Horoskopi un mistika
Ezoterika

Māras zīme – pamatīgums, drošība un auglība. Spēka zīmes skaidro Brigita Ektermane2

Ilustrācija – Brigita Ektermane

Māras zīme tiek attēlota kā vienādmalu trijstūris ar virsotni uz leju, tā piešķir pamatīgumu un drošību, kāzās nepieciešama zīme, lai savienība būtu auglīga.

Savukārt Māras krusts veidojas no pieciem zelta krustiņiem, izsakot gan pilnību, gan noslēgtību. Garīgā Dieva enerģija pārtop materiālajā enerģijā. Ir divi Māras krusti – slīpais un taisnais. Slīpais simbolizē vieliskās pasaules aktīvo, dinamisko stāvokli, taisnais simbolizē nedzīvo matēriju.

Lieta, kam uzvilkta šī zīme, simboliski tiek ziedota Mārai, pretī saņemot tās svētību un aizsardzību, tādēļ, cepot maizi, slīpo Māras krustu liek uz klaipiņiem. Taisnais Māras krusts veido aizsarglauku, to lieto aizsardzībai, apturētai kustībai, piemēram, saimniece pelnos uz nakti ievilka šo zīmi, lai oglītes saglabātos karstas līdz rītam.

Dievs ir pasaules tēvs, bet Māra pasaules māte, tos apvienojot, iegūst līdzsvaru.

Māra ir fiziskās, materiālās jeb vieliskās pasaules izpausme, izteikti pagāniska dievība. Simbolizē sievišķo enerģiju, mājas pavarda sargātāja, auglības, lopu, ražas devēja, arī zemes un pazemes valstības pārvaldniece.

Māra rūpējas par vieliskā apvalka došanu dvēselei, ir ciešā saistībā ar daudzām citām mātēm – vēja māti, meža māti, zemes māti, piena māti, jūras māti utt. Māra ir mūsu tautas egregora izpausme, aizbildne no smalkās pasaules. Māras zīme palīdz uzņemt zemes enerģiju.

Dabā Māru simbolizē mārpuķīte, mārīte, mārdadzis, melna čūska. Māras koks ir vītols, krāsa melnbalti raiba, tika attēlota kā vienkārši ģērbta sieviete.

Māras zīmi lieto aizsardzības un pārticības uguns rituālos, ugunskuru veidojot kā vienādmalu trijstūri ar virsotni uz leju. Palūdziet domās vai skaļi, lai Māra jūs sargā un palīdz nopelnīt naudu ikdienas vajadzībām. Zīmes centrā varat nolikt simbolisku ziedojumu, piemēram, maizi un medu.

Slīpo Māras krustu uzvelk maizei vai jebkuram ikdienā gatavojamam ēdienam, lai būtu sāta sajūta un svētība. Kā uzlīmi lieto pie ledusskapja, lai tajā vienmēr būtu viss ikdienā nepieciešamais. Materiālās pasaules dievības simboli lieliski noder uz vizītkartēm, veidlapām, biroju telpu interjerā. Protams, arī rotās ieliktā Māras zīme jūs sargās un piesaistīs pārticību, stabilitāti.

Saistītie raksti

Dziedniecībā, lai ātrāk atveseļotos, ņem trīs sveces, krāsu izvēlas pēc vajadzības, izveido Māras zīmi – trijstūri ar galotni uz leju. Cilvēkam jāatrodas sēdus vai guļus zīmes centrā un saviem vārdiem jāizsaka lūgums. Šāda metode palīdz dziedināt fizisko ķermeni, jo Māra atbild par vielisko pasauli.

Lai Dievs, Laima un Māra ir ar mums!

Šorīt agri celdamās,

Trīs vārdiņus vien sacīju;

Mīļš Dieviņš, Laima, Māra,

Nāciet manim palīgā.

Foto – Anda Krauze
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Covid-19 dēļ Rīgas skolas kļūst tukšākas: paziņo, cik klases jau devušās karantīnā
27 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 4
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nolaupītā vērtība varētu būt pusmiljons eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību 6
2 stundas
LE
LETA
Sports
“Visai komandai kopā ar treneriem noteikta pašizolācija.” Rīgas “Dinamo” dodas karantīnā
34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Smaga avārija uz Vidzemes šoseja: kravas auto ietriecies mikroautobuss, daļēji bloķēta satiksme
42 minūtes