Ekonomika
Bizness

“Latitude Yachts” veiksmīgi turpina kuģu būves tradīciju Rīgas ostā0

Publicitātes foto

Šonedēļ no “Latitude Yachts” stāpeļiem ūdenī svinīgi tika nolaists Rīgas ostas uzņēmumā nule kā tapušā zvejas kuģa “ELLA” korpuss. Tas aprīkots ar galvenajiem kuģa mehānismiem – dzinējiem, dzenskrūvi un stūri.

Nākamajās nedēļās kuģim vēl uzstādīs alumīnija virsbūvi un stūresmāju, kas izgatavota “Latitude Yachts” cehā. Kuģa aprīkojuma montāžas darbi tiks pabeigti Īrijā, un pēc aptuveni 6 mēnešiem “ELLA” uzsāks zveju Atlantijas okeānā. Kuģis top pēc dāņu kompānijas VESTVÆRFTET pasūtījuma.

No tērauda izgatavotā kuģa garums ir 27,38 metri, un tā korpusa svars sasniedz 215 tonnas. Šādu gabarītu kuģa nolaišana ūdenī iespējama tikai ar peldošā celtņa palīdzību, kas speciāli šim nolūkam bija ieradies Rīgas ostā no Polijas.

Pēc kuģu būvētāju ieražām, pirms jaunā kuģa ielaišanas ūdenī, pret tā bortu tika sasista šampanieša pudele, vēlot kuģim veiksmīgu mūžu un “vienmēr septiņas pēdas zem ķīļa”.

Uzņēmumā, kas Rīgas ostā strādā ar preču zīmi “Latitude Yachts”, tiek veikts kuģu un jahtu ražošanas pilns cikls – projektēšana, ražošana un aprīkošana, kā arī sniegti peldlīdzekļu remonta, modernizācijas un servisa pakalpojumi. Uzņēmuma galvenā ražotne atrodas ostas teritorijā – Sarkandaugavā.

Viens no veiksmīgiem uzņēmuma darbības virzieniem ir individuālu projektu realizēšana pēc īpašām klientu vēlmēm un prasībām. Pirms vairākiem gadiem “Latitude Yachts” tapa divas ekskluzīvas jahtas – trimarāni, kuras bija garākās šāda veida jahtas pasaulē. Arī pašreiz ražošanā atrodas divi ekskluzīvi nestandarta kuģi, ko plānots pabeigt līdz šī gada beigām.

Saistītie raksti

“Latitude Yachts“ pastāvīgi tiek nodarbināti ap 200 cilvēku, periodiski to skaitam pieaugot pat līdz 500 darbiniekiem.

Publikācija tapusi sadarbībā ar “Rīgas brīvostas pārvaldi”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
31 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 1
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
45 minūtes