Preses konferencē par „5G Techritory” pasākumu
Preses konferencē par „5G Techritory” pasākumu
Publicitātes foto

Latvijā 5G tīkls LMT būs pieejams jau no 2019. gada sākuma 0

5G ir šobrīd jaunākā mobilo sakaru paaudze, kas rada pilnīgi jaunas iespējas ikvienā nozarē un sektorā. Tehnoloģija pavērs pilnīgi jaunas iespējas – gan 5G infrastruktūras ražotājiem, gan mobilo telefonu operatoriem, gan arī uzņēmējiem un ikdienas lietotājiem.

VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
“Redzams ēku novietojums, militārā tehnika,” skatītājs satraucas, ka Ādažu poligons ir labi redzams Google Maps
Lasīt citas ziņas

Nākošnedēļ Rīgā norisināsies starptautiskais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums „5G Techritory”, kas vienuviet pulcēs pasaules vadošās tehnoloģiju kompānijas un Eiropas politikas veidotājus kopīgās diskusijās par 5G tīkla nākotnes potenciālu, portālu “LA.lv” informēja “Latvijas Mobilais Telefons”.

Ceturtdien preses konferencē viesnīcā Grand Hotel Kempinski Riga, tika atklāta Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas foruma „5G Techritory’’ oficiālā programma, kā arī izziņots 5G ieviešanas laiks Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

„5G foruma galvenais mērķis ir izveidot sadarbības platformu Baltijas jūras reģiona valstu starpā, lai sekmētu 5G tehnoloģiju attīstību un pielietojumu, tādējādi sekmējot reģiona ekonomisko izaugsmi. Ņemot vērā Latvijas sasniegumus mobilo telekomunikāciju jomā un ekosistēmas attīstību, Latvija vēlas uzņemties vadošo lomu šajā procesā un sekmēt pārrobežu projektu attīstību,” uzsvēra „5G Techritory’’ programmas direktors Neils Kalniņš.

Demonstrēs testa tīklu

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) šobrīd kopā ar starptautiskajiem partneriem strādā pie 5G tehnoloģijas attīstības un ieviešanas Latvijā.

„„5G Techritory’’ foruma laikā mēs izveidosim un demonstrēsim pirmo 5G testa tīklu Latvijā. No nākamā gada sākuma, tiklīdz būs pieejamas gala iekārtas patērētājiem, LMT piedāvās 5G komercrežīmā.

Ar 2G un 3G tīklu Latvija izcēlusies kā runātīgākā valsts Eiropā, ar 4G esam otrie visā pasaulē pēc mobilā interneta patēriņa.

Tā ir laba augsne, lai Latvija izvirzītos un būtu pasaules līderos arī ar 5G. 21. gadsimta lielākā vērtība ir gudri un talantīgi cilvēki. Savukārt nākotnes nafta valsts attīstībai ir moderno tehnoloģiju iespējas. Latvijai ir jāizmanto infrastruktūras priekšrocības, lai spētu konkurēt globālajā tirgū un uzlabotu dzīves kvalitāti mūsu iedzīvotājiem,‘’ tā preses konferencē par nākotnes plāniem un vīziju stāstīja Gunārs Danbergs, LMT viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos.

5G ļaus izveidot plašus lietu interneta risinājumus, nodrošināt mākslīgajam intelektam nepieciešamo darbības ātrumu un jaudu vai attālinātas operācijas veikšanai nepieciešamo darbības stabilitāti un drošību, izveidojot individuāli pielāgotus pakalpojuma parametrus un risinājumus.

Tāpēc visiem partneriem – mobilo sakaru operatoriem, partneriem un klientiem būs jāsēžas pie viena galda, lai saprastu, tieši kāds 5G risinājums vajadzīgs un kā to nodrošināt.

Daudz darāmā

Foruma ietvaros tiks apspriestas tādas tēmas kā vispārējais 5G tīkla regulējums Eiropā un pasaulē, risināts jautājums par inovācijām 5G tīkla ietvaros un to finansēšanas iespējām, kā arī apkopotas idejas par 5G potenciālu kā globālam spēles noteikumu mainītājam daudzās nozarēs un ar to saistītajām iespējām radīt jaunus 5G biznesa modeļus, īpaši tādās nozarēs kā viedā pilsēta (smart city), viedā mobilitāte (smart mobility) un viedā veselības aprūpe (smart healthcare).

Konferences laikā norisināsies arī politiskās diskusijas par 5G pārrobežu projektu īstenošanu. „Nākamnedēļ Rīga viennozīmīgi kļūs par 5G galvaspilsētu, jo šeit notiks vairāki jaunajai mobilo sakaru tehnoloģijai veltīti pasākumi. Kā nozīmīgākais valstu sadarbības kontekstā jāmin Baltijas valstu saprašanās memoranda parakstīšana par Via Baltica koridora attīstību savienotās un autonomās braukšanas un 5G tehnoloģiju attīstībai, ko Rīgā plāno akceptēt Latvija, Lietuva un Igaunija.

Tas sekmēs sadarbību un kooperāciju automatizētā transporta attīstībā, kā arī piesaistīs inovācijas un uzlabos drošību uz ceļiem,” preses konferencē atklāja Valters Bajārs, Satiksmes ministrijas (SM) Sakaru departamenta direktors.

Iespēja Latvijai

„Kas attiecas uz jaunajām tehnoloģijām, Latvija ir līdzīgu izaicinājumu priekšā tāpat kā pārējā pasaule. Ņemot vērā Latvijas priekšrocības, ir jāpanāk, ka esam ne tikai tehnoloģiju patērētāji, bet arī radītāji. Tādēļ pirms gada nolēmām rīkot „5G Techritory’’, lai aicinātu uz Latviju pasaules vadošos tehnoloģiju uzņēmumus, Eiropas politikas veidotājus un Latvijas uzņēmumus, kopīgi diskutētu un vienotos par sadarbības iespējam, attīstot un testējot jaunas tehnoloģijas viedās pilsētas, viedās mobilitātes un viedās medicīnas jomās.

Turklāt Latvijai tā ir iespēja vēl vairāk nostiprināt savas pozīcijas kā vienai no mobilo tehnoloģiju līdervalstīm, tāpēc izprast, kas ir 5G tehnoloģija un, galvenais, ko tā spēs, ir svarīgi ne tikai telekomunikāciju nozares pārstāvjiem,“ uzsvēra Neils Kalniņš, „5G Techritory’’ programmas direktors.

Forumā kopumā divu dienu garumā Rīgā vienuviet pulcēsies simtiem dalībnieku, to vidū Eiropas politikas veidotāji, valsts amatpersonas, biznesa līderi, investori, industrijas eksperti, jaunuzņēmumi un akadēmiskie pārstāvji, tostarp vairāk nekā 60 augstākā līmeņa runātāji no Eiropas, Āzijas un ASV.

To vidū būs arī Eiropas Komisijas Sakaru tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektors Roberto Viola (Beļģija), „Cisco Systems” vecākais viceprezidents Pīters Karlstromers (ASV), „Nokia Corporation” Eiropas tirgus vecākais viceprezidents Markus Borčerts (Somija), „Huawei Technologies Corporation” 5G produktu līnijas prezidents Čaobins Jangs (Ķīna), „Telia Company AB” viceprezidente – globālo pakalpojumu un operāciju vadītāja vietniece un grupu tīklu vadītāja Gabriela Stīfa Šēmane (Zviedrija), kā arī Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, valdības un industriju līderi un starptautiskie mediji.

Dienu pirms konferences, 26. septembrī, norisināsies „5G Ideation’’ jaunuzņēmumu seminārs, kas vērsts tieši uz jauno tehnoloģiju produktu radītājiem.

Pasākuma ietvaros jaunuzņēmumiem tiks dota iespēja diskutēt ar 5G tehnoloģiju nozares ekspertiem un augsta līmeņa vadītājiem.

Dalībnieki tiks iepazīstināti ar revolucionārā tīkla iespējām. 5G seminārā piedalīsies tehnoloģiju nozares entuziasti – jaunuzņēmumu pārstāvji no Baltijas, kā arī 20 jaunuzņēmumi no Dienvidkorejas, kuri jau strādā ar 5G produktiem un idejām.

SAISTĪTIE RAKSTI

„5G saistītie risinājumi startup vidē šobrīd vēl nav plaši izplatīti, bet ir redzams potenciāls kļūt par pirmajiem šajā jomā. Sākot darboties pie 5G risinājumu ieviešanas jau tagad, jauno tehnoloģiju Latvijā varētu sagaidīt ar konkrētiem risinājumiem viedās pilsētas, mobilitātes un veselības aprūpes jomās. ‘’5G Ideation’’ ir startup ekosistēmas atbilde telekomunikāciju industrijas attīstībai, kā priekšplānā šobrīd izvirzījušies lielie telekomunikāciju uzņēmumi.

Latvijā 5G tīkls būs viens no pirmajiem tik augstas kvalitātes tīkliem pasaulē, kas padarīs Latviju par pievilcīgu vietu, kur izstrādāt un pārbaudīt jaunos tehnoloģiskos risinājumus, ko pēcāk piedāvāt visā pasaulē,‘’ stāsta Kristīne Korņilova, TechChill izpilddirektore. Pasākumu „5G Ideation’’ organizē TechChill un Latvijas Mobilais Telefons (LMT), to atbalsta „5G Techritory’’ un Ziemeļvalstu Ministru padome.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
“Redzams ēku novietojums, militārā tehnika,” skatītājs satraucas, ka Ādažu poligons ir labi redzams Google Maps
Vai Levita kungs ir interpretējis Satversmi? 37
VIDEO. Mūzikas grupa “Bermudu divstūris” asprātīgi reaģē uz “čuhņas skandālu” 8
Lasīt citas ziņas
Deputāts: Ja Eiropa salūzīs Putina energoterora priekšā, tad mēs nevarēsim būt droši nekad vairs
Juridiskā komisija vēlreiz nobalso pret jauna klimata un enerģētikas ministra posteņa izveidi 6
Cik Latvija ir gatava maksāt par gāzi? Komentē Ojārs Skudra
Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana
7 ieteikumi līdzsvara treniņam un kritienu profilaksei ziemā
16:07
KNAB lietā par CVK organizētu iepirkumu kopumā figurē desmit personas 1
15:44
VIDEO. Brīvprātīgie ukraiņi savāc Krievijas karavīru mirstīgās atliekas, lai apmainītu pret mirušajiem Ukrainas karavīriem 23
14:12
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
Dzalbs: Tiek prognozēts, ka gripa šogad varētu būt diezgan smaga un skart lielu iedzīvotāju daļu
VIDEO. Brīvprātīgie ukraiņi savāc Krievijas karavīru mirstīgās atliekas, lai apmainītu pret mirušajiem Ukrainas karavīriem 23
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
Vai Levita kungs ir interpretējis Satversmi? 37
VIDEO. “Man ir ļoti liela abonēšanas maksa”: seksapīlā Liene Ušakova stāsta, kā ikdienā pelna iztiku maksas vietnē
“Skatās, kuras vietas tiek savestas kārtībā.” Rajevs par krievu stratēģiju, kā tiek izvēlēti mērķi uzbrukumiem
“Ūdens nav, elektrības nav, taču galvenais – krievu nav!” Hersonas centrā neapklust mūzika un neapstājas dejas
VIDEO. Emocionāls brīdis, kad šimpanze atkalapvienojas ar savu jaundzimušo
Vai pret Krieviju noteiktās sankcijas strādā?
FOTO. Pieczvaigžņu viesnīcā Rīgā bērni iededz krāšņu Ziemassvētku egli
Linkaits: Latvija līdz gada beigām būs saņēmusi kopumā piecus jauno elektrovilcienu sastāvus
Vai triecieni pa energostacijām ir pieļaujami pēc kara noteikumiem? 29
VIDEO. Mūzikas grupa “Bermudu divstūris” asprātīgi reaģē uz “čuhņas skandālu” 8
Kas dzīvo Krimā – ukraiņiem vai krieviem lojālie? 1
VIDEO. Porziņģis gūst 41 punktu un labo karjeras rezultativitātes rekordu
FOTO. Ogrē elektrības cenas Ziemassvētkus neaizēno: iedegti skaisti rotājumi visā novadā 18
Satiksmes ministrs: “Rail Baltica” pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē
Žurnāls: Pavasarī Krievijā sprieduši par kodolieroču pielietošanas varbūtību
Kols: Eiropā izpratne par Krievijas noziegumiem rodas palēnām 18
Saeimas veidošana: steigā lemj par jauniem amatiem
“Ja bez maksas, es ņemu!” Šoziem latviešu interese par malku mežā dubultojusies
Atis Klimovičs: Tumsa un aukstums raisa bažas
“Nulle kovida” politika Ķīnā daudzviet izraisa masveida protestus pret ierobežojumiem