Šobrīd pēdējais Rīgas zoodārza dzīvi palikušais sarkanais flamings esot viens no vecākajiem zoodārza iemītniekiem. Tam ir 36 gadi. Arī četriem sārtajiem flamingiem – tuvu tam.
Šobrīd pēdējais Rīgas zoodārza dzīvi palikušais sarkanais flamings esot viens no vecākajiem zoodārza iemītniekiem. Tam ir 36 gadi. Arī četriem sārtajiem flamingiem – tuvu tam.
Foto – Madara Briede

Lapsa nokodusi zoodārza flamingus 10

Jau kādu laiku kādreiz kuplā krāšņo un graciozo flamingu bara vietā Rīgas Zooloģiskajā dārzā redzami vien pieci šīs sugas putni. Kā informē zoodārzā, daļu flamingu pirms nepilna gada nokodusi teritorijā iekļuvusi savvaļas lapsa, pārējie palēnām miruši cienījamā vecuma dēļ. Pārskatāmā nākotnē šo putnu ganāmpulku nav plānots atjaunot.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Lasīt citas ziņas

Lapsas radītais posts zoodārzam esot ļoti liela bēda. Darbinieki to sajūtu ziņā pielīdzinot gadījumam, kad kopā ar zebru māju sadega tajā mītošie dzīvnieki. “Lapsa diezgan paplosās. Ja tā tiek putnu barā, tad kož nost un saplosa nevis vienu, bet vairākus dzīvniekus, tāpēc postījumi ir visai nežēlīgi,” stāsta zoodārza pārstāve Laura Līdaka un piebilst, ka Mežaparks esot lapsu plaši apdzīvots. Tāpēc esot ļoti jādomā, kā pasargāt zoodārza iemītniekus no šī mednieka. Patlaban, kamēr Rīgas zoodārzam nav iespēju izveidot labi aizsargātu aploku, jaunu putnu iegāde netiekot plānota.

Tagad, ziemā, dzīvi palikušie – viens sarkanais un četri sārtie – flamingi uzturas flamingu mājā. Lai tos pasargātu no lapsu uzbrukumiem, tagad tie arī vasaras mēnešos nakts stundas pavadot iekštelpās. Kā stāsta zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns, šie putni zoodārzā ieradušies pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, bet to dzīves ilgums nebrīvē esot aptuveni 40 gadi. Šobrīd pēdējais dzīvais sarkanais flamings esot viens no vecākajiem zoodārza iemītniekiem – tam ir 36 gadi. Šiem putniem raksturīgi vairoties, dzīvojot lielā barā. Gan šī apstākļa, gan putnu vecuma dēļ cerības uz piecu dzīvi palikušo flamingu pēcnācējiem esot niecīgas.

CITI ŠOBRĪD LASA

No lapsu uzbrukumiem iepriekš cietuši gan zoodārza pāvi, gan jūras kraukļi, kas jau tikuši pie drošāka aploka. Zoodārzā nepierakstīto lapsu apciemojumu dēļ pārveidots arī pelikānu, pāvu iežogojums, bet īpašo sugu pīlēm izvēlēta drošāka apmešanās vieta.

Savvaļas lapsas periodiski plosās arī citu valstu zoodārzos. Piemēram, Londonas zoodārzā pirms septiņiem gadiem lapsas nokoda 11 pingvīnus, bet Helsinkos – visus 16 tur mītošos flamingus. Vācijas zoodārzā 2012. gadā naktī caur lapsas izveidotu caurumu ķenguru aploka žogā izmuka ķenguri, kuri tālāk izkļuva no zooloģiskā dārza teritorijas caur mežacūkas izraktu bedri pie žoga. Bet Rīgas Zooloģiskā dārza ārpilsētas bāzē “Cīruļi” Liepājas rajona Kalvenes pagastā pirms 15 gadiem savvaļas vilks nokoda divas grūsnas aitas, divas kazu mātes un tekuli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.