Latvijā
Novados

Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas0

Foto – Fotolia

Diennakts laikā Latgales reģionā notika divas sēņotāju glābšanas operācijas, informē Valsts policija.

Vakar Valsts policijas Balvu iecirknis saņēma informāciju no kāda iedzīvotāja, ka Balvu novadā, visdrīzāk, ir apmaldījusies 1956.gadā dzimusi sieviete, kura pēdējo reizi tika redzēta iepriekšējā dienā ieejot mežā, taču tā arī nebija atgriezusies nakšņošanai savā dzīvesvietā.

Likumsargi nekavējoties izbrauca uz notikuma vietu, lai kopā ar citiem dienestiem uzsāktu nepieciešamos meklēšanas pasākumus.

Šoreiz sievietes glābšanai tika piesaistīts arī Valsts robežsardzes helihopters, Valsts policijas un robežsardzes kinologi ar dienesta suņiem, kā arī būtisku atbalstu sniedza nevienaldzīgi iedzīvotāji.

Plašu meklēšanas pasākumu rezultātā, sieviete tika atrasta, nogādāta drošībā un pēc tam arī nodota mediķu aprūpē.

“Vēlamies pateikties iedzīvotajam, kurš ar savu traktortehniku palīdzēja meža ceļā iesprūdušajam dienesta transportlīdzeklim, ka arī vīrietim, kurš mežā pamanīja apmaldījušos sievieti un nekavējoties ziņoja likumsargiem par viņas atrašanās vietu,” uzsver policija.

Līdzīga situāciju notika arī Ludzas novadā, kur vakar mežā bija apmaldījies 1948.gadā dzimušais sēņotājs.

Arī šoreiz policisti sadarbībā ar Valsts robežsardzes kinologiem veica plašus meklēšanas pasākumus, operatīvi noskaidroja vīrieša atrašanās vietu un nodeva viņu mediķiem, veselības stāvokļa pārbaudei.

Abi šie notikumi ir ar laimīgām beigām, jo gan vīrietis gan sieviete sveiki un veseli atgriezās mājās, taču Valsts policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem, dodoties sēņot un ogot, būt gudriem un prātīgiem, un nodrošināties ar pašu nepieciešamāko, lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk varētu atgriezties siltajās mājās.

Nedrīkst aizmirst paņemt līdzi pilnībā uzlādētu telefonu saziņai, kā arī lejupielādēt Valsts policijas aplikāciju “Mana drošība”, lai nepieciešamības gadījumā varētu nosūtīt savas koordinātas operatīvajiem dienestiem. Aplikāciju “Mana drošība” savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt Google Play un Apple Store veikalos.

Situācijās, kad vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem nav mobilā telefona, un personas, kurām ir nopietnas veselības problēmas, nolemj mežā doties vienas pašas, kādam no līdzcilvēkiem būtu jādodas līdzi. Tā tiktu pavadīta ne tikai kāda kopīga pēcpusdiena, bet arī būtu iespēja parūpēties par viņu drošību.

Cerībā atrast vairāk meža labumu, nevajadzētu doties dziļi mežā, bet gan sēņot vai ogot sev zināmās vietās vai netālu no meža celiņiem.

Ja nu tomēr mežā gadījies apmaldīties, nevajadzētu krist panikā, bet mēģināt ieklausīties, vai apkārt ir dzirdama autotransporta skaņa, censties atrast meža celiņus vai klajāku vietu, kur nav lapotnes un kuru var vieglāk pamanīt no augstuma.

Saistītie raksti

Ja ir iespējams, izveidot no zariem vai citiem mežā atrodamiem materiāliem vārdu “SOS” vai kādu citu apzīmējumu, tādējādi ziņojot par savu atrašanās vietu situācijās, kad tiek iesaistīts helikopters.

Valsts policija informē, ka gadījumā, ja esat apmaldījies, un gaidāt palīdzību, esiet uzmanīgi, un sekojiet līdzi skaņas un gaismas signāliem, jo cilvēku meklēšanai tostarp plaši tiek pielietota policijas transportlīdzekļa skaņas un gaismas signālu taktika, ar kuru apmaldījusies persona tiek orientēta uz konkrētu izejas punktu, kurš pēc situācijas ir vistuvākais.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 28. maijā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā tieši Covid-19 krīzē iztērēti vairāki miljardi eiro? Opozīcijas deputāti pieprasa skaidrojumu 5
12 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas