Kur vērsties pēc palīdzības, ja šķiet, ka tuvs cilvēks vai pats esi pakļauts cilvēku tirdzniecībai? 13

Cilvēku tirdzniecība ir mūsdienu verdzības forma, rupjš cilvēktiesību pārkāpums, tas ir noziegums pret cilvēka tiesībām un brīvībām. Kur vērsties pēc palīdzības, ja šķiet, ka tuvs cilvēks vai pats esi pakļauts cilvēku tirdzniecībai? TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbild Agnese Zīle, Iekšlietu ministrijas nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Lasīt citas ziņas

Ja cilvēks ir nonācis šādā situācijā, Iekšlietu ministrijas pārstāve aicina sazināties ar centru “Marta” vai „Patvērums „Drošā māja””, kas strādā ar cilvēku tirdzniecības jautājumiem.

“Ja esat Latvijā, tad noteikti ir jāzvana arī Valsts policijai. Ja jūs esat ārzemēs, tad ir jāvēršas Latvijas konsulārajā departamentā attiecīgajā valstī, bet, protams, var vērsties arī katras valsts policijā,” skaidro Zīle.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tieši tāpat var rīkoties, ja šķiet, ka sev tuvs cilvēks ir nonācis šādā situācijā – konsultēties ar abām iepriekš minētajām organizācijām, kas nodarbojas ar šī jautājuma risināšanu.

“Un, kas ir svarīgi, ja es esmu radinieks, un, piemēram, mans krustbērns vai kāds cits dodas uz ārzemēm, vienmēr paprasiet – kur tu būsi, kāda būs adrese, kā es tevi varēšu sazvanīt? Tas ir ļoti svarīgi, jo tādā veidā arī cilvēks, kas paliek Latvijā var ātri noreaģēt un palīdzēt šai personai tikt atpakaļ,” piebilst viņa.

Sīkāku izklāstu par potenciālajiem draudiem skaties pievienotājā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.