Baibas Ektermanes zīmējums

Laimas zīme sargā, harmonizē un attīra. Latvisko simbolu skaidro Brigita Ektermane 0

Laima līdzās Dievam ir pasaules kārtības, cilvēku likteņa licēja un pārraudzītāja, bet lēmējs ir Dievs. Viņas pārziņā  ir cilvēka piedzimšanas laiks, vieta, tauta, dzimta, ģimene, iedzimtība, veselība, turība, dzīves garums. Laima un Dievs, tāpat kā Māra, zina nākamo notikumu gaitu. Laima palīdz dzemdībās, lai tās būtu veiksmīgas, taču pirms tam kaut kas jāziedo. Laima seko cilvēka liktenim, tai ir spēks palīdzēt, visu redzēt. Laimai palīdz Dēkla un Kārta. Dēkla ir zīdaiņu dieviete, Kārta palīdz kārtot likteni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Laimas izpausme ir uguns, caur uguni Laima attīra cilvēka astrālo ķermeni, sargā no zibens un ugunsgrēka. Laima atbild par ēterisko pasauli, mentālo plānu, dvēseli. Uguns ir enerģija, kuru grūti aptaustīt, tādēļ Laimas krustu sauc arī par Ugunskrustu, tā ir solāra zīme, kas simbolizē vērpšanu. Laimas krusts, kurš vērpjas pa saulei, ietiecas pasaulē, enerģiju izmētā ap sevi, bet, vērpjoties pret sauli, koncentrējas centrā jeb kodolā, kas simbolizē dvēseli jeb augstāko ES. To lieto, lai viss izdotos, lai saņemtu padomu, aizsardzībai, tas pasargā no ļauna, iegriež enerģiju, ir pavarda svētības zīme.

Ja dodas par kaut ko cīnīties, sasit katru, kurš iet negodīgā cīņā. Laimas zīmes iegrieza vai novietoja bērnu gultiņas galā, ieauda jostā, segā, kurā ietina bērnu, bērnam piedzimstot, mājas spārē novietoja Ugunskrustu. Laimas zīme harmonizē, atveseļo, attīra no enerģētiskiem blokiem, līdzsvaro. Laimas skaitlis ir trīs, tas dod kustību, radošumu. Laima tek basām kājām, vaļējiem matiem ar liepu zaru slotiņu padusē, sēž pie ratiņa un vērpj cilvēku likteņus, kas ir kā ēterisks sudraba pavediens, kurš nosaka dzīvības enerģijas daudzumu. Ķermeni iedomājas kā vārpstiņu, ap kuru tinas šis diegs. Kad vārpstiņa pilna, pavediens trūkst un cilvēka dzīvības pavediens apraujas. Laimas zīme lietota senajā dvēseļu kultā, kur tā savu simbolisko nozīmi ietvērusi spalvā un putnā. Putns mirušo dvēseles pavada uz debesīm, Laima tās sargā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Simbolisks Laimas atribūts ir slota mājokļa slaucīšanai, taču nedrīkst gružus slaucīt pāri slieksnim, jo tos var ieslaucīt Laimiņai acīs. Uz sliekšņa nedrīkst cirst malku, lai nenocirstu Laimai kāju. Arī pirts slota slauka prom slikto informāciju, palīdz attīrīties, būt veselam. Laimas koks ir liepa, jūliju sauc par Laimas mēnesi.

Pie Laimas rīkiem pieder tādas zīmes kā Laimas slotiņa, Laimas grābeklīši, Laimas skujiņa. Laimas slotiņa aizslauka visu nevēlamo, sargā no ļauna, tas ir universāls laika plūsmas simbols. Ar trim zariem ir aizsardzības slotiņa, kuru velk gan virs durvīm, gan baļķos, būvējot māju, gan uz sliekšņa, var vienkārši ieskrāpēt ar naglu. Ar sešiem zariem ir veselības slotiņa, kuru slimības gadījumā velk ar pirkstiem uz galvas virs avotiņa vai pāri slimajai vietai. Ar deviņiem zariem ir spēka slotiņa. Laimas grābeklīši enerģētiski piesaista dzīvības enerģiju, labklājību.

Skujiņa ir Laimas iemītas pēdiņas, kurās trāpot cilvēka dzīve kļūst līdzsvarotāka, laimīgāka.

Kas ir laime? Laime ir laba un veiksmīga dzīve, taču laime nav pasivitātē, bet dinamiskā, aktīvā darbībā.

Ej, Laimiņa, kur iedama,

Nāc jel mani apraudzīt;

Nāc jel mani apraudzīt,

Kāda mana dzīvošana.

Laimes zīmei ir svarīga nozīme cilvēka prāta strukturēšanā, tā palīdz saprast līdzatbildību katra paša likteņa veidošanā. Laimei vajag tik maz, to var sasniegt, dzīvojot saskaņā ar Augstāko, ar galvenajām pamatvērtībām un pārveidojot jebkuru negatīvu emociju par mīlestību un žēlsirdību. Daudzas patiesības kļūst saprotamas, izejot pārbaudījumus vai sasniedzot noteiktu vientulības pakāpi un norobežojoties no masu apziņas ietekmes. Šodienas cilvēkiem trūkst ticības un tiekšanās, tādēļ gribu aicināt – izpildiet visus pienākumus, kurus uzņematies, līdz galam, esiet pateicīgi, neuztraucieties, neesiet dusmīgi, esiet labi pret citiem.

Kad cilvēks ir patiess un godīgs, tad katra darbība fiziskajā plānā veicina Laimas labvēlību. Vienīgais cilvēks šajā pasaulē, ko jūs varat pāraudzināt, esat jūs pats, esiet vienmēr mīlestībā, un viss ap jums sāks mainīties uz labo. Katrs cilvēks pats izdara izvēli, katrs pats saņem savas izvēles augļus.

Reklāma
Reklāma

Katram ir sava Laima, tāpēc iedegsim baltu sveci, nomierināsim prātu un, raugoties Laimas zīmē, parunāsimies. Pateiksimies par notikumiem, kuri bijuši patīkami un sagādājuši jaukas emocijas, pateiksimies par notikumiem, kuri bijuši nepatīkami un palīdzējuši mums apzināties sevi vēl vairāk, un ieraudzīt, ka esam izturīgāki un stiprāki, nekā paši domājam. Visas mūsu emocijas ir būvmateriāls mūsu dzīvei, bet domas, piepildītas ar sajūtām un emocijām, materializējas. Izrādīsim cieņu un bijāšanu savai Laimei, jo, ja tās nav, Laima cilvēku atstās un atnāks nelaime. Palūgsim padomu, aizsardzību, piedošanu, pateiksim paldies.

Lai mūsos ienāk Gaisma un Mīlestība, lai šīs enerģijas piepilda mūsu fizisko ķermeni, smalkos ķermeņus, telpu ap mums. Sūtīsim to saviem mīļajiem un tuvajiem, mūsu Latvijai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.