Medības
Cope

Par zemūdens medību licencēm Jelgavas novada pašvaldība pērn saņēmusi 3195 eiro0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Valdis Semjonovs

Zemūdens medību licenču pārdošana Jelgavas novada pašvaldības budžetu 2019.gadā papildinājusi par 3195 eiro, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pagājušais gads bija trešais, kad pašvaldība nodrošināja iespēju zemūdens medniekiem nodarboties ar vaļasprieku Lielupē Jelgavas un Ozolnieku novada administratīvajā teritorijā. Pērn kopumā izsniegtas 98 mēneša licences un 51 gada licence zemūdens medībām Lielupē.

Jelgavas novada teritorijā 2019.gadā uzskaitītas 704 nomedītās zivis, kas kopsvarā sasniedz teju 1118 kilogramus. Tas ir par 111 zivīm un par 270 kilogramiem vairāk nekā 2018.gadā.

Starp biežāk sastopamajiem lomiem ir līņi, brekši, līdakas un zandarti, starp retāk noķertajām – asari, raudas, sapali un vimbas. Lielupē nomedītas arī sami, zuši, vēdzeles un ālanti.

Pašvaldībā skaidroja, ka licencēto zemūdens medību pamatmērķis ir zivju krājumu aizsardzība un racionāla izmantošana, iegūstot papildu līdzekļus zivju krājumu pavairošanai, kā arī zivju ieguves kontroles organizēšanai un zemūdens medību tūrisma attīstībai. Licencētās zemūdens medības noteiktajās Jelgavas un Ozolnieku novadu teritorijās ir atļautas visu gadu, izņemot laika periodu no 1.aprīļa līdz 31.maijam, kad tās ir aizliegtas Lielupes posmā no Staļģenes tilta augšup pret straumi līdz Bauskas un Rundāles novada administratīvās teritorijas robežai.

Saskaņā ar normatīvo aktu regulējumu licenču pārdošanas rezultātā iegūtie naudas līdzekļi 20% apmērā tiek pārskaitīti valsts pamatbudžetā, bet 80% tiek izmantoti licencēto zemūdens medību organizēšanai, kā arī zivju krājumu pavairošanai un saglabāšanai, tostarp nārsta vietu atjaunošanai, kontroles nodrošināšanai un citiem saistītiem mērķiem.

2019.gadā pašvaldības budžetā ieņēmumi no zemūdens makšķerēšanas sniegtā pakalpojuma kopumā veidoja 3195 eiro, no kuriem lielāko daļu pašvaldība novirzīja zivju resursu atjaunošanai, veicot zivju mazuļu iegādi un zivju resursu atjaunošanu Lielupes upes baseinā Jelgavas un Ozolnieku novada administratīvās teritorijas robežās. Pērn ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu Lielupē ielaisti 35 000 zandartu mazuļu, un kopējās izmaksas zivju krājumu papildināšanai sasniedza 9500 eiro.

Interesentiem ir iespēja iegādāties zemūdens medību licenci portālā “www.epakalpojumi.lv” vai darba dienās Jelgavas novada pašvaldībā. Vienas gada licences cena ar ir 60 eiro, bet mēneša licences cena ir 15 eiro. Savukārt licencētās makšķerēšanas licences makšķerēšanai laika posmam no 1.aprīļa līdz 16.maijam cena dienas licencei ar deviņi eiro, bet sezonas licencei – 50 eiro.

LA.lv
ME
Medības
Medības
“KPV LV”: ZM iecere palielināt maksu par medniecību var iznīcināt daļu mednieku kolektīvu 11
5 dienas
Kate Šterna
Medības
Latvieši izšaujot lūšus? Muļķības!
5 dienas
LE
LETA
Medības
ZM prasa LLKC atskaitīties par pasākumiem makšķerēšanas karšu popularizēšanai
6 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums 1
2 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cena vai tarifs? Jaunais atalgojuma modelis – martā
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gads ar Krišjāni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem
41 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Traģiska diennakts: ugunsgrēkos gājuši bojā seši cilvēki
14 minūtes