Foto – Valdis Semjonovs

Labākie augļu un ogu stādi dārzam + Stādaudzētavu karte 0

Stundu stāvu domādama, kuras šķirnes ābelīti pirkt… Šo sajūtu pazīst katrs, pavasarī dodoties uz stādaudzētavu. Labu stādu netrūkst, arī šķirņu izvēle ir varen plaša. Piedāvājumā ir ābeļu, bumbieru, plūmju, ogulāju stādi – tā dēvētais pamatsortiments, taču katra audzētava lepojas ar kaut ko īpašu.

LE
LETA
Ziņas
“Daudzbērnu ģimenes tiešām sliktākā stāvoklī nekā pensionāri?” Soctīklotāji neizpratnē par valsts pabalstiem rēķinu nomaksāšanai 234
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Uz Liepājas šosejas avarējis satiksmes autobuss; ir cietušie 5
13 stundas
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
Katrs iedzīvotājs saņems uzreiz samazinātu rēķinu jau automātiski – viss, kas jāzina par valsts atbalstu energokrīzē
1 diena
Lasīt citas ziņas

Kāda būtu pati labākā izvēle, ko gardu, neparastu un izturīgu noteikti derētu iestādīt dārzā, lūdzām ieteikt pašiem stādaudzētavu saimniekiem.

Krūmmellenes, aprikozes un sausserži

Pēteris Heimanis (zemnieku saimniecība “Gulbji” Pūrē) piedāvā Krievijas aprikožu šķirnes ‘Aisberg’, ‘Edelveis’ un ‘Varjag’. Salīdzinājumā ar citām tās ir diezgan izturīgas, ziemcietīgas. Stāds maksā aptuveni 8 eiro. Īpaši labās dārza vietās var mēģināt audzēt persikus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunums ir pašauglīgā krūmmelleņu šķirne ‘Denise Blue’. Krūmi ir ar stāviem dzinumiem, 1,5–1,8 m augsti, dekoratīvi izskatās arī bāli rozā ziedi. Ogas ienākas augusta vidū, ir lielas, viegli vācamas, var glabāt ledusskapī līdz divām nedēļām. Ziemcietība līdz -34 °C! Izturīga pret sēņu slimībām. Divgadīgs stāds maksā aptuveni 5 eiro.

Visčaklākā ābele ir ‘Ivuška’ (MM 106), kas sāk ražot jau kokaudzētavā, nav gadiem ilgi jāgaida raža. Tā ir vēla vasaras šķirne, kam katru gadu ienākas lieli, sarkani svītroti, sulīgi, saldskābi augļi.

Eksotisks augs ar dziednieciskām īpašībām – sausserdis, kas ēdams agri, vasaras sākumā. Piemēram, viena no šķirnēm ir ‘Ļeņingradskij Veļikan’, kam ir ļoti lielas, saldas ogas.

Noteikti vērts iestādīt arī kazeņu–aveņu hibrīdu ‘Medana’. Tas gan ziemā jāpiesedz, bet pūles atsver 4–5 cm garas, gardas ogas.

Saldākie āboli un bezērkšķu smiltsērkšķi

Jānis Zilvers (stādaudzētava “Pīlādži”) uzskata, ka saimniecības trumpis ir izturīgie stādi, jo šķirnes piemērotas audzēšanai Vidzemē un Latgalē.

Par izcilnieci saimnieks dēvē brūkleņābeli (CCK 44). Tā ražo vasarā, vienlaikus ar baltajiem dzidrajiem, taču augļi ir koši sarkani, ar izteiktu ogu garšu, sarkanu dzīslojumu mīkstumā.

Savukārt bērniem visgardākā šķitīs ‘Konfetnoje’ – augļi ir sulīgi, saldi, garšīgi, ienākas pēc brūkleņāboliem un ir ēdami 3–4 nedēļas.

Visas ābeles lielākoties potētas uz vidēja auguma potcelmiem. Stādi maksā 6–9 eiro.

Vērtīgi un īpaši mazdārziņiem ieteicami Latvijā selekcionētie nelielā auguma bezērkšķu smiltsērkšķi ‘Tatjana’ un ‘Mary’, kas maksā 4–5 eiro.

Labas un lētas ābeles

Katra jauna ābelīte ir prieks, tāpēc Andrejs Bite (Pūres Dārzkopības izmēginājumu stacija) sola, ka no 16. marta tās tirgos ar 20% atlaidi (kailsakņu stāda cena bez atlaides – 5 eiro). Uzņēmums piegādā ābolus skolām, un novērots, ka bērniem vislabāk garšo vēlās rudens/ziemas šķirnes ‘Auksis’ āboli. Tikpat iecienīti ir arī šķirnes ‘Fireside Red’ augļi – skaisti, saules pusē sārtojas, ar maigi saldu mīkstumu. Šī ābele jāaudzē labā dārza vietā.

Mazdārziņiem sevišķi piemērotas ir skaistās un kompaktās kolonnābeles (maksā aptuveni 6 eiro) un tā sauktie ģimenes kociņi, kam uz viena potcelma uzpotētas vairākas šķirnes.

Visas ābeles tiek audzētas uz sala izturīgiem vidēja auguma potcelmiem (B 118), kas atvieglo ražas vākšanu un vainaga veidošanu. Komercdārzos vienā hektārā var audzēt pusotras reizes vairāk šādu koku, nekā audzējot ābeles uz liela auguma potcelmiem.

Vīnogas desertam un vīnam

Gata Kužuma vīnogu kolekcijā ir apmēram 250 šķirņu. Daudzas no tām ir labas, bet vienas no izcilākajām deserta vīnogām ir ‘Nero’ ar tumšām ogām, skaistiem ķekariem un ‘Favorit’ ar izteiktu muskata garšu. ‘Žemčug Belij’, kam ienākas zaļas, gardas ogas, ir ļoti izturīga pret salu un nav jāsedz, veselīga, neslimo ar neīsto miltrasu, tāpēc ieteicama iesācējiem.

Ogu degustācijās galvenās godalgas parasti tiek jaunajai šķirnei ‘Elēģija’, kam ienākas sarkanīgas ogas ar muskata garšu.

Vīnam piemērota ir šķirne ‘Precose Noir’ ar tumšām ogām, turklāt augs neslimo ar neīsto miltrasu. Gan vīnam, gan baudīšanai svaigā veidā ieteicama ‘Reform’ ar muskata garšas ogām un ‘Madeleine Royal’, kam arī ienākas lielas, zaļas ogas. Stādi maksā 5–10 eiro.


Izturīgas plūmes un ķirši

Labi stādi ir izturīgi, tāpēc vistālāk Latvijas ziemeļos aklimatizētus, tikai paša saimniecībā audzētus stādus piedāvā Ivars Tīcs (stādaudzētava “Sprogas”). Ir gan ābeles, gan plūmes u.c. augļu koku sortiments, kas piemērots komercdārziem un mazdārziņiem. Pieprasīts jaunums ir Dobelē tapusī izcili ziemcietīgā plūmju šķirne ‘Ance’, kam ir dzelteni augļi (garšas un izskata ziņā līdzīgi Latvijas dzeltenajai olplūmei), kā arī šķirnes ‘Sonora’ un ‘Adele’. Izturīgas un ziemcietīgas ir igauņu izcelsmes plūmes ‘Emma Lepermann’, ‘Ave’, ‘Vilmitar’ un citas. Stādi maksā 5–10 eiro.

Stādaudzētava piedāvā arī izturīgākās saldo ķiršu šķirnes un sevišķi ražīgu un sala izturīgu skābo ķiršu ‘Latvijas Zemais’ klonu.

Ceriņi skaistumam un augļi patriotiem

Stādu sortimenta pārzinātāja Baiba Skrebele (Latvijas Valsts augļkopības institūts Dobelē) aicina vispirms domāt par skaistumu, tāpēc šogad tiek piedāvātas 25 ceriņu šķirnes, no kurām īpaši jāizceļ selekcionāra Pētera Upīša izveidotās ar baltiem ziediem. Ir gan mazi stādiņi, gan tādi, kas jau gatavi ziedēšanai.

Var izvēlēties kādu no 20 saldo ķiršu šķirnēm, piemēram, Dobelē tapušo jaunumu ‘Paula’ ar gardām, dzeltenām ogām (to putni mazāk pamanīs). Netrūkst arī skābo ķiršu stādu, no kuriem sevišķi ieteicama ‘Haritonov­skaja’ ar gardām, lielām ogām.

Vēl dobelnieki iesaka stādīt plūmi ‘Sonora’, kam nav vajadzīgs apputeksnētājs, un vasaras bumbieri ‘Līva’, kam ir lieli, kraukšķīgi augļi.

Stādi un konsultācijas komercdārziem

Gan stādus, gan konsultācijas dārzu ierīkošanā, kopšanā un finansējuma piesaistīšanā stādu pircējiem piedāvā Ligita Rezgale (zemnieku saimniecība “Mucenieki”).

Audzētava specializējusies komercdārzu sortimentā. No ābeļu šķirnēm, kas sevi vislabāk pierādījušas, te atrodams ‘Auksis’, ‘Antej’, ‘Aļesja’. No ogulājiem patlaban vairumā nopērkami ērkšķogu stādi. Ir arī smiltsērkšķi, bet rudenī būs upenes un jāņogas. Mazdārziņu saimniekiem sevišķi tīkamas ir bezērkšķu ērkšķogas ‘Rita’ ar tumši sarkanām ogām, jo tās var viegli nolasīt.

Gardas jāņogas un bezērkšķu cidonijas

Uldis Gross (Grosa kokaudzētava) par perspektīvu jaunumu uzskata Dobelē izveidoto ābeļu šķirni ‘Gita’. Viena no labākajām īpašībām – imūna pret kraupi, mazāk slimo, ražīga, tai ienākas sarkani, skaisti āboli. Pirmajos ražošanas gados visi augļi ir lieli, bet vēlāk tie jānormē. Vidēja auguma koks veido platus zaru atzarošanās leņķus. Divgadīgi stādi maksā 8–9 eiro.

Neparastāks piedāvājums ir ģimenes kociņi, kuros vasaras, rudens un ziemas āboli vienuviet – trīs dažādas šķirnes, potēti uz puspundura.

No 10 jāņogu šķirnēm saimniekiem tīkamākā šķiet ‘Bajana’ ar baltām, saldām ogām, kas sakārtotas līdz 15 cm garos ķekaros. Nenobirst līdz rudenim, tikai kļūst vēl gardākas. Stāds maksā aptuveni 4 eiro.

Katram dārzam vērtīga ir bezērkšķu cidonija (atlasīta no ‘Alfa’) ar lieliem, dzelteniem augļiem, mazu sēklotni un biezu mīkstumu. Kailsakņu stādi nopērkami par 2–3 eiro.

Zemi ķirši un bumbiere, āboli našķiem

Saldos ķiršus, kas potēti uz maza auguma potcelma, audzē Aigars Avotiņš (zemnieku saimniecība “Rāvijas”). Pircējiem piedāvā aptuveni 12 šķirņu. Tās parasti strauji izpērk, tāpēc pieejami tikai kailsakņi par aptuveni 10 eiro.

No skābajiem ķiršiem te pie­ejams ‘Latvijas Zemais’ un ‘Šokoladņica’, kam ir saldākas, tumšākas ogas.

No bumbierēm visos dārzos rekomendē audzēt ‘Pepi’. Tā ir ļoti ražīga, maza auguma, pašauglīga šķirne, kas ražo katru gadu. Laikus novāktie bumbieri labi glabājas līdz decembrim. Stāds maksā aptuveni 8 eiro.

Saldo ābolu mīļotājiem patiks vasaras āboli ‘Konfetnoje’ un vecais labais ‘Cukuriņš’, bet no rudens ābelēm – ‘Kovaļenkov­skoje’.

Plūmes un citi kauleņi ir pieprasīti

Pavasaris ir īstais kauleņkoku stādīšanas laiks, atgādina Zaiga Apse (stādaudzētava “Liepas”) un šopavasar piedāvā 40 šķirņu plūmju stādus. Gan mājas plūmes ‘Edinburgas Hercogs’, ‘Perdrigon’, Dobelē izveidoto šķirni ‘Minjona’ u.c., gan diploīdās plūmes, kas sāk ražot jau 2.–3. gadā pēc stādīšanas, – ‘Kometa’, ‘Skoroplodnaja’. Interesanta ir šķirne ‘Kolonnovidnaja’ ar izteikti kompaktu vainagu, zaļām, spīdīgām lapām un koši sarkaniem augļiem.

Piedāvājumā ir arī 30 šķirņu saldie un zemie ķirši, persiki, aprikozes. Braucot pēc kauleņkokiem, vēl varēs nolūkot ābeles, bumbieres, ogulājus, vīnogas, ģimenes ābeles un bumbieres.

Pārbaudītas vērtības visiem dārziem

Lai dārzu saimniekiem nebūtu vilšanās, Edmunds Grīnbergs (SIA “Pūres dārzi”) iesaka izvēlēties pārbaudītas šķirnes. Stādaudzētavā ir ābeles, bumbieres, kauleņkoki, ogulāji gan mazdārziņiem, gan komercdārziem.

Piemērotākas ir ābeļu šķirnes ar vieglāk kopjamu vainagu, piemēram, rudens šķirnes ‘Auksis’, ‘Saltanata’, ‘Alwa’, vasaras šķirne ‘Agra’.

Laba dāvana un jaunums dārziņā būs arī kāda no sešu šķirņu kolonnveida ābelēm vai četru šķirņu dekoratīvajām ābelēm – skaistumam. Sortimentā ir sešu šķirņu vasaras un rudens aveņu stādi. Izturīgi, ar kvalitatīvām, gardām ogām.

Pūrē atlasīts arī labs klons skābo ķiršu šķirnei ‘Latvijas Zemais’ – tas ir neliela auguma, ražīgs.

Vērtīgas un ienesīgas upenes

Visiem dārzā jāaudzē upenes, ir pārliecināta Diāna Krogzeme (stādaudzētava “Krogzeme”). Saimniece piedāvā gan stādus, gan padomus upeņu audzēšanā un aicina pievērsties tai arī biznesa līmenī, jo kopā varētu izveidot nopietnāku ražotni, varbūt pat domāt par eksportu, kam patlaban apjomu nepietiek. Viņa uzskata, ka vienas no gardākajām ogām ienākas šķirnēm ‘Čornij Žemčug’ (lielas, saldas ogas; piemērota lielākoties mazdārziņiem), ‘Vologda’, ‘Belorusskaja Sladkaja’. Stādi maksā vidēji 3,50 eiro.

Vērtīgi ir smiltsērkšķi. Vienmēr pieprasītas ir šķirnes ‘Botaničeskaja Ļubiteļskaja’, ‘Podarok Sadu’, ‘Tatjana’. Pērkot svarīgi izvēlēties gan smiltsērkšķu mātes, gan tēvus. Podā iestādīts augs maksā 4 eiro.

Pērkot ogulājus, dārzkope mudina iegādāties arī dekoratīvos krūmus un ziemcietes. Piemēram, sevišķi izturīgās, kompaktās, līdz 80 cm augstās tūjiņas ‘Hoseri’, kas iecienītas kapu apstādījumiem, maksā aptuveni 5 eiro.

Vīnogas un vīteņi visiem dārziem

Izturīgas, skaistas, ar gardām ogām – šādas aktinīdijas iesaka Jana Drēviņa (zemnieku saimniecība “Skāduļi”). Mandžūrijas aktinīdijas var audzēt arī daļēji noēnotā vietā un pie ēku sienām. Ir gan divmāju (sievišķās, vīrišķās), gan pašauglīgās aktinīdijas. Tām un vīrišķajiem augiem skaisti iekrāsojas lapas. Stādi maksā 5–7 eiro.

Labi ieaug arī citronliāna, kas tāpat piemērota sienu, lapeņu apaudzēšanai. Auga lapām un oranžajām ogām piemīt spēcīga organismu stimulējoša iedarbība.

Saulainākā dārza vieta, ēkas siena jāatstāj vīnogām. Katrai dārza vietai un vajadzībai var atrast piemērotu šķirni. Pirms pērk, jāizdomā, vai vajag vīnam, sulai, ēšanai, lapenes apaudzēšanai, un saimniece palīdzēs izvēlēties īsto. Piemēram, šķirnes ‘Krasavec’ ogas var glabāt līdz pat Jaungadam.

Gardi pīlādži, izturīgas aprikozes

Guntis Kormis (bijušais saimniecības “Vilgāle” dārznieks) iesaka dārza pīlādžus ‘Titan’, ‘Granatnaja’, kas ir neliela auguma koki ar tumši sarkanām, lielām ogām. Tām ir pīlādžu garša, bet nav raksturīgā rūgtuma, der sulām, ievārījumiem, saldēšanai. Stāds maksā aptuveni 5 eiro.

Vējainā, saulainā vietā var stādīt persikus. Par izturīgāko dārznieks uzskata šķirni ‘Maira’, kas ražo jūlija otrajā pusē, bet ziemā nav jāpiesedz. Maksā aptuveni 8 eiro.

Izturīgi ir aprikožu sēklaudži un uz tiem potētās šķirnes, kas paildzina koka mūžu. Stāds maksā aptuveni 5 eiro.

Katru gadu ražos plūmes ‘Kometa’ (agra, stipri jāīsina dzinumi) un ‘Viktorija’ (vēla).

Skaistumam izcila ir krūmveida plūme ‘Lama’ ar lielām, sarkanām lapām un augļiem, kam ir sarkanīgs mīkstums.

Bioloģiski audzētais – visvērtīgākais

SAISTĪTIE RAKSTI

Ar bioloģiskajām metodēm stādus audzē Māris Kaminskis (zemnieku saimniecība “Dzērves”), tāpēc izvēlētas veselīgas, izturīgas šķirnes, lai nebūtu jālieto ķīmija. Stādi ziemojuši uz lauka un piemēroti mazdārziņiem un bioloģiskajām zemnieku saimniecībām, kas veido augļu dārzus. Saimnieki šķirņu izvēlē un kopšanā sniedz arī konsultācijas. Piemēram, ābele ‘Liberty’ ir imūna pret kraupi, ‘Belorusskoje Maļinovoje’ – sevišķi izturīga šķirne ar skaistiem, sarkaniem āboliem. Savuārt ‘Konfetnoje’ un ‘Kovaļenkovskoje’ augļi ir ļoti saldi.

Gardi ir, protams, persiki un aprikozes, bet tie audzējami tikai labās dārza vietās.

Dārzkopja lepnums būs valrieksti. Par šiem retumiem saimnieks saka: to vecākaugiem bijusi bagāta raža, koki ir ne pārāk liela auguma. Piecgadīgi konteinerstādi maksā 9–10 eiro.

Stādaudzētavu karte

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Sēklas un stādi kļūs dārgāki: kam gaidāms straujākais cenas kāpums? 8
21 stundas
Ļoti, ļoti garšīgi! “Slinkā” kūka”Napoleons”
16 stundas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Omīšu gudrības: kā pagatavot paštaisītu tīrīšanas līdzekli? 1
1 diena
Debešķīgi gards kartupeļu sacepums uz “ātro”
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Daudzbērnu ģimenes tiešām sliktākā stāvoklī nekā pensionāri?” Soctīklotāji neizpratnē par valsts pabalstiem rēķinu nomaksāšanai 234
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Uz Liepājas šosejas avarējis satiksmes autobuss; ir cietušie 5
12 stundas
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
Katrs iedzīvotājs saņems uzreiz samazinātu rēķinu jau automātiski – viss, kas jāzina par valsts atbalstu energokrīzē
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena tev to atgādinās – klusēšana ir zelts! Horoskopi 21.janvārim 1
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Māksliniece Elita Patmalniece atklāj, cik ilgu laiku katru dienu viņai nākas veltīt savai frizūrai
20 stundas
Lasīt citas ziņas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kur uzglabāt, cik ilgi “drošas”: kā pareizi rīkoties ar medicīniskajām sejas maskām un respiratoriem? 32
1 diena
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Pārklāj podiņu, kur iesētas sēkliņas – mini siltumnīca gatava! Plus vēl 8 lieliski veidi, kā izmantot pārtikas plēvi 1
2 dienas
Ķiršu tomātu zupa ar saldo krējumu un tīģergarnelēm
2 dienas
MB
Madara Briede
Praktiski
Cik ilgi Latvijā būs derīgs vakcinācijas sertifikāts? Izmaiņas stāsies spēkā jau 15.februārī 81
3 dienas
Pannā gatavoti siera plācenīši
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Puisītis ar dēmonisko skatienu: 20.gadsimta beigu modernie “dekori”. Vai tavās mājās tāds bija? 10
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Cipule skaidro, kāpēc pašlaik nevajadzētu ieviest ļoti stingrus ierobežojumus
38 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Cilvēki domā par ilgtspēju, savu veselību, mieru! Trešdaļa pilsētnieku gatavi pārcelties uz dzīvi laukos
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Slikto braukšanas apstākļu dēļ aicina izvērtēt nepieciešamību doties ceļā 2
1 stunda
ML
Māra Libeka
Stāsti
Ko darīt ar dzērājšoferiem? Vai aizstāvētu autovadītāju, kurš nāvējoši notrieca bērnu? Saruna ar advokātu Jāni Rozenbergu
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Saskrējuši kā bites uz medus!” zemledus makšķernieki apsēduši Juglu
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sals mīsies ar atkusni. Vai gaidāmas arī vētras? Laikapstākļu prognoze nākamajai nedēļai
2 minūtes
LE
LETA
Ziņas
IVP saīsina Covid-19 vakcīnu intervālu mazākajiem bērniem līdz sešām nedēļām 1
15 minūtes
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Apsveicami, ka par viņu ir tik maz informācijas!” Egilam Zviedrim visu frakciju atbalsts
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Neparasts atradums: Liepājas pusē jūras krastā atrod pudeli ar vēstījumu. Meklē vēstījuma autorus 11
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Būs policija, mēs brīdināsim,” veikalu tīkla vadītājs atklāj, kā pārbaudīs sejas maskas pie lielveikaliem 118
1 diena
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Latvijā ir vairāk nekā 191 tūkstotis bezīpašnieka ēku. Kā īpašumā tās varētu pāriet? 62
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Stiliste Žanna Dubska par vīriešiem, kas uzsāk attiecības ar jaunākām sievietēm: “Viņi paši novecos un būs viņām par vecu!” 24
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Kompensēs OIK, elektrības sadales tarifu, būs mēneša pabalsts par katru bērnu!” Eglītis atklāj, kā valdība palīdzēs iedzīvotājiem cīņā ar inflāciju 136
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Kur vēl nervozāku situāciju kā pašlaik!” Kreituse par to, ka visi klusē par valdības dēļ stresā iedzītiem iedzīvotājiem 119
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Traģiskā negadījumā 37 gadu vecumā miris viens no talantīgākajiem aktieriem pasaulē
22 stundas
Ļoti, ļoti garšīgi! “Slinkā” kūka”Napoleons”
16 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Padoties netaisos!” Gundars Kalve – vīrs, kurš ar traktoru gāza no postamenta un nogremdēja Daugavā Otrā pasaules kara lielgabalu 612
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Līdz šim vakcināciju pret Covid-19 sākuši 70,73% iedzīvotāju
09:29
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kvalitatīvs aprīkojums skaistumkopšanas salona ierīkošanai
09:19
LE
LETA
Ziņas
Sals mīsies ar atkusni. Vai gaidāmas arī vētras? Laikapstākļu prognoze nākamajai nedēļai
09:18