Ekonomika
Darbs un nauda

“Medus monēta” pieprasīta: Latvijas Bankas kasēs tās jau izpirktas1


Latvijas Banka 2018.gada 22.maijā laidīs klajā “Medus monētu”.
Latvijas Banka 2018.gada 22.maijā laidīs klajā “Medus monētu”.
Foto – Latvijas Banka

Latvijas Bankas kasēs izpirkta inovatīvā kolekcijas monēta “Medus monēta”, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

“Cilvēku interese par inovatīvo kolekcijas monētu “Medus monēta” bija ļoti liela, un monētas tikko ir izpirktas gan monētu iegādes vietnē www.e-monetas.lv, gan Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā,” sacīja Silakalns.

Viņš piebilda, ka, rūpējoties, lai iespēja iegādāties monētu būtu pēc iespējas plašākam cilvēku lokam, bija noteikts divu monētu iegādes limits vienam pircējam.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas Banka otrdien izlaida inovatīvu kolekcijas monētu “Medus monēta”.

Monētas forma ir sešstūris ar viļņotām malām un nošķeltām virsotnēm. Monētas priekšpusē (aversā) attēlotas bišu šūnas, ar dažādas intensitātes matējumu iezīmējot Latvijas kontūru un Rīgas jūras līci, lejasdaļā pa kreisi vietots uzraksts “Latvija” un gadskaitlis 2018, savukārt monētas aizmugurē (reversā) ir bišu šūnu reljefa atveidojums ar matējumu un no centra pa kreisi nedaudz uz leju ir skaitlis 5, zem tā – uzraksts “eiro”.

“Monētas forma ir unikāla, un, savietojot monētas blakus, tās veido vienotu kopumu tāpat kā bišu šūnas medus kāri stropā,” piebilda Latvijas Bankā.

Saistītie raksti

“Medus monēta” veidota no sudraba un apzeltīta. “Medus monētas” maksimālā tirāža ir 3000 eksemplāru, bet tās cena Latvijas Bankā bija 53 eiro.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Ceļotājs, trīs inficēto kontaktpersonas, trīs “uz jautājuma zīmes” – 24 stundās atklāti septiņi jauni Covid-19 saslimušie
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtas sprādzienā bojāgājušie šodien tiks apglabāti masu bērēs
42 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu 2
16 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Urnu es saņēmu, bet kas tur iekšā? Es nezinu,” Dairis šokā par apbedīšanas biroja nekaunību 2
14 stundas