Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda? 210

Propagandistiem ir sevišķi viegli nākt ar dažādām sazvērestības teorijām, ko īpaši redzam no Krievijas propagandistiem, piemēram, ka Latvija ir neizdevusies valsts un tamlīdzīgi. Šādu tēzi izvirza TV24 raidījums “Meli un fakti”, lūdzot to komentēt politologam Filipam Rajevskim.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

Tas, kas ir svarīgi šāda veida komunikācijā, ka tam ir divas daļas, savu sakāmo iesāk Rajevskis, turpinot: “Pirmā daļa, kas ir svarīga šādās informācijas operācijās, – šeit ir divu veidu propaganda, uz iekšu un uz āru vērsta.”

“Tā, kas ir uz āru, – ir jārada ātra, duļķaina situācija tad, kad tiek izšūpotas un izsistas kaut kādas pamatvērtības, jārada šaubas cilvēkiem par to, kāda ir realitāte. Tad, kad rada šaubas, tad rodas šī duļķainā apziņas sajūta. Tad, kad tā ir duļķaina, tā ir fantastiski auglīgi. Kā jau duļķainā ūdenī aug viss,” šādās līdzībās, skaidrojot situāciju, runā politologs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā arī šeit, duļķainā ūdenī – neskaidrā vidē, var iestādīt jebkādu sazvērestības teoriju, un ir ļoti liela iespēja, ka tas stāds izaugs tajā duļķainajā ūdenī, kurš barības vielām bagāts.

Cilvēkam šajā mirklī, kad viņam relativizējās realitāte un relativizējās kaut kāda faktoloģiskā bāze, cilvēks tomēr galu galā grib kaut kādu skaidrību, tad ir īstais brīdis iedēstīt šo jauno alternatīvo skaidrību. Amerikā jau eksistē šāds termins “paralēlā jeb alternatīvā patiesība”, tā Rajevskis skaidro, kā šis viss nemanāmi iedzīvinās sabiedrībā.

Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Meli un fakti” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums