Lapsa par patvēruma meklētājiem: Šādi cilvēki ar uzvedību kā pusmērkaķiem šeit parādīsies arvien vairāk un vairāk 74

Caurmēra Latvijas iedzīvotājs neko nezina par šo cilvēku mentalitāti, par viņu pasaules uztveri, par viņu dzīvesveidu. Par tiem, kas no visādām pasaules malām, šobrīd pārsvarā no lejas – dienvidiem un no austrumiem, skatās mūsu Latvijas virzienā. Tad, kad viņi šeit, kā izskatās, itin drīz nokļūs, tad mums te gan būs daudz pārsteigumu, šādu komentāru TV24 raidījumam “Preses klubs” sniedza publicists Lato Lapsa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā 105
Lasīt citas ziņas

Tas, ka viņi uzvedas kā sasodīti pusmērkaķi un tamlīdzīgi, ir pilnīgi normāli, jo cilvēki pasaulē ir dažādi, dažādi dzīvo un uzvedas, dažādi iemācījušies skatīties uz pasauli, dzīvot savā cūkkūtī – tas ir normāli. Šādu cilvēku šeit būs arvien vairāk un vairāk, prognozē publicists.

Otrs moments. To, ka šie cilvēki tiek šeit uzņemti, pieturēti, uzturēti, aprūpēti, lai gan valstij par to pretī nav nekādas pateicības, respekta, nekā – arī tā ir normāla lieta, saka Lapsa, piebilstot, ka “Latvijas valsts viņiem nav nekāds sapnis, nekāds aicinājums.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lapsa akcentē, ka tas, ka Rīgas ielās vēl bez mūsu baltas krāsas cilvēkiem citādie ir tikai dažādu firmu kurjeri, tas tomēr liecina, ka mēs neesam patvēruma meklētājiem nekāda paradīze. Vai tas ir labi, vai slikti, bet priekš šiem cilvēkiem esam trūcīga valsts ar draņķīgu klimatu, tāpēc labāk no šejienes tīties projām, tā patvēruma meklētāju uzskatus raksturo Lapsa.

Epizodes, ka no patvēruma meklētāju centra “Muceniekos” cilvēki bēg projām, tas ir kā padomju laiku anekdote – “Mēs izliekamies, ka strādājam, jūs izliekaties, ka jūs mums maksājat.” Lapsa velk līdzības, ka valsts izliekas, ka dod patvērumu, bet nelegālie imigranti izliekas, ka kādu brītiņu pieņem šo patvērumu, un tad notinas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.