Ekonomika

Križu iedzīvotāji protestē pret iesākto “Latraps” rūpnīcas būvniecību12

Foto: LETA

Daugavpils pilsētas Križu rajona iedzīvotāji iebilst pret jau iesākto lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” rūpnīcas būvniecību. Iedzīvotāji portālu “La.lv” informēja, ka iebilst pret to, ka nav notikusi sabiedriskā apspriešana, kā arī viņi baidās par troksni un smakām, kas nāks no graudu apstrādes kompleksa.

Iedzīvotāji vēršas pie atbildīgajām institūcijām un valsts augstākajām amatpersonām saistībā ar jaunas rūpnīcas būvniecību Križu rajonā bez iedzīvotāju interešu ievērošanas. “Mēs esam kategoriski pret to, ka jauna rūpnīca tiek būvēta bez sabiedriskās apspriešanas un bez ietekmes uz vidi novērtējuma. Paredzams, ka rūpnīca radīs gan troksni, gan smakas, kas nopietni ietekmēs Križu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veselību,” teikts vēstulē, ko parakstījuši 30 Križu rajona iedzīvotāji.

Križu iedzīvotāji aicina nekavējoties pārtraukt rūpnīcas celtniecību un veikt sabiedrisko apspriešanu. “Aicinām izvērtēt šādas rūpnīcas būvniecības bez sabiedriskās apspriešanas likumību un atbilstību normatīvajiem aktiem,” aicina iedzīvotāji.
Vēstule nosūtīta Daugavpils pilsētas domei, Ekonomikas ministrijai, Valsts prezidentam, sabiedrībai “Latraps”, prokuratūrai un medijiem.

Saistītie raksti

Kā jau ziņots, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība „Latraps” nav mainījusi savus plānus un nolēmusi būvēt ražotni Križos – pēc pāris mēnešiem šeit jābūt gatavam graudu apstrādes kompleksam. Tā celtniecības izmaksas ir 4,5 miljoni eiro bez PVN, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā.

Konkursā uzvarēja SIA „Mītavas celtnieks” (Jelgavas novads), kura piedāvāja labākus nosacījumus, nekā divi citi pretendenti – SIA „Bildberg” (Ozolnieku novads) un SIA „Preiss Būve” (Lielvārde). Latgales celtnieki šajā konkursā nepiedalījās.
Uzcelt rūpnīcu Viršu ielā plāno ļoti īsā laikā – līdz 15. augustam. „Latraps” ieguldīs šajā būvniecībā ne tikai savus līdzekļus, bet arī izmantos Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu. Uzņēmums sācis meklēt darbiniekus jau pirms diviem mēnešiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Dabasgāzei – vēsturiski zemākā cena. Vai tai sekos arī tarifi?
2 dienas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“H&M” veikali Latvijā pārtraukuši lietotā apģērba pieņemšanu. Veikalu tīkla pārstāvji skaidro situāciju
2 dienas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
Produkti atkal “iežņaudzīti pārtikas plēvē”. Covid-19 bremzē “Zaļo kursu” uz zaļiem veikaliem 2
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Dumpis: Lielākā iespēja inficēties ar Covid-19 ir bāros, restorānos un darbavietās
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele komentē, vai Covid-19 izplatības dēļ nebūs jāatceļ Rīgas domes vēlēšanas un jāpārceļ mācību gada sākums 1
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Tālbraucējam, kurš Rīgā ielidojis kopā ar 23 kolēģiem, Lietuvā atklāj Covid-19 2
6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons
3 stundas