Foto – Kristīne Žilde-Krēvica, skaties.lv

Kuldīgā sāk filmēt krievu seriālu par 1941. gadu; Drošības policijai aizdomas par Latvijas nomelnošanu 131

Vai informatīvā kara apstākļos var paļauties vien uz Krievijas filmu veidotāju godavārdu? Tāds jautājums šonedēļ nodarbinājis Kultūras ministriju un, īpaši, Kuldīgas novadu, kur uzsākta jauna Krievijas seriāla filmēšana par Otro pasaules karu. TV3 ziņu rīcībā nonācis seriāla scenārijs. Drošības policijai tas radījis aizdomas, ka latvieši tiks pasniegti kā kaislīgi fašisma piekritēji un ebreju slepkavotāji, tāpēc aicina likt šķēršļus filmēšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ pie Ēdoles pils izkārts fašistiskās Vācijas karogs. Ir sākusies Krievijas seriāla “Parāde Alle” (Парад Алле) filmēšana par 1941. gadu, kad Latvijā ienāk vācu karaspēks un Sarkanā armija spiesta atkāpties. Darbības centrā ir mazpilsēta, kurā iebraukusi krievu cirka trupa. Viņu vidū ir arī ebreji. Nacistiem nākot pie varas, atrodas latvieši, kas kaislīgi seko genocīda idejai un grib noslepkavot trupas dalībniekus.

Kuldīgas domes mājas lapā izvietotajam aicinājumam atsaukušies ne mazums masu skatu dalībnieku. Scenāriju viņi nav lasījuši un godīgi atzīst – tā ir iespēja piepelnīties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Edgars, masu skatu dalībnieks:
Trīs reizes dienā karstā ēdināšana… Ja nav, kur piepelnīties, ko darīt? Jānāk!
Uzzinot, ka seriāls, iespējams, ir propagandas materiāls un vērsts uz Latvijas nomelnošanu, seriāla dalībniece Santa atzīst, ka “gandrīz vai gribas pārģērbties un braukt mājās”.

Masu skatu dalībnieks dienā nopelna 15 līdz 40 eiro, kas, īpaši laukos, nav maza summa. Piedalīties piekrituši arī virkne Latvijas aktieru – Rihards Lepers, Jānis Jarāns, Rūdolfs Plēpis, Dace Eversa, Enriko Avots, Leons Leščinksis, Leonīds Lencs un citi.

Filmēšanas laukumā pastaigājas arī atbalsta grupa no Latvijas. Ar vietu sarunāšanu palīdz Baiba Dišlere, režisoram asistē Didzis Eglītis – Latvijas kino vidē labi pazīstamās studijas “Kultfilma” producents. Viņš kameras priekšā negrib runāt. Piekritis, jo tic, ka scenārijs netiks sagrozīts. Tas jau ticis labots pēc Latvijas vēsturnieka Aigara Urtāna ieteikumiem, jo pirmajā redakcijā bija nepieņemams. Eglītis uzpasēšot, lai labojumi paliktu arī uz ekrāna. Ja rakstisku apliecinājumu par scenārija nesagrozīšanu seriāla veidotāji nesniegs, viņš sola atteikties no projekta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.