīties “Latvian Open”, taču tur spēles ir īsākas. Meitenes plāno kopā nākt ātrāk.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
“Federācijā jābūt stabilitātei, bet līdz šim bijis par daudz haosa.” Par jaunu ēru Latvijas Futbola federācijā
3 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
“Ilgus gadus bija otrais numurs, nu būs pirmais”: Olimpiskās komitejas jaunais prezidents Tikmers
4 dienas
LE
LETA
Sports
Tikmers ievēlēts par LOK prezidentu, amatā nomainot ilggadējo vadītāju Vrubļevski
4 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
12 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Liepājā un Madonā pārspēts 15.jūlija aukstuma rekords
42 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nedēļas izskaņā gaiss sakarsīs līdz +28 grādiem, taču nākamnedēļ Latviju sasniegs aukstā atmosfēras fronte
10 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Jautājums par to, kas bija Kolumbs, ir arī jautājums par Latviju
27 minūtes