Ekonomika
Darbs un nauda

Laidīs apgrozībā Zemgalei veltītu divu eiro piemiņas monētu0

Publicitātes foto

Latvijas Banka trešdien, 26.septembrī, laidīs apgrozībā Zemgalei veltītu divu eiro piemiņas monētu, aģentūrai LETA pavēstīja centrālajā bankā.

Noslēgs sēriju

Ar šo monētu tiks noslēgta Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā divu eiro piemiņas monētu sērija, kas ir viens no Latvijas Bankas veltījumiem Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. Latvijas Banka 2016.gadā izlaida divu eiro piemiņas monētu ar Vidzemes ģerboni, bet pērn – monētas ar Kurzemes un Latgales ģerboņiem.

Latvijas Bankā atzīmēja, ka Zemgale ir vienīgais Latvijas kultūrvēsturiskais apgabals, kas robežojas gan ar Kurzemi, gan Vidzemi, gan arī ar Latgali. “Šeit ir vieni no auglīgākajiem labības tīrumiem Ziemeļeiropā, kas daudzus gadsimtus nodrošinājuši reģiona turību. Novads pazīstams arī ar savu bagātīgo upju tīklu un vēsturi, kurā īpaša vieta ir zemgaļu 13.gadsimta brīvības cīņām,” pauda centrālajā bankā.

Izlaidus īpašu monētu komplektu

Vienlaikus ar šo divu eiro piemiņas monētu Latvijas Banka izlaidusi arī īpašu monētu komplektu, kurā ietvertas visas četras Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās monētas suvenīriesaiņojumā.

Eiro piemiņas monētas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un arī citās eirozonas valstīs. Zemgalei veltītā divu eiro piemiņas monētas tirāža ir 500 000 eksemplāru. Kopējā monētas tirāža suvenīriesaiņojumā ir 7000 eksemplāru, no kuriem 2000 eksemplāru iekļauti īpašajā komplektā.

Jaunās piemiņas monētas nacionālās puses grafisko dizainu veidojis mākslinieks Laimonis Šēnbergs, bet plastisko veidojumu – Jānis Strupulis. Monētas kaltas Vācijā – kaltuvē “Staatliche Münzen Baden-Württemberg”.

Pirmā monēta bija veltīta Vecrīgai

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā 2014.gadā, veltīta Rīgai – uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma.

Katru gadu ikviena eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas Eiropas Savienības valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
“Latio” vadītājs Šīns: Sabiedrībai būtu ļoti tīkami, ja NĪN varētu piemērot tikai zemei 2
3 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Ja vienu mēnesi saņem 500 eiro, bet citu – 20 tūkstošus, bankai būs jautājumi. Saruna ar FKTK priekšsēdētāju Santu Purgaili 7
Intervija 4 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Rīgas osta pilnībā gatava graudu pārkraušanas sezonai 1
4 dienas

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Dodamies uz centrāltirgu: Cik šobrīd maksā gailenes? Vai barakvikas arī var nopirkt?
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Viņš mani notrieca zemē, jāteniski uzsēdās virsū un ar nazi dūra kaklā!” Vīrs meitas acu priekšā dusmās smagi ievaino sievu 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svarīgi šoferīšiem Rīgā: Otrdien un trešdien filmas uzņemšanas dēļ centrā būs ierobežota satiksme
32 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kāpēc lielākā daļa iedzīvotāju joprojām turpina pārmaksāt par elektrību
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
NBS skaidro, kā rīkoties, uz ceļa sastopot militāro kolonnu – apstāties ceļa malā vai turpināt braukt?
2 stundas