Medības
Cope

Kurzemē noķerta milzu līdaka. Vai kritis Latvijas rekords?1


Līdaka
Līdaka
Foto no Māra Oltes ” Facebook” konta

Kurzemē, Skrundas pusē kādā karpu dīķī noķerta milzu līdaka, liecina informācija sociālajos tīklos.

Kā portālu “LA.lv” informēja vides pētnieks, žurnālists un raidījumu vadītājs Māris Olte, kāds makšķernieks uz velci ar pretzāļu šūpiņu noķēris milzu līdaku.

Zivs nosvērta vietējā makšķerēšanas piederumu veikalā. Svari rādījuši 25,8 kilogramus.

Kā liecina Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas informācija, oficiāli reģistrēts līdakas rekords ir spēkā no 1989.gada, kad Ungura ezerā tika noķerta 19,56 kilogramus smaga līdaka.

Kā skaidroja M.Olte, veiksmīgais makšķernieks, kurš šoruden Kurzemē pievārēja milzeni, nav vēlējies reģistrēt zivs rekordu. Taču piekritis nodot līdakas galvu zinātniekiem, lai tie varētu izpētīt zivs augšanas parametrus un noteikt vecumu.

Sociālajos tīklos ir sākusies milzu jezga, saistībā ar teju 26 kilogramus smagās līdakas noķeršanu. Daudzi makšķernieki apsveic veiksminieku, taču daļa mēģina pierādīt, ka līdaka nav tik liela, ka dīķos ķertās zivis “neskaitās” u.t.t.

Saistītie raksti

M.Olte vien piebilda, ka fakts paliek fakts. Makšķernieks noķēris milzu zivi. Tas ir noticis fakts, neraugoties uz to, vai rekords tiek, vai netiek reģistrēts. Tas ir apliecinājums faktam, ka tik lielas līdakas Latvijā var izaugt. Un tas esot labi.

Viņš arī uzskata, ka Latvijai neraksturīgi siltā ziema nāk par labu lielajām līdakām. Tās šoziem izjūt mazāku spiedienu no makšķernieku puses, kuri citas ziemas pa ledu zivīm tika vieglāk klāt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.